Hoek - Kloetinge 381 sport zaterdag 25 februari 2012 1 Hoek - Kloetinge is vandaag het meest in het oog springende affiche op de Zeeuwse voetbalvelden. De Bevelandse ploeg won eerder dit seizoen op eigen veld met 1 -0, waardoor de Zeeuws-Vlaamse rivaal op revanche aast. Zes betrokkenen laten hun licht schijnen op de derby in de hoofdklasse B en geven een prognose. tekst: Barry van der Hooft graphic: Rolant Quist foto: Willem Mieras 44*. iouraan Jfeloof Totaal man yfolaat Prognose Prognose Prognose Johan de Goederen llBV - JgS (assistent-traineren oud-speler van Kloetinge) „Ik kan me mijn eerste Kloetinge-Hoek nog goed herinneren. Ik was twintig en heb er thuis nog foto's van liggen. Het was toen al de wedstrijd van het jaar, de entourage was enorm. Hoek was toen wel beter, wij hadden nog een jonge ploeg. In al die jaren heb ik de derby maar twee keer gewonnen. Dat was in het jaar dat Arjan Human bij ons speelde. In Hoek wonnen we met 0-4, in Kloetinge werd het 4-3. Die laatste wedstrijd gaf me zo enorm veel voldoening. Dat heb ik daarna eigenlijk nooit meer zo gevoeld. Als wij veel strijd leveren maken we kans. Dat hebben we in de eerste wedstrijd wel gezien. Toen straalden we echt uit dat we wilden winnen. Twee keer in één seizoen winnen van Hoek, dat is meer dan tien jaar geleden. Eigenlijk is het wel jammer dat we allebei de punten hard nodig hebben. Want als er wat minder druk op zit, voetbalt dat meestal veel lekkerder. Dat zag je in het verleden ook: 4-3,4-4, 5-4, dat waren prachtige derby's." Josimar Pattinama (aanvaller van Kloetinge, oud-speler van Hoek) „Het is de grootste derby van Zeeland, waar ik de afgelopen tijd al veel verhalen over heb gehoord. Toen ik nog niet bij Hoek speelde, heb ik 'm een keer als toeschouwer bezocht. Het was hartstikke druk en alles eromheen maakte wel indruk op me. Dat we de derby in september in Kloetinge wonnen, zorgde voor een lekker gevoel. We zijn aan een goede reeks bezig en willen die lijn doortrekken. Diederik Hiensch heeft meer rust in ons spel gebracht. Onder Cees Houtepen was de tactiek vaak ingraven en hopen op een kansje. In de thuiswedstrijd leverde dat drie punten op. Diederik wil geen angsthazenvoetbal spelen. Hij wil druk zetten, ook omdat wij willen winnen van Hoek. Dan komen we in punten gelijk met Hoek en doen we het dus niet zo slecht. Ik heb er zin in, net als de rest van onze ploeg." 91HI Giovanni Siereveld (aanvoerder van Hoek, I oud-speler van Kloetinge) „Mensen die denken dat de derby niet leeft, hebben het mis. ledereen bij ons heeft er zin in. Aan een paar nieuwe spelers bij ons hebben we even uit moeten leggen wat Hoek-Kloetinge betekent. Maar als je dan de vergelijking maakt met een derby als FC Dender-Eendracht Aalst, weten ze genoeg. De Zeeuwse jongens weten al waar het over gaat. We weten dat Kloetinge zaterdag LRC in de eerste helft heeft overrompeld, vooral op inzet. Dat mag ons niet overkomen. Wij hebben ook nog iets recht te zetten na de nederlaag in Kloetinge. Het is nooit leuk om te verliezen en zeker niet van Kloetinge. Hoek wil de beste club van Zeeland zijn. Als je met een op papier betere selectie verliest van een ploeg die op papier minder kwaliteit heeft, dan steekt dat. Wij gaan morgen winnen, dat kan ik je wel al .vertellen," Prognose Prognose Prognose Leo Slabbekoorn (sponsor en oud-speler van Kloetinge) „Het mooie vind ik altijd, dat bij deze derby een berg emoties komt kijken. Ik denk dat Kloetinge altijd wel een beetje heeft opgekeken tegen Hoek, omdat het een club was die vooropliep. De rivaliteit werd ook vrijwel ieder jaar gevoed, omdat Hoek dan V Fred Landzaat BBV'" J.VB (sponsor en lid van techni sche commissie van Hoek) „De spelers zijn zich bewust van de situatie. Ja, er moet gewonnen worden. We kunnen in de sterkste opstelling spelen, maar dat geeft geen garanties. Er komt in zo'n derby meer bij kijken. Inzet, wilskracht, de juiste instelling, een j John Bentschapknook (assistent-trainer van Hoek, - -r- "'~r' i oud-speler van Kloetinge) „Ik heb heel wat derby's gespeeld, in het shirt van Hoek en in het shirt van Kloetinge. Nu ik er over nadenk kom ik erachter dat ik vaak aan de verkeerde kant zat, want ik heb er veel verloren. Ik heb wel altijd genoten van de duels tussen Hoek en Kloetinge en ook vaak gescoord. Toch beleef je die wedstrijden als speler heel anders dan als trainer. Je hebt op een andere manier invloed op het resultaat. Als trainer moet ik daar nog steeds aan wennen. Bij mij roept de derby altijd een speciaal gevoel op, ook omdat ik voor beide clubs heb gespeeld. Zaterdag heb ik het laatste uur van Kloetinge-LRC gezien en ik ben benieuwd hoe ze morgen gaan spelen. Het leuke is ook dat ik morgen veel sponsors tegen kom die ik ook uit mijn werkkring ken. Ik draag Kloetinge nog altijd een warm hart toe, maar morgen ben ik natuurlijk wel voor Hoek. Ik wil die derby graag weer eens winnen." beetje geluk; het speelt allemaal mee. Op papier hebben wij misschien een betere ploeg dan Kloetinge, maar wij gaan vandaag niet zomaar winnen. Ik hoop vooral op een leuke wedstrijd, met lekker veel publiek. Dat verdient een wedstrijd als Hoek-Kloetinge. We hebben de sponsors voor de wedstrijd uitgenodigd voor een lunch in Sluiskil. En daar zijn ook sponsors van Kloetinge voor uitgenodigd. In een leuke sfeer stellen we daar ook de drie spelers voor die in de winterstop naar Hoek zijn gekomen. Ik hoop dat die gasten een paar uur later goed presteren. Na de nederlaag in Kloetinge keken wij zuur. De rollen mogen wat mij betreft nu worden omgedraaid." - weer wat spelers weghaalde bij Kloetinge. Wat niet eens onlogisch was, omdat die spelers vaak al op hetzelfde niveau uitkwamen. Spelers die weg gingen bij Hoek kwamen vaak naar Kloetinge, omdat ze dan nog steeds in de hoofdklasse konden spelen. In mijn tijd als voetballer speelden we allebei nog op een lager niveau. Maar het waren wel wedstrijden die telden! Het doet wat meer met je dan andere duels. De spelers van Kloetinge moeten morgen uitstralen dat ze naar Hoek zijn gekomen om te winnen. We hebben een jong ploegje, dat hard moet werken. Hoek heeft meestal wat meer kwaliteit, maar dat zegt niet altijd wat. Ik denk dat Kloetinge kan winnen in Hoek, want die ploeg is volgens mij niet echt een team. In één seizoen twee keer van Hoek winnen; dat zou heel mooi zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38