zeeland3 Terneuzen gaat beleid aanscherpen commentaar Ontucht NOCNSF: Preventie is toverwoord Waarschuwing voor kernenergie SP: ex-directeur ziekenhuis naar daklozenopvang Stel uw vraag aan een van de Zeeuwse topchefs Dodelijk ongeluk bij Verbrugge Terminals op Vlissingen-Oost zaterdag 25 februari 2012 Bij NOCNSF worden allerlei maatregelen genomen om seksueel misbruik bij clubs te voorkomen. „Preventie staat daarbij voorop", vertelt Erik Lenselink, manager sportont wikkeling van NOCNSF. De landelijke sportkoepel adviseert clubs om gedragsbeleid op te stellen. Onderdeel daarvan kan de Verklaring Omtrent Cedrag zijn. „Maar die is zeker niet zaligmakend. Alle instrumenten samen zijn belangrijk als slot op de deur." lukkig zijn we bij Terneuzen tot dusverre verschoond gebleven van dergelijke vreselijke gebeurtenis sen, maar dit ontslaat ons niet van de plicht om onze verantwoorde lijkheid te nemen. Niet alleen rich ting de trainers en leiders, maar ook naar de ouders toe. Wij moe ten er alles aan doen om een veili ge omgeving te bieden." Van der Veeke benadrukt dat het aanscherpen van gedragsregels geen motie van wantrouwen is richting de vrijwilligers van Ter- VIDEO Bekijk de video van het protest van anti-kernenergie demonstranten op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto neuzen. Integendeel, onderling ver trouwen is en blijft het uitgangs punt. De sociale controle binnen de club is groot, stelt hij. Niette min zijn er volgens hem op bepaal de vlakken verbeteringen moge lijk. En dan met name in de pre ventieve sfeer. „Je kunt bepaalde zaken maar beter voor zijn", ver klaart hij. „Daarin speelt ook aan sprakelijkheid mee. En de bescher ming van je vrijwilligers. Tegelij kertijd ben ik me er van bewust dat niet alles valt te voorkomen. Maar je kunt er wel naar streven om dingen uit te sluiten. Dat je je achteraf niet afvraagt: 'hadden we dit maar zus of zo gedaan'." In het hoofdbestuur en het jeugd- coördinatieteam was de aanscher ping van gedragsregels onderwerp van discussie. Al gauw bleek dat er veel haken en ogen zaten aan het verplicht stellen van een Verkla ring Omtrent het Gedrag voor trai ners en -leiders. Van der Veeke: „Het is begrijpelijk dat mensen daar gemengde gevoelens bij heb ben. En dit nog los van het feit of je daarmee alle problemen tackelt. Ook onder de jeugdcoördinatoren is het enthousiasme niet groot. Toch vind ik dat we die discussie niet uit de weg moeten gaan." Van der Veeke meent dat de KNVB clubs meer dient te steu nen op dit gebied. „De bond zal ongetwijfeld beleid hebben ont wikkeld, maar het zou prettig zijn als clubs meer worden geholpen." In de krant van maandag: Hoe nu ver der? BORSSELE - In een straal van twin tig kilometer om de kerncentrale Borssele hebben anti-kernenergie demonstranten gele borden ge plaatst met de tekst: Einde evacua tiezone. Daarmee vestigen ze de aandacht op de gevolgen van een eventuele kernramp in Zeeland. De ramp in de kerncentrale Fukushima in Ja pan na een zeebeving is bijna een jaar geleden. De evacuatiezone be droeg daar ook twintig kilometer. Sportverenigingen moe ten veel alerter zijn op seksueel misbruik door trainers of vrijwilligers. Deze waarschuwing van Sport- Zeeland en NOCNSF komt rijke lijk laat. Want misstanden bij sportclubs zijn niet van van daag of gisteren. Alleen al in het afgelopen halfjaar kwamen in Nederland zeven gevallen in het nieuws. Binnen de verenigingen ont staat nu discussie over wat er moet gebeuren. Is altijd een ver klaring van goed gedrag nodig? Moeten er harde omgangsregels komen, bijvoorbeeld de af spraak dat je als trainer nooit al leen met een pupil in de kleed kamer blijft? Deze discussie is overbodig. Clubs moeten eenvoudigweg al les doen. Wie met goede bedoe lingen met kinderen sport, kan hier geen bezwaar tegen heb ben. Het wordt even wennen, maar als er niets aan de hand is, kan iedereen deze controle glimlachend ondergaan. En als er wél wat opduikt, kan dat ho pelijk worden gecorrigeerd voor er groot leed ontstaat. MIDDELBURG - Voormalig directeur Rob Zomer van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis moet een hand je gaan helpen in de daklozenop vang. Die suggestie doet de SP-Sta- tenfractie in vragen aan het dage lijks provinciebestuur over Zomers wachtgeldregeling. De SP wijst erop dat het in 2009 tussen het ziekenhuis en Zomer overeengekomen garantie-inko men van 240.000 euro ruim 70.000 euro ligt boven de zelfregu leringscode in de zorg. Wat de SP betreft zou in plaats van wachtgeld alleen een WW-uit- kering moeten worden verstrekt. Met sollicitatieplicht. Heeft u een vraag voor een van de ze ven Zeeuwse chefkoks met een of meer Michelinsterren? Dan heeft u nu de kans. Binnenkort zit de PZC aan ta fel met de koks. Mail uw vraag vóór maandag 27 fe bruari naar de PZC Grote kans dat uw vraag wordt voor gelegd aan Sergio Herman (Oud Sluis), Eric van Bochove ('t Vlasbloemeken), Rutger van der Weel (Katseveer), Fran cois de Potter (La Trinité), Jannis Bre vet (Inter Scaldes), Syrco Bakker (Pure C) en Edwin Vinke (Kromme Water- gang.) Mail naar: verslaggeving@pzc.nl door Rens Wisse RITTHEM - Een 55-jarige man uit Vlissingen is gisterochtend omge komen tijdens een bedrijfsongeval bij Verbrugge Terminals aan de En- gelandweg in Ritthem. Het ongeluk gebeurde rond 8.00 uur op de loskade bij het havenbe drijf op bedrijventerrein Vlissin- gen-Oost. De man werd tijdens het lossen van een schip overre den door een rijdende kraan op rupsbanden en raakte daarbij zwaargewond. Meteen na het ongeval werden twee ambulances gestuurd. Ook de traumahelikopter in Rotterdam werd gealarmeerd. Rond 8.40 uur bevestigde de politie dat de man ter plekke was overleden aan zijn verwondingen. De Arbeidsinspectie is in kennis gesteld. Onderzoek moet uitwij zen hoe het ongeval heeft kunnen plaatsvinden. Augustus 2011Een twintigjarige jeugdtrainer van de Nijmeegse voetbalclub SV Hatert krijgt dertig maanden gevangenisstraf omdat hij op internet tientallen jongeren tussen de tien en vijftien jaar overhaalde om voor de webcam seksuele handelin gen met zichzelf te verrichten. Februari 2012: Een 43-jarige inwoner van Schiedam wordt opgepakt op verdenking van misbruik van twee veertienjarige meisjes. Hij kende de tieners via de softbalclub waar hij coach was. Volgens de moeder van een van de tieners had de man een relatie met haar dochter. ■- Februari 2012: Een 27-jarige voetbaltrainer uit Harlingen is veroordeeld voor ontucht met acht jongens jonger dan zestien jaar. De seksuele handelingen legde hij vast op camera. De jonge spelertjes moesten soms met voetbalschoenen aan op hem staan, terwijl hij naakt op de grond lag. De man moet drie jaar de cel in. waarvan een jaar voorwaardelijk Oktober 2011: De Groenlose Zwem I Vereniging komt in het nieuws doordat een zwemtrainer verdacht wordt van onzedelijk gedrag in een kleedhokje met een zeventienjarig jeugdlid. Februari 2012: Een 49-jarige IJmuidense trainer bij voetbalvereni ging DEM uit Beverwijk wordt door de club op non-actief gesteld. Ouders van een jeugdlid hebben aangifte tegen de man gedaan wegens i grensoverschrijdend gedrag. Het Openbaar Ministerie is een onderzoek gestart. December 2011: Een inwoner van Brummen, actief als jeugdtrainer bij FC Zutphen en Sportclub Brummen, wordt er van beschuldigd ontucht te hebben gepleegd met een pupil. Verder zou hij vijf minderjarige tieners hebben misbruikt. Het OM eist acht jaar cel. De rechtbank in Zutphen legt de Brummenaar vier jaar celstraf op, Rolant Quist bron: Maurice Stekese eri vww.rijksoverheid.nl Februari 2012: Steven B. uit Roosen daal wordt verdacht van ont- voering van een vijfjarig meisje in Oudenbosch. ZjSfej Ook zou hij haar seksueel //ÖWH j hebben misbruikt. De //|^H Roosendaler is jeugd- trainer bij de plaatse- H lijke voetbalclub DVO '60. De vereni- /fl ging reageert ge- Uffl schokt op de aan- houding. JH| Informeer alle betrokkenen over je beleid, bijvoorbeeld via website en clubblad Blijf als trainer of vrijwilliger niet in je eentje in de kleedkamer achter met een speler of speelster Kijk voor meer informatie op www.nocnsf.nl/seksuele-intimidatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3