9 spectrum Zaterdag 25 februari 2012 op te bouwen, toog ze ('een beetje tegen wil en dank') weer op het ondernemers pad. Ze bracht in praktijk wat ze twee jaar eerder tijdens haar studies opschreef in de scriptie Sportretail 2015: begin in Neder land zelf met megastores als tegenwicht te gen bedreigingen van buitenlandse groot winkelbedrijven. De reacties op haar nieuwe shop waren niet allemaal even positief. „Ruim 5.000 vierkante meter vloeroppervlakte was veel te groot, vonden andere ondernemers. Te Amerikaans. Niks voor hier. Ze riepen om het hardst dat 'het hoofd van die blondine er binnen een halfjaar aflag'. Dat is de psy chologie in de economie. Men is bang voor het eigen hachje of gunt het je niet." Maar het ging haar voor de wind. En nog steeds. Inmiddels telt Topshelf vijf grote winkels. Binnenkort gaat de webshop onli ne en er zijn verregaande onderhandelin gen om megastore nummer zes in Veghel te openen. Quote schat haar vermogen op 80 miljoen euro. „Ik heb de mazzel dat ik creatief ben, cijfermatig onderlegd en dat ik dingen goed kan vertalen naar marke- tingdoelen", verklaart ze haar succes. Ze heeft nog één grote wens: „Ik wil interna tionaliseren. Ik wil met Topshelf Duitsland in. Dat wordt misschien wel mijn laatste kunstje." Nu werken bij Topshelf 275 men sen, de jaaromzet bedroeg in 2011 'tenmin ste 45 miljoen euro'. De lingeriezaak die Van Kemenade tussen door in de PC Hooftstraat in Amsterdam opende, is inmiddels passé. „Daar werd ik gek van. Ik was zelf m'n beste klant. Niks is wat het lijkt in de PC Hooft. Pas als je daar een bord met 'Uitverkoop' in de etala ge plaatst, is het druk." Dankzij het succes van Topshelf heeft ze niet alleen een grote villa in België en een appartement in de buurt van Marbella, maar ook een echtgenoot. „Twan sollici teerde bij ons als verkoper. Hij was echt iets voor mij, zeiden vrienden. Maar ik vond het een jochie. Hij woonde nog bij mammie thuis. Na vier jaar begon ik hem leuk te vinden en kregen we wat samen. Helaas merkten de roddelbladen dat ook, vanwege mijn zaak in de PC Hooft, en be gonnen ze te schrijven over mijn toy boy van zeven jaar jonger. Dat had ik hem graag bespaard. Mede om de buitenwereld te laten zien dat ik het serieus meende, zijn wij getrouwd. Twan draait nu ook mee in de leiding van Topshelf" De naam van de megastores is ontleend aan het gelijknamige liedje uit de seventies van discoknaller Gloria Gay nor. De naams verandering van Sports World in Topshelf in 2007 werd opgeluisterd met een duet van Van Kemenade en Dominique van Hulst, beter bekend als Do. „Ik had een speciaal arrangement laten maken, maar ik geloof niet dat kenners en niet-kenners er van onder de indruk waren." Toch werd het niet 'eens maar nooit weer'. Zingen en dansen zit de geboren Bredase in het bloed. „Mijn grootste hob by. Ik vind zingen echt het einde." Als kind stond ze op de 'palen' van haar moe der voor de spiegel te zingen en te dansen. Toen ze werkte voor een artiestenbureau dat popbands regelde voor horecazalen, be klom ze vaak het podium en een poosje te rug maakte ze in Spanje ineens furore met het nummer Let the sunshine in. „In een zaaltje op Mallorca raakte de muziektape in het ongerede. Ben ik met Proud Mary a capella doorgegaan, met het achtergrond koor en de danseressen. Zeshonderd Duit sers braken de tent af. Ge-wel-dig om mee te maken. Daar doe je het voor." Ze werkt momenteel onverdroten door aan haar meisjesdroom: „Van mijn hobby mijn be roep maken." Elke week krijgt ze pianoles, spraakles om haar Engels te verbeteren en zangles. „Ik investeer veel tijd en energie om mezelf steeds te verbeteren." Of dat is gelukt, blijkt binnenkort. Dan brengt ze in eigen beheer een album uit met onder meer Let my voice be heard. De opbrengst daarvan gaat naar het project Tjommie in Zuid-Afrika, waar ze onder wijs en huizen financiert voor (weeskin deren. Die gevoelige kant kennen veel za kenrelaties niet van haar. Als zakenvrouw is ze keihard, bevestigen intimi. „Maar als ik van het werk naar huis rij en ik passeer de Belgische grens, krijg ik een vakantiege voel. Alsof ik alles achter me laat. Krijgt mijn zachte kant de overhand en kom ik tot rust. Met verjaar- en feestdagen en de jaarwisseling nodig ik het liefst veel vrien den uit. Ga ik lekker voor iedereen koken, trekken we een mooie fles open en maken we plezier. Dat is uiteindelijk wat ik mis schien wel het liefst doe: thuis een beetje tutten, met mensen die me dierbaar zijn. En zingen, natuurlijk. Heel veel zingen." reageren? spectrum@wegener.nl Inge van Kemenade Geboren op 23 april 1964 in Breda. Getrouwd met Twan Bor sten (40). Woonplaats: Oud Turnhout, België. Religie: katholiek. Muzikale voorkeur: soul, rock en country. Opleiding: havo, Schoevers, Nima A/B/C (marketing), trai ningen en workshops bij Bu siness School Netherlands. Loopbaan: Tot 1985 - directiesecreta resse artiesten- en evene mentenbureau. Tot 1993 - eigen boetieks. Tot 1996 - bedrijfsadviseur Intersport/lntres bv. 1996: start Sports World Megastores Leerdam. 2000: lingeriezaak PC Hooft Amsterdam (tot 2003). 2001opening tweede Sports World Beuningen, gevolgd door vestigingen in Rotterdam, Cruquius en Utrecht/Leidsche Rijn. 2007: naamswijziging in Topshelf. Later in 2012: opening van webshop Topshelf. 2013: opening vestiging Veghel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77