'Serooskerke voorbeeld voor anderen' almanak Modieus ZATERDAG 25 februari 2012 21 Appels en peren in de Kop 22 en 23 Kleinste dorp Schouwen-Duiveland trots op vernieuwd dorpshuis en rol vrijwilligers De trots spat ervan af De felicitaties die dorps huisbeheerder Nita Breeuwer van veel dor pelingen krijgt spreken boekdelen. Niet alleen omdat het dorpshuis er nu weer prachtig bijstaat, maar vooral omdat de Serooskerkenaren zelf een belangrijk steentje hebben bijgedragen aan de opknapbeurt. Wethouder Gilles Houtekamer van Schouwen-Duiveland is opge togen. „Het is echt prachtig wat hier tot stand is gekomen", aldus Houtekamer. En dan heeft hij het niet alleen over de nieuwe verlich ting, de nieuwe CV-installatie, het dubbelglas en - dé trots van Nita Breeuwer - de dieprode bar. Het feit dat mensen uit het zon 300 zielen tellende dorp vijf, zes weken lang hun vrije tijd hebben opgeofferd om te soppen, sjou wen, schuren en schilderen is voor Houtekamer de grootste winst. Een mooi staaltje gemeenschaps zin. „Wat dat betreft is Seroosker- ke een voorbeeld voor andere dor pen en hebben de vrijwilligers hier een voortrekkersrol gespeeld." Dorpsraadsvoorzitter Dick Ver boom glimt. „Ik ben er ontzettend trots op wat hier gebeurd is. Schit terend wat hier is gerealiseerd. Dit hebben wij met z'n allen gedaan. Ik ben echt supertevreden." Woordvoerder Jan van den Broeke van de overkoepelende Stichting Dorps- en gemeenschapshuizen Schouwen-Duiveland zwaait de vrijwilligers die wekenlang al hun vrije uurtjes in het opknappen van het dorpshuis stopten lof toe. „Het getuigt van goed burgerschap en dat is onmisbaar in een kleine kern als Serooskerke", zegt Van den Broeke. Hij beschouwt het dorpshuis als een essentieel centraal punt voor de dorpsgemeenschap. Een plaats waar mensen elkaar ontmoeten. Een aantrekkelijk dorpshuis is, stelt Van den Broeke, van wezen lijk belang voor de leefbaarheid in kleine kernen als Serooskerke. „En een goede impuls voor het vereni gingsleven. Daarom is het ook zo belangrijk dat het dorpshuis in stand gehouden wordt." Wethouder Houtekamer is het daar helemaal mee eens. „Seroos kerke heeft geen school meer en ook geen winkel meer. Maar het dorp bruist weel, heeft de kracht om samen dingen te doen, activi teiten te ondernemen in saamho righeid. Dat is leefbaarheid." Beheerder Nita Breeuwer wordt door een van dorpsbewoners gefeliciteerd met 'haar' vernieuwde dorpshuis. GOES Dode hond in zak gevonden in vijver In een vijver bij de Elvis Pres- leylaan in Goes is donderdag een dode hond gevonden. De hond lag in een vuilniszak. De politie is op zoek naar de eigenaar van het dier. Het is een witte teef van ongeveer 1 jaar met bruine tekeningen, onge- chipt, het ras is onbekend. Wie tips heeft, kan bellen naar 0900-8844- Een foto van de hond staat op de website van de politie. KAPELLE GOES Politie zoekt getuigen Tweetal aangehouden van halfblote man voor straatroof De politie is op zoek naar mensen die woensdagavond in de omge ving van Kruiningen/Kapeile en in de trein van Kapelle richting Vlis- singen een man met ontbloot bo venlichaam hebben gezien. De politie zoekt deze getuigen om dat niet geheel duidelijk is wat er met deze man is gebeurd. Mensen kunnen de politie bellen via 0900-8844. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl De politie heeft, naar gisteren be kend is gemaakt, dinsdagavond twee Goesenaren van 17 en 19 aan gehouden in verband met een straatroof op 19 februari. Die zon dagavond werd een 32-jarige vrouw uit Goes op de Van Heemskerkstraat in haar woon plaats beroofd van haar tas. Het tweetal zit vast en mag geen con tact met de buitenwereld hebben. De Terneuzense dertiger kwam tus sen de middag op een wolkje zijn wo ning binnendrijven voor een snelle boterham. Even daarvoor was hem vanuit het niets een complimentje ten deel gevallen op de werkvloer. Een vrouwelijke collega verbaasde zich er over dat hij een bepaald merk laarzen niet kende. „Dat valt me een beetje van je tegen, want jij bent toch best modieus. Althans, aan jouw kleding te zien schat ik dat toch zo in", zei ze. Die mooie woorden wilde hij thuis graag even delen. De mededeling kwam het humeur van zijn vrouw ten goede. Ze lachte van oor tot oor. „Als zij vindt dat jij leuke kleding draagt, dan is dat toch vooral een compliment voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93