Prins Carnaval drukke bezigheid Heeft Zeeland straks Een boer kan niet geen meldkamer meer? meer zonder bijbaan Treinwagon lekt fosforzuur IN BEELD Carnaval zit er weer op. De prinsenpakken kunnen de kast in. Maar hoe beleeft een prins de carnavalsdagen ei genlijk? John Fassaert, Prins Feut van carnavalsvereniging De Lamso ren in Lamswaarde, is al vijf jaar prins. „Ik heb het altijd al geambieerd om Prins Carnaval te worden. Toen de vorige er mee stopte, was voor mij de tijd rijp." Ondanks dat het dagen van feest zijn, heeft de Prins ook verplichtingen. „Spee- Carnaval Carnaval duurt normaal van zondag tot en met dinsdag, maar vaak zijn er al dagen daarvoor grote carnavalsfeesten. Het is bij het Zeeuws en Brabants carnaval gebruikelijk om de plaatsnamen een cama- valsnaam te geven. Lamswaarde wordt bij voorbeeld Lamsoren genoemd. Zeeuwen drinken gemiddeld 25,8 glazen bier tijdens carnaval. door Rob Nobels ches schrijven, actualiteiten volgen zodat je altijd een antwoord klaar hebt liggen en de vele voorbereidingen voor feesten. En ik moet zorgen dat de sociale contac ten met andere verenigingen goed wor den onderhouden. En dan praat je soms ook nog eens met de burgemeester!" Maar één ding springt er bovenuit. „FJet schrijven van een ludieke speech voor de vrijdagavond. Dat is echt de leukste uitda ging van het Prins zijn." Dat Fassaert zich heeft aangesloten bij een carnavalsvereniging is geen verras sing. „Mijn vader hoorde bij de oprich ting van de camavalsstichting hier en ik ben er dus mee opgegroeid. Ik weet niet beter dan dat ik carnaval heb gevierd. Flet leuke aan dit feest is dat het echt een volksfeest is." Als carnavalsprins heeft hij de naam Leut, maar waar komt dat vandaan? „Ik mocht zelf mijn eigen prinsennaam ver zinnen. Leuten staat voor plezier en aan gezien carnaval een feest is vol met ple zier, leek me dat een goede keuze." Prins Leut (John Fassaert) met hofdames Wendy (links) en Leoniek. Tevreden is Fassaert zeker over het feest dit jaar. „Onze verwachtingen zijn uitge komen. De bezoekersaantallen waren goed en we mochten niet klagen over het aantal wagens in de optocht. Het enige, kleine minpuntje was dat er bij de op tocht van zondagmiddag een carnavalswa gen was uitgevallen. Deze wagen was ti telverdediger voor leukste wagen, dus dat was extra vervelend voor de bouwers." Aangezien Fassaert een Zeeuws-Vlaamse foto Johan de Rijk carnavalsvierder in hart en nieren is, weet hij niet veel over het Limburgse en Brabantse carnaval. „Het zal wel anders zijn. En van Limburg weet ik dat daar veel meer eigen liedjes gemaakt worden door de mensen. Het is wel jammer dat we dat hier niet echt kennen." Na het carnaval begint op Aswoensdag traditioneel de vastentijd. „Natuurlijk houd ik daar wel rekening mee, maar ik ben niet elke dag bezig met vasten." UW MENING 449 reacties Vertrekregeling provincie is te royaal eens m w oneens HS»15% 'Het is erger voor die overvaller. Die moet ermee leven dat hij iemand heeft bedreigd en overvallen' De overvallen edelsmid Cees Mulder (70) zit niet zo in over zijn hoofdwond. MAANDAG 27 februari Over een jaar of drie moet het aantal U2-meldkamers in Nederland zijn te ruggebracht van 25 naar 10, één voor iedere politieregio. Dat betekent dat Zeeuwen in de toekomst misschien ie mand in Breda of Tilburg aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. De lobby om de meldkamer in Zeeland te houden is echter al in volle gang. Boeren in Zeeland kunnen niet meer van hun bedrijf alleen leven. De één breidt zijn bedrijf uit met een mini- camping, de ander richt naast het boe renbestaan een ander bedrijf op en de derde staat vier dagen per week voor de klas op een middelbare school. „Zonder bijbaan zou ik geen leven hebben", aldus één van hen. MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Tunneltol is pure discriminatie 2. Belgen belasten het gebruik van wegen 3. Klanten Delta klagen over mis leidende colportage Nuon IN BINNEN-EN BUITENLAND Neurochirurg op het matje De Inspectie wil Kees Tulleken, oud-neuro- chirurg, spreken naar aanleiding van berich ten rond de medische situatie van prins Fri- so. Via Tullekens vrouw, NRC-verslaggeef- ster Jannetje Koelewijn, werd bekend dat Friso geen schedelbasisffactuur opliep bij de lawine waaronder hij bedolven raakte. De brandweer spoedde zich woensdagmiddag naar het Sloegebied om de gevolgen van een lek kende tankwagon te be perken. Er werd gedacht dat het levensgevaarlijke fosfor in de wagon zat. Dat bleek het veel min der gevaarlijke fosforzuur te zijn, dat via een afslui ter uit de tank lekte. Duitse president weg De Duitse president Christian WulfF (CDU) is afgetreden. Een reeks schandaaltjes rond zijn persoon is hem fataal geworden. Zijn beoogde opvolger, de uit de vroegere DDR afkomstige partijloze dominee Joachim Gauck (72), is met gejuich ontvangen. Hij moet het ambt weer waardigheid geven. foto Willem Mieras Job Cohen uit de politiek Afgelopen weekeinde heeft PvdA-fractielei- der Job Cohen gedaan wat hij al een tijdje van plan was, vertrekken uit de politiek. Cohen was kritisch over zijn optreden. Vooral in debatten met vlot van de tong riem gesneden heren als Rutte, Wilders en Roemer dolf hij het onderspit Fotogalerie van popfotografe Ilse Lambert van artiesten in 's Landshuis in Hulst. DINSDAG 28 februari Informatieavond over de teek en de ziekte van Lyme in Mid delburg door Staatsbosbeheer. WOENSDAG 29 februari Workshop boekbinden in bibliotheek Oostburg door boekbinder Frits Baars. DONDERDAG 1 maart Chinees Gezondheidscentrum houdt introductieles Tai Chi Racket in Middelburg. VRIJDAG 2 maart Sportgala stadhuis Zierikzee met tweevoudig winnaar NK wielrennen, Koos Moerenhout ZATERDAG 3 maart Badmintontoernooi BC Zee land, opbrengst naar stichting layden voor kankerbestrijding. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80