M E N A D E spectrum 8 Zaterdag 25 februari 2012 "W" k omring mezelf graag met man- I nen met vrouwelijke genen, I want ik kan niet werken met I haantjes die het eigen gewin -JL. voorop stellen", zegt Inge van Kemenade, eigenaar van sportkledingke- ten Topshelf. „Vechtlust is hartstikke mooi, zolang die het bedrijfsbelang dient" Toch glipt er wel eens een nareist pur sang door de selectie van de afdeling personeels zaken. „Ach, hoe heet-ie ook alweer? O ja, ene William. Een kwal, die zich achter mijn rug om commercieel directeur liet noemen en bovendien de organisatie naar eigen inzicht overhoop trok. Toen ik daar achterkwam en opheldering eiste, maakte hij ook nog een hoop stampij. Toen zei ik: Weet je wat jij kunt? Op-don-de-ren! Daar maak ik korte metten mee. Net als met hie lenlikkers." Van Kemenade groeide op in Weert, in een gezin met vier meisjes. Vader was boekbinder bij drukkerij Smeets. Werkte dag en nacht en specialiseerde zich in de restauratie van grote, stokoude kerkbijbels. „Het ging voor de wind, de huizen werden steeds groter, het ontbrak ons aan niks. Maar na zo'n twintig jaar hadden mijn ouders elkaar niks meer te zeggen en was er veel hommeles. Ik was 17 toen ik tegen mijn ouders zei dat ze beter konden schei den. Dat deden ze na een poosje ook." Ze heeft er niets aan overgehouden. „Be halve misschien dat je niet maar zo moet beslissen kinderen te nemen. Ik vind dat één van beiden thuis moet zijn voor de kinderen, zoals mijn moeder er ook voor ons was. Toen ik 3 was, at ik met bestek en Inge van Kemenade (47), vergaarde fortuin met Topshelf. Nu wil ze bouwen aan een netwerk megastores in sportartikelen in Duitsland. Daarna wil ze zingen. Heel veel zingen. door Ap van den Berg foto's Marco De Swart/GPD kende alle sprookjes uit mijn hoofd. Dus met mijn basisopvoeding zat het wel goed. Kinderen horen niet met de huissleutel om de nek naar school te gaan. Ze moeten weten dat ze terug kunnen vallen op vader of moeder thuis. Dat geeft stabiliteit." Is ze daarom kinderloos gebleven? „Dat is zo gelopen. Vanwege het feit dat ik me al tijd voor honderd procent op mijn werk stort en door partners die niet zaten te springen om nakomelingen. Ik heb in het verleden regelmatig voor de kleintjes van mijn zusje Ingrid gezorgd, Zen en Chez. Dat vergde veel tijd en energie. Ik ben een perfectionist, dus als ik zelf aan kinderen wilde beginnen, had ik moeten stoppen met mijn bedrijven." En dan had ze haar schoenenverslaving misschien niet kunnen bekostigen. „Wil je het echt weten? Ik denk dat ik zo'n drie honderd paar schoenen en laarzen heb en ruim honderd bijbehorende tassen. De col lectie wordt natuurlijk regelmatig ververst. Wat andere vrouwen hebben met het eten van chocolade, heb ik met schoenen: blijk baar komt dan bij mij het gelukshormoon endorfme vrij. Als ik een paar zie dat ik nog niet heb, koop ik dar Daar word ik erg gelukkig van." Ze heeft een peperdure smaak: „Dior, Jim my Choo, Prada, Ralph Lauren, Loubou- tin." De meeste met torenhoge stilettohak ken, die haar vrouwelijkheid versterken en haar bescheiden lengte (163 centimeter) ge raffineerd vergroten. „Nee, geen dingen van 200 euro per paar." Met de 'afdanker tjes' maakt ze haar zusje en kennissen blij. Haar andere passie is de chique Jaguar XKR, uitgevoerd in wit en camee. „Kost ook een paar flinke duiten, maar ik heb er hard voor gewerkt." Met een havodiploma op zak debuteerde ze als entrepreneur met boetiekjes. „Ik be dacht dat dat wel lollig zou zijn. Ik deed zelf de inkoop, kocht wat ik leuk vond en als ik te veel spullen had, opende ik ge woon een nieuwe winkel. Maar de lol ging eraf en het leek me beter terug naar school te gaan. Dus verkocht ik de hele boel en ging marketing studeren. Toen dat achter de rug was, ging ik als bedrijfsadviseur aan de slag. Bij Intersport, franchiseketen met zelfstandige ondernemers. Ik moest nieu welingen screenen: hun plannen en finan ciële mogelijkheden beoordelen. Ik wilde eigenlijk niet, vanwege het salaris. Ik was 27 en kreeg maar 2.700 gulden bruto aange boden. Mijn moeder zag perspectief, vond dat ik het toch moest doen. Dus zei ik 'ja'. Na een jaar werd mijn salaris verdubbeld en mocht ik zelf een leaseauto uitzoeken." Die levensles heeft ze goed opgeslagen. „Bij Topshelf kunnen werknemers goed verdienen. Maar ik wil eerst zien wat ze waard zijn. Als ze zichzelf bewijzen, kun nen ze zomaar 30 of 40 procent loonsver hoging krijgen. Daar hoeven ze niet om te vragen, daar ben ik hen mee voor. En dat werpt vruchten af: tijdens het vijftienjarig bestaan van Topshelf hadden we heel veel jubilarissen. Daar ben ik supertrots op." Ondanks veel negatieve adviezen over nieuwe franchisers rees haar ster binnen Intersport. Toen zich onverwacht de gele genheid voordeed een grote weidewinkel in sportartikelen en lifestyle in Leerdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76