Madrid voor de kleine beurs 19 reizen m Madrid is beduidend goedkoper dan aartsrivaal Barcelona. Joost Brantjes bewijst dat een weekeinde in de Spaanse hoofdstad geen aanslag hoeft te zijn op je portemonnee. j Exclusieve lezersaanbieding: Voordelig uit naar Drenthe! w reizen@wegener.nl Zaterdag 25 februari 2012 In Madrid doen ze niet aan vier seizoenen. Het is er ne gen maanden winter en drie maanden hel. Zoals de Madri- lenen het zelf noemen: Nueve meses invierno, tres meses inferno. Dat blijkt in de praktijk reuze mee te vallen. Ben je de Nederlandse winter zat en wel toe aan zon en Spaanse vrolijkheid, boek dan een vlucht. Als je landt op het prachtige vlieg veld Barajas, koop dan een metro kaartje naar de stad. Ben je van plan meer gebruik te maken van het uitgebreide metronetwerk van Madrid, neem dan tien kaartjes, dat kost 9,30 euro. Hostal Benamar is een hotel zoals je het in elke Europese stad zou willen. Centraal gelegen, maar zon der geluidsoverlast. Met brandscho ne kamers, vriendelijk personeel én - voor ons zuinige weekeinde heel belangrijk - goedkoop. Je be taalt 49 euro voor een tweeper soonskamer en 37 euro voor een single. Daar hoort geen ontbijt bij, maar in Madrid is elk tweede huis een bar, café of restaurant. Dus ontbijten kun je overal. Steek bij voorbeeld de straat schuin over voor een café con leche met een croissant in Yakarta. Wat betreft cultuur is de keuze in Madrid groot. Maar met een beetje planning kun je veel bezoeken, ter wijl de portemonnee gesloten blijft. In Spanje zijn de musea min stens één middag per week gratis. Zo kun je op zaterdagmiddag van af 14.30 uur voor niks naar het Rei- na Sofia met moderne kunst, op zondag bezoek je gratis het wereld beroemde Prado. n Boek een vliegticket het liefst zo ver mogelijk van tevoren. Dan lukt het vaak voor ruim onder de 100 euro naar Madrid en weer terug te vliegen. Vanuit Amsterdam vliegen Easyjet, Vueling, Airberlin, KLM en Iberia. Vanuit Rotterdam Transavia en vanuit Eindhoven Ryanair. Kamers in het genoemde hostal Benamar via www.hostabenamar.es - Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Het is een feest in Madrid naar de markt te gaan. Neem de gereno veerde Mercado de San Miguel in het centrum. Een markthal van gietijzer en glas, die nu een tempel van Spaanse gastronomie is. Fruit uit de hele wereld, verse vis uit de Atlantische Oceaan of Middelland se Zee en hammen die het water in de mond doen lopen. Haal wat tapa's voor 1 euro per stuk, je eer ste glas wijn van de dag en geniet. Wil je liever uitgebreider eten? Drie gangen bijvoorbeeld en inclu sief wijn voor een tientje per per soon? Ga dan naar Marsot, waar vader, moeder en dochter allemaal meehelpen en waar ze je het ge voel geven alsof je bij hen thuis bent. Barcelona# Madrid Als je dan toch in Madrid bent, ga dan ook even naar de supermarkt. El Corte Inglés, vlakbij de Puerta del Sol, is weliswaar niet de goed koopste, maar wel het best gesor teerd. De saffraan en pimentón (gerookt paprikapoeder, onmis baar als je Spaans wilt koken) zijn er veel goedkoper dan in Neder land, ze hebben er heerlijke Heno de Pravia-zeep en een zak kleine paprika's (pimientos de Padrón) om thuis te frituren als borrelhap. En ham uiteraard en kaas, zoals de pittige Cabrales met blauwschim- mel of de mildere Manchego. Ver geet ook niet een doosje met kwee peergelei (membrillo) te kopen, een zalige combinatie met de Man chego. Middellandse Zee Als je uitgewinkeld bent, kun je naar Tetuan. Niets leuker dan een biertje, una cahita, bij Casa Labra (www.casalabra.es), waar in 1879 de Partido Socialista werd opge richt. Op een mooie dag staan de mensen er tot op de straat in de rij voor de kabeljauwkroketjes. En ge lijk hebben ze. Met het oog op de zomer kun je op zoek gaan naar een paar mooie espadrilles, de comfortabele lin nen schoen met een zool van stro. Antigua Casa Crespo (www.alpar- gateriacrespo.com) is een prachti ge winkel uit 1863, waar ze die schoenen in alle kleuren verko pen. Handgemaakt en vanaf 10 eu ro per paar. Je vraagt je af wie er nog geld aan verdient. In dezelfde buurt vind je ook op ongeveer elke hoek wel een Chi nees. Niet de 'sambal bij, kroepoek bij'-variant die we in Nederland kennen, maar Chinese winkels die echt alles verkopen, van BIC-pen- nen tot polyester ondergoed. Dat laat je voor wat het is, in Madrid ga je naar de Chinees voor aarde werken schalen in alle mogelijke maten. Van een olijvenbakje tot een ovalen schaal voor vis. Na een nacht weken in water, kan het aar dewerk op open vuur en in de oven. En het kost nog geen kwart van wat je er in Nederland voor moet betalen. We willen niet alleen in het cen trum van Madrid rondkijken en omdat we toch een tienrittenkaart hebben, stappen we in de metro. We sluiten ons weekeinde Madrid af op Plaza de Chueca, op loopafstand van het hostal. Bode ga Angel Sierra is daar dé buurt kroeg. De meeste bezoekers drin ken kleine biertjes of vermout van de tap. En altijd krijg je er lekkere gemarineerde olijven van het huis bij. Nu wel goed opletten dat we weer op tijd in de metro terug naar het vliegveld zitten. U verblijft in het gastvrije 4-sterren Golden Tulip Midden-Drenthe, [centraal gelegen in het groene hart van Drenthe. Het hotel ligt 1 net buiten het dorp Westerbork en is omgeven door schitterende 1 natuurgebieden met uitgestrekte wandel- en fietspaden, levendige dorpen en diverse bezienswaardigheden. [Golden Tulip Midden-Drenthe beschikt over 34 kamers welke zijn voorzien van 1 bad en douche, minibar, tv, telefoon, bureau, zitje, kluis draadloos Internet, [en terras/Frans balkon. Daarnaast beschikt het hotel over een knusse lounge, 1 gezellige hotelbar en een sfeervol a la carte restaurant "Ruyghe Venne". Er is [een grote tuin met fraai gelegen terras, afsluitbare fietsenstalling en gratis 1 parkeergelegenheid. Fietshuur in het hotel is mogelijk voor 7,50 per dag. Lezers van deze krant krijgen een korting van 58,00 p.p. en kunnen het 'speciale voordeelarrangement tegen de volgende kortingsprijzen boeken: Midden-Drenthe voordeelarrangement 3 dagen 2 nachten v.a. 89,50 p.p. 4 dagen 3 nachten: v.a. 118,50 p.p. (promocode WB2N) (promocode WB3N) Golden Tulip Inhoud arrangement: 2 of 3 overnachtingen in luxe kamer met eigen terras/Frans balkon dagelijks uitgebreid ontbijtbuffet lx heerlijk 3-gangen dagmenu a la carte per dag 1 uur gratis draadloos internet keuze entree: Ottenshoes Orvelte Hunebedcentrum Herinneringscentrum Kamp Westerbork plattegrond met fietsroutes wandelroute Voorwaarden: genoemde prijzen zijn gebaseerd op 2 personen per luxe kamer of 1 persoon per kleine kamer, excl. milieu- en verblijfsbelasting en reserveringskosten. Bij verblijf op vrijdag- en zaterdagnacht geldt een toeslag van 5,00 p.p.p.n. De actie is geldig t/m 22 december 2012, u vindt de seizoenstarieven op www.gtmiddendrenthe.nl/wegener Reserveren kan telefonisch tussen 9.00 en 17.00 uur via 0593-331444 of online (gebruik genoemde promocodes) via www.gtmiddendrenthe.nl MIDDEN - DRENTHE Reserveren: 0593 331 444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/wegener (gebruik promocode WB2N of WB3N) f v Genieten van de Spaanse vrolijkheid van Madrid kan ook best zonder uitpuilende beurs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63