Tim Knol wil eigen platenkast cultuur 129 Klomppop breidt programma uit met School is Cool, David Gogo en Anny! agenda zaterdag 25 februari 2012 Theatertour 'Van Huis Uit' begint in Goes Het optreden tijdens het Zee land Nazomerfestival vorig jaar augustus in Middelburg blijft in Tim Knols geheugen opgeslagen als 'het wc-incident'. Donderdag is hij terug in Zeeland en begint hij zijn theatertour 'Van Huis Uit' in De Mythe in Goes. door Ali Pankow Hoe zat dat nou met dat wc-incident? „Het was heel bizar. Vooraf aan ons optreden hadden we gegeten, ik zeg niet in welk res taurant, maar er was iets mis met de vis. We hebben er later alle maal last van gehad, maar onze drummer moest al tijdens ons op treden op het Abdijplein dringend naar het toilet. Hij rende in eens het podium af', vertelt Knol. En daar stonden jullie zonder drummer? „Ja, dus besloot ik een ballad - Find all the love - te zin gen, maar me afvragend of hij wel terug zou komen. Zo'n rare situa tie, er waren ook heel veel mensen en van de spanning kreeg ik de slappe lach tijdens dat nummer. Maar wat een geweldig mooi plein trouwens." Knol kan zich verzekerd weten van een stevige schare fans in Zee land. Vandaar de keus ook Goes op te nemen in zijn allereerste theatertour, die overigens slechts drie weken duurt. „Het is een pro beersel. Een theater is heel anders dan spelen op een festival of in een club. De mensen luisteren veel geconcentreerder, zodat we ook heel intieme nummers kunnen brengen. Maar daarnaast natuur lijk wat steviger werk." De 22-jarige zanger/gitarist erkent dat optreden in een theater een strakkere performance vergt. „Daarom hebben we ook advies ge kregen van een regisseur,.zodat we niet direct van het ene naar het volgende nummer gaan, maar tus sentijds ook iets kunnen zeggen. Die ruimte voor contact met het publiek biedt zo'n concert immers wel en dat vind ik ook leuk." Knol laat weten deze tour bewust de titel Van Huis Uit te hebben ge geven. Hij belooft een mix van nummers van de titelloze debuut- cd en van het tweede album Days. Maar daarnaast komen hij en zijn band ook met een paar verrassin gen. „Daar komen koffers aan te pas. Veel meer kan ik er nu eigen lijk niet over zeggen. Het heeft te maken met het feit dat ik wil afre kenen met de platenkast van mijn vader. Daar ben ik onderhand wel genoeg mee geassocieerd. Ik wil nu mijn eigen platenkast. Natuur lijk is die muziek uit mijn jeugd een belangrijke aanzet geweest en bieden die artiesten me nog steeds een inspiratiebron. Maar ik heb nu ook een eigen ontwikkeling door gemaakt en dat zal te horen zijn." Voor Knol begint een nummer al tijd bij de muziek. Eerst zijn er een melodie en een compositie. De tekst komt pas later. „Voor het ma ken van nieuwe nummers werk ik meestal samen met Matthijs van Duijvenbode, onze toetsenist. We trekken ons dan terug in een huis je in Friesland. Anders komt er niks van, in Amsterdam heb ik te veel andere dingen aan mijn hoofd." Wat liedtekst betreft, put Knol vooral uit eigen ervaringen en daarnaast uit verhalen van an deren. „Ik maak nooit tussentijds notities. Als ik ervoor ga zitten ko men de verhalen meestal wel. Blijkbaar sla ik ze ergens op in mijn hoofd. In ballads komt het natuurlijk iets meer aan op de in houd dan in de swingende num mers. Maar toch, het moet wel er gens over gaan. Tekst mag nooit cli ché worden." Naast Knol spelen in de band: Mat thijs van Duijvenbode (toetsen), Jeroen Overman (bas), Kees Scha per (drums) en Anne Soldaat (gi taar). Donderdag 1 maart, De Mythe, Goes, 20.00 uur. OVEZANDE - De organisatie van het Klomppop Festival, dat dit jaar wordt gehouden op donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag) in sport complex De Fazant in Ovezande heeft weer enkele klinkende na men aan de line-up kunnen toe voegen, te weten: School is Cool, David Gogo en Anny!. De voorlopige line-up ziet er nu als volgt uit: Band Of Skulls (UK), Textures, School is Cool (B), Ken sington, David Gogo (Can), Auto matic Sam,Hunting The Robot, Eva Auad, Mr. Polska,Anny!, In Search Of A Rose (D). Het programma wordt op een la ter tijdstip nog verder aangevuld met optredens van diverse Zeeuw se bands. Kaarten voor Klomppop zijn in voorver koop verkrijgbaar voor 20 euro. Online via www.klomppop.nl en Primera-win- kels. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. Goes Talent On The Move. Holland Dance Rotterdamse Dansacademie presenteren werk van beroemde choreografen. De Mythe, 20.00 uur (gratis inleiding om 19.00 uur) Groede The Buschensemble, met de Zeeuwse violist Mathieu van Bellen, Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg Zeeuwse voorronde voor het Neder lands Koorfestival. Zeeuwse Concertzaal 11-16 uur. Zeeuwse finale Kinderen voor Kinde ren. Stadsschouwburg, 14.00 uur Optreden De Lakersisters Band. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00-16.00 uur Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing', Minitheater, 20.30 uur Oostburg The Kransky Sisters uit Australië pre senteren hun nieuwe show: 'Back again'. Ledeltheater, 20.15 uur Metalnight met Gilo Kyu Deathbox The Lane, 22.00 uur Oud-Vossemeer Hakim met het sprookje Roodkapje, kinder-/familievoorstelling. De Vossenkuil, 15.00 uur Ovezande Popsportavond o.m. Remote World, RaptuRed, Bloodshift De Klomp, 20.00 uur Terneuzen e Kabouter Plopshow, Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur Optredens van de Belgische band Speedball JR (surfrock), Black Jaguar Club (sixties rock-'n-roll) en Los Venturas. De Pit, 21.00 uur Danny Vera en band. Support act is de Zeeuwse bluesformatie The Blue Clay. Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Psychobilly Fest, met optredens van Cenobites, Hellsonics en the Bodybags. De Piek, 20.30 uur Gary Moore tribute party. Arsenaaltheater, 21.15 uur ZONDAG 26 FEBRUARI Ellewoutsdijk The Buschensemble, met de Zeeuwse violist Mathieu van Bellen, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Optreden akoestisch popduo SENSE Heartbreakcafé, 16.00 uur. Hengstdijk Concert Exit Brass, dynamisch blazers kwartet. Catharinakerk, 15.00 uur Hulst Kindervoorstelling 'Cowboy Billie Boem en de indiaan koken er op los'. Den Dullaert, 14.00 uur Middelburg Het Narratio Kwartet met 'De laatste strijkkwartetten van Beethoven'. Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur JASZ-middag met optreden van The Rudy Balliu Serenaders. Hotel Arneville, 16.00 uur Grandpa Nick Sessieband brengt muzi kale ode aan Whitney Houston, Café Schuttershof, 17.00 uur Oostburg 'De Nachtwacht', kinderconcert (5+) van Trio Vidalita. Ledeltheater, 15.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert., met Lezzom Histori sche Kerk, 11.30 uur Retranchement Trio Lienen an Tocht met Maaike en Martha Roelofs en Adrie Oosterling geeft koffieconcert, (toegang gratis). Kerkje, 11.00 uur. Terneuzen Concert jazztrio Kapok, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99,15.00 uur Optreden coverband C.I.A. Panta Rhei, 16.30 uur. Zanger/gitarist Tim Knol tijdens zijn optreden op het Abdijplein in Middelburg tijdens het Zeeland Nazomerfestival in augustus vorig jaar. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99