Het goede van drie werelden Marieke 21 werken zaterdag 25 februari 2012 Creatief evenement TEDx komt naar Binnenhof TEDx gaat naar het Binnenhof. Het internationale fenomeen, waarbij denkers en doeners met een goed idee een kort en inspire rend praatje mogen houden, doet maandag 25 juni de Ridderzaal aan. De bijeenkomst moet innova tieve oplossingen voor het voet licht brengen. Sprekers komen met suggesties en plannen over milieuvervuiling, vergrijzing, bio diversiteit en klimaatverandering. Aantal uitzenduren is opnieuw gestegen Het aantal uitzenduren is in het vierde kwartaal met 1 procent ge groeid ten opzichte van het derde. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. In het derde kwartaal was juist voor het eerst in bijna anderhalfjaar sprake van krimp. Het cijfer betreft uitzendkrachten die voor een uitzendorganisatie werken zonder regulier dienstver band. 'Lagere btw stuwde omzet van klein bouwbedrijf De tijdelijke verlaging van het btw-tarief op arbeid heeft kleine bouwondernemingen aan een flin ke omzetplus geholpen. Dat con cludeert het Economisch Bureau van ING. De kleinere bouwbedrij ven, die zich vooral richten op ver bouwingen, zagen hun omzet het afgelopen jaar met 8 procent stij gen. Het overgrote deel daarvan zou te danken zijn aan de btw-ver- laging. Technologieconcern Apple past benoemingsbeleid directie aan Apple heeft ingestemd met het verzoek van aandeelhouders dat bestuursleden alleen bij meerder heid van de stemmen kunnen worden benoemd in de directie. Dat bleek op de jaarlijkse aandeel houdersvergadering van het Ame rikaanse technologieconcern. Verscheidene grote aandeelhou ders van het concern zoals het Amerikaanse pensioenfonds Cal- pers vragen al veel langer om meer invloed op benoemingen in het bestuur. Het was de eerste aandeelhouders vergadering van Apple sinds het overlijden van Steve Jobs in okto ber. Jobs werd opgevolgd door Tim Cook. Je hebt je havo- of vwo-diploma op zak en dan komt die ene prangende vraag: wat zullen we eens gaan studeren? Voor de meeste studenten is het antwoord al lang duidelijk, die weten precies wat ze willen. Maar er is ook een aanzienlijke groep die twijfelt. Wordt het bijvoorbeeld economie of toch rechten? Of personeelsmanagement? Want dat is eigenlijk ook wel wat, toch? Voor die twijfelkonten is de opleiding Bedrijfskunde-MER (Ma nagement, Economie en Recht) aan de Hogeschool Zeeland een uitkomst. Het is een opleiding waarmee je verschillende kanten op kunt en die het goede van drie werelden bijeen brengt. door Dennis Rijsbergen Bedrijfskunde-MER leidt op voor een breed spec trum van beroepen. Afge studeerden van de oplei ding kunnen aan de slag bij verzekeringsmaatschappij en, consultancybedrijven, banken, de overheid en grote multinationals. Als MER-student leer je goed in zicht te krijgen in organisatorische vraagstukken en verbanden te leg gen. Eenmaal afgestudeerd kun je goed analyseren en adviseren. Je motiveert mensen en vermijdt juri dische valkuilen. Het is een prakti sche opleiding die draait om men sen, financiën, economie én de wet. Studenten doen er kennis op op het gebied van management, fi nanciële economie én juridische aspecten. In de opleiding komt ook het opzetten van een eigen be drijf aan de orde. Studenten moe ten bijvoorbeeld samen een onder nemingsplan opstellen en ze wor den uitgedaagd om de theorie toe te passen in beroepsgerichte situa ties. In het derde en vierde jaar lopen de studenten een halfjaar stage. De eerste stage is een 'meeloopsta- ge' waarbij de studenten meewer ken met professionals uit het werk veld en zo ervaring uit de praktijk opdoen. Tijdens de stage in het vierde jaar werken de studenten aan een afstudeeronderzoek. Die kunnen ze overigens in het buiten land doen, want de HZ heeft een groot internationaal stagenetwerk, met plaatsen in Spanje, Frankrijk, Engeland, Duitsland of Canada. Het geeft ook meteen aan dat de opleiding internationaal geörienteerd is. Je moet het Engels goed beheersen als je besluit de studie te gaan doen, want je krijgt sommige vakken in het Engels. In het derde jaar volg je ook een mi nor. Daarin kun je je verder specia liseren in bijvoorbeeld recht of marketing. Tot voor kort hadden afgestudeer de MER-studenten niets te klagen wat werkgelegenheid betreft. Ze hadden vaak binnen een paar we ken een baan. Maar de crisis doet zich voelen in de sectoren waar juist de afgestudeerden met hun diploma Management, Economie en Recht aan de slag gaan. Het is dus wel iets moeilijker geworden om een job te vinden die precies bij je past. Toch is er nog volop werk voor afgestudeerden. En dat komt omdat de studie mensen erg breed opleidt. Wie de studie heeft afgerond kan bijvoorbeeld aan de slag als beleidsmedewerker bij ge meente, provincie of waterschap, maar ook op managementfuncties en op marketing-, personeels- en organisatieafdelingen van grote be drijven. Ze heeft het al helemaal uit gestippeld. Voor de zomer haar diploma halen, dan subiet solliciteren en als het een beetje meezit aan de slag op de marketingafdeling van een groot internationaal bedrijf De 21-jarige Marieke ten Klooster uit Middelburg is een doorzetter en weet wat ze wil. Ze doorliep de mavo en de havo en is bezig aan haar laatste maanden van de hbo-opleiding Bedrijfskun de-MER (Management, Economie en Recht) aan de HZ. „Het liefst wil ik bij Philips, Coca Cola of Uni lever aan de slag. Ik heb de sollici tatiebrieven al klaar liggen voor als Marieke loopt stage 'om de hoek' bij de PZC. Heeft U tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82