Sneeuwklokjes VERHUIZEN MET ZORG! Film Philippe Claudel over rouwverwerking Wie aan Burgh denkt, denkt aan roodkokers 0113 22 22 20 Akoestisch popduo Sense zaterdag 25 februari 2012 monpidimouERs Ha kW.'fJIWJIIlii-ilil-l'-'j'li'ü MIDDELHARNIS - Filmhuis Middel- harnis vertoont donderdagavond maart de film Tous les soleils van de Franse regisseur Philippe Clau del. Het verhaal draait om de Italiaan se veertiger Alessandro, die in Straatsburg klassieke muziekge schiedenis doceert. Zijn leven staat volledig stil sinds de dood van zijn vrouw. Zij is veertien jaar geleden bji een auto-ongeluk om het leven gekomen. Dit zet de verhouding met zijn 15-jarige dochter Irina onder zwa re druk. „Ik heb een vader die met een dode vrouw leeft", verwijt zij hem recht voor z'n raap. Voor extra complicaties zorgt Ales- sandro's broer Luigi, die in Straats burg bij Alessandro en Irina is inge trokken omdat hij niet meer in Ita lië wil leven zolang Berlusconi er de scepter zwaait. Luigi zal pas weer Italiaans spre ken als de medimagnaat niet meer aan de macht is in zijn vaderland. Om het leven van zijn broer Ales sandro weer op gang te krijgen, geeft hij zich met Irina op een rela tiesite uit voor Alessandro. De filmvoorstelling begint om 20.00 uur. Reserveren is gewenst: www.cultuurpleingo.nl of via telefoonnummer: 0187-482400. GOES - Het akoestische popduo Sense treedt morgenmiddag op in Heartbreakcafé aan de Grote Markt in Goes. Zangeres Annemiek van der Wee- Ie en gitarist Luc Oggel brengen een mix van eigen liedjes en verras sende covers. Het optreden begint om 16.00 uur. www.myspace.com/senseduo i*-tan* ggj - i MIDDELBURG Westerscheldestr. 213 Fraai 3-kamer hoekap- partement (ca. 70 m2) gelegen op de 2e verd. Op korte afstand v/h centrum. SCHULTi NG www.schulting-partners.nl Maarten van der Valk bezig bij zijn oudste fruitbomen. foto's Ronald den Dekker Perenbomen en Burgh zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Een verbond dat dit jaar 138 jaar bestaat en door de gemeente nog steeds in stand gehouden wordt. In 1874 besloot de toenmalige ge meente Burgh fruitbomen te plan ten in het dorp met het doel de oogst te verkopen. De opbrengst kwam ten goede aan het dorp. Een traditie die tot op de dag van vandaag wordt voortgezet. Ieder najaar wordt een openbare peren veiling gehouden waarbij de peren van de hand gaan naar de hoogste bieder. Het enige verschil is dat de op brengst niet meer ten goede komt aan de gemeentekas. De opbrengst gaat nu naar de Stichting Burghse Dag. Deze stichting kiest ieder jaar een doel waar het geld naar toe gaat. De bomen hebben niet al leen waarde door de opbrengst van de perenverkoop. Ze hebben ook grote waarde voor het aanzien van het dorp en hebben dus in ze kere zin ook een toeristische waar de. Zeker in het voorjaar, als de bo men in volle bloei staan, levert dit een fotogeniek plaatje op. Daarom hecht de gemeente ook waarde aan deze bomen en worden oude of kwijnende exemplaren vervan gen door nieuwe. UW MENING 454 reacties De gemeente moet de Historische Spelen tegemoet komen eens 44% oneens 56% In de Kop werd niet alleen fruit geteeld. Ook sneeuwklokjes werden gekweekt om te verkopen. Overbodig geworden exemplaren werden weggegooid. Daarom zijn er nog zoveel sneeuwklokjes in het wild. OUWERKERK Foxtrot en wals bij dansavond dorpshuis Het dorpshuis in Ouwerkerk staat zaterdag 3 maart tijdens de maan- delijke dansavond weer in het te ken van Foxtrot, Engelse wals en tal van andere stijldansen. Ook Cha cha cha, Rumba en Slowfox ko men aan bod en met speciale wen sen als Samba en Pasodoble wordt eveneens rekening gehouden. De dansavond in het dorpshuis begint om 20.30 uur. NOORDGOUWE Concert Scaldis Jazz band in dorpshuis De Scaldis Jazz Band geeft zondag 4 maart een concert in het dorps huis in Noordgouwe. Na het optre den van de Scaldis Jazz Band kun nen bezoekers die zich daar voor hebben aangemeld aanschuiven bij een Bosnisch-Afghaans buffet, be staande uit koude en warme ge rechten. Aanmelden voor het buf fet kan via akaljic@delta.nl. Bellen kan ook: 06-13346451. DESTELLING ledereen is verplicht tot vrijwilligerswerk Reageer op pzc.nl WASSEN KNIPPEN Kom je haar knippen bij Barbershop van Dam in Zierikzee en ontvang een GRATIS* autowasbeurt t.w.v. 5,50 bij AutoKieviet Zierikzee deze aktie loopt tot 1 -4-12 Uitgezonderd: 65+kórting, coupe open dak en kinderen Nieuwe Bogerdstraat 59 -4301 CW Zierikzee 0111-412613 www.barbershopvandam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95