361 Masseren en trainen in het luilekkerland van het hardlopen sweet sweet Milou Flohil redt het niet Hoek tegen Kloetinge wordt fel tegen fel eai Inl MÊ&~- zaterdag 25 februari 2012 Lange adem door Jan Dagevos HOEK - Energie, strijd, bezieling en instelling. Het zijn in de aanloop naar de klassieker tussen Hoek en Kloetinge de woorden die het meest worden gebezigd. „We heb ben nog iets recht te zetten'", meent trainer Ruud Pennings van Hoek. Ambtgenoot Diederik Hiensch verwacht vooral een span nende derby. „Het kwaliteitsver schil is niet dermate groot dat er één ploeg dominant zal zijn", stelt de trainer van Kloetinge. „Het wordt fel tegen fel." Hoek en Kloetinge ontlopen el kaar dit seizoen in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal niet al te veel. Hoek heeft na vijftien wed strijden 21 punten vergaard en heeft een opmerkelijk doelsaldo (17-20). Het heeft geresulteerd in een zevende plaats. Kloetinge is na de winterstop opgebloeid, staat op de elfde plaats met achttien pun ten uit zestien ontmoetingen en heeft een doelsaldo van 26 doel punten voor en 36 tegen. „Als we minimaal dezelfde energie als Kloetinge aan de dag leggen, moeten onze kwaliteiten de door slag geven", vindt Pennings. „Daar naast spelen revanchegevoelens bij ons een rol. In de heenwedstrijd werd het 1-0 en dus hebben we nu iets recht te zetten. Er is deze week tijdens de training gehamerd op wedstrijd instelling en die bood schap is over gekomen. Ik kijk naar de wedstrijd uit. Een derby is altijd leuk." Diederik Hiensch is dezelfde me ning toegedaan. „Het blijft een spe ciale wedstrijd", vindt hij. „Wij strijden met Kloetinge vol tegen degradatie en moeten nog zeker vijf overwinningen pakken om vei lig te zijn. Het wordt elke zaterdag een gevecht om de punten en dat wordt ook de inzet bij Hoek." Kloetinge kan vandaag niet be schikken over de langdurig gebles seerden Daan Esser, Corné Schil- peroort en Bjom Quartel. Verder kan Rogier Veenstra niet in actie komen. De aanvaller liep vorige week in de thuiswedstrijd tegen LRC een enkelblessure op. Daar naast is Mats Willemse niet van de partij. Hij is op skivakantie en had de trip lang geleden al geboekt, lohn Schot is wel inzetbaar. De middenvelder was vorige week ziek. Hoek heeft zestien fitte spelers en dus zal Pennings keuzes moeten maken. „Dat is alleen maar goed", vindt hij. „We hebben ons goed voorbereid op Kloetinge. Ik ver wacht dat ze met veel mensen ach ter de bal zullen spelen en op de counter zullen loeren. Aan de an dere kant kunnen ze ons ook druk geven. Ach, we-houden met alle scenario's rekening." Lees alles over de derby Hoek-Kloetin- ge op pagina 38 ZATERDAG 25 T/M ZONDAG 26 FEBRUARI Drie keer een uur scheuren in drie verschillende voertuigen? Stel zelf je combi-arrangement samen bij Traffic Control voor maar 49,-! Een mooi avontuur op wielen. ZATERDAG 25 T/M ZONDAG 26 FEBRUARI Ben jij toe aan wat Spaanse zon? Vetrek dan nu voor 2 nachten naar Madrid. Verblijf in een prachtig 4- sterren hotel en geniet van al het moois wat deze hoofdstad te bieden heeft. Inclusief diner en ontbijt. ZATERDAG 25 T/M ZONDAG 26 FEBRUARI Ga voor een mooie stralende lach met de thuisbleekset van Bright White Smiles. Prachtige witte tanden op professionele wijze gerealiseerd. Een mooi gebit is de weg naar succes! En nu kan dat al voor slechts 49,-. f Aanvankelijk zou hij naar Australië gaan maar verzekeringstech nische problemen voorkwamen dat. Toen zijn leraar suggereerde dat hij ook naar Ke nia kon voor zijn stage fysiothera pie, was de keuze snel gemaakt. Huub van Noorden, fanatiek hard loper, wielrenner en triatleet kon de lichamen masseren van de al lerbeste lange-afstandslopers in de wereld! Zo'n kans kon hij niet laten liggen! Als Huub van Noorden (23) van daag in Iten arriveert, is nagenoeg alles geregeld. De Yersekenaar heeft z'n inentingen gehad, z'n huisje staat klaar en z'n mentor en de atleten zijn er ook al. Hij moet alleen nog wat pillen tegen malaria kopen. Dan kan het feest beginnen. Van Noorden gaat tot begin juni als student van de Avance Hogeschool in Breda sta ge lopen bij de Nederlander Jeroen Deen, die sinds 2006 als fy siotherapeut in Iten werkt. En als de stage na drie maanden afgelo pen is, gaat hij nog drie weken met zijn aanstaande echtgenote Gertrud rondreizen door Kenia, 'op jacht' onder meer naar de Big Five, de vijf grootste wilde dieren die in het land voorkomen: de oli fant, de neushoorn, het luipaard, de leeuw en de buffel. Jeroen Deen krijgt in Iten het overgrote deel van de kuiten van de wereldtoppers op de mara thon in zijn handen. Andere de len van het lichaam trouwens ook. De atleten luisteren naar na men als Kipsang, Matebo, Mate- bor, Sanga, Cheruiyot, Kirui, Kip- tolo, Rotich, Koech, Sugut, Kigen, Chepchirchir, Kiprop, Businei en zovoorts, etcetera. Iten ligt op 2300 meter, een ideale hoogte voor duursporters om te trainen. Ze kweken er extra rode bloedlichaampjes, die voor het transport van zuurstof in het bloed zorgen. „In Iten zitten zo'n 'Ik schaam me niet voor die dopingzaak. Niemand heeft mij veroordeeld. Iedereen weet hoe het zit' 260 Kenianen die stuk voor stuk een marathon onder de 2.10 kun nen lopen", heeft Van Noorden vernomen. „De grote meerder heid is beroepsatleet. Ze verdie nen de kost voor de hele familie. Er mogen er in augustus drie naar de Olympische Spelen, er is nu een voorselectie van zes gemaakt. Ik kan van nabij meemaken wie die drie olympiërs worden." Er zitten overigens niet alleen Ke nianen in Iten. De Nederlandse langeafstandsloper Koen Raymae- kers bijvoorbeeld heeft zich er per manent gevestigd. Jeroen Deen heeft twee fysiotherapeuten in dienst, die op drukke dagen wel twaalf uur aan het werk zijn. Veel vrije dagen zijn er niet, want atle- tenlichamen kennen geen zon en feestdagen. Dat team gaat Van Noorden aanvullen. „Ik verwacht dat ik een vaste groep atleten krijg. Lopers met wie ik een ver trouwensband kan opbouwen. Misschien wat jongere lopers, die nog niet op hun top zijn." Hij rekent erop dat hij niet alleen zijn massagevaardigheden kan ontwikkelen, maar ook zijn condi tie. Want voor wie het nog niet wist:- Huub van Noorden is een ontembaar trainingsbeest dat zijn sporten op hoog niveau beoefent. Trainingsdagen van vijf, zes uur zijn eerder regel dan uitzonde ring. Vooral als hardloper is hij be kend. Bij de laatste Kustmarathon finishte hij als derde. De eerste weken zullen moeilijk worden, want op 2300 meter is aanmerkelijk minder zuurstof in de lucht dan op zeeniveau. Daar moet een lichaam flink aan wen nen. 's Morgens is het gebruikelijk dat de lopers voor dag en dauw op pad gaan. Dan is het nog aan genaam om te trainen. Het is een graad of tien. In de loop van de dag loopt de temperatuur op naar 25 graden. Dan is er misschien tijd om te mountainbiken of te zwemmen. Want in Iten is ook een zwembad. „Gezwommen moet er zeker worden. Op 11 juli, drie weken na mijn terugkeer in door Sven Bakker GOES - Het met twee sterren gedo teerde ZuidWest Lease-nationaal ranglijsttoernooi gaat het finale- weekeinde in zonder Zeeuwse af vaardiging. Koen van den Berge en Milou Flohil verloren beiden met dikke cijfers in de kwartfinale. De 21-jarige Van den Berge uit Burgh-Haamstede moest er met 1-6 1-6 af tegen Bobbie de Goeijen. Op het oog een vrij kansloze uit slag. „Maar toch ging in het begin elke game gelijkop en had ik tot twee keer toe de kans zijn service te breken", analyseerde Van den Berge na afloop. „Het had, als het wat mee had gezeten, ook 3-0 voor mij kunnen staan." De als vierde geplaatste De Goeijen richt te zich echter op en miste bijna geen één eerste service meer. Daar door kwam Van den Berge onder druk te staan. „Als ik eenmaal in de rally kwam, voelde ik mij de sterkere speler. Maar als ik het punt wilde afmaken ging het net mis. Daarvoor stond ik in mijn ei gen servicegames net wat te veel onder druk", zei Van den Berge, die aangaf erg tevreden te zijn over het bereiken van de kwartfi nale. De Goeijen speelt vandaag zijn halve eindstrijd tegen de als eerste geplaatste Tim van Terheij- den. Onderin het schema strijden Matthew Pierot en Alban Meuffels om een fmaleplek. Bij de vrouwen moest de achttien jarige Milou Flohil uit Oostkapelle in twee sets haar meerdere erken nen in Anouk Tigu. Flohil verloor met 2-6 1-6. Tigu speelt vandaag haar halvefinale tegen Ilona So- mers. De andere halve finale gaat tussen Roos van der Zwaan en An- niek van Rossum. Voor Flohil rest nu de jacht op de titel in de 3-categorie van het en kelspel. In die categorie ging ze maar op het nippertje door. Tegen Esmee Vleugel uit Wemeldinge won Flohil met 5-3 1-414-12. Flohil treft vanavond titelfavoriete Mandy Wolfert uit Sluiskil, die Hanneke Lodewijks versloeg: 4-1 4-1. Onderin het schema bereikte Laurelle van Tilburg uit Arnemui- den de laatste vier dankzij een 4-0 4-1-zege op Saya de Jager. Haar te genstandster van vandaag is Day- na Townsend, die in drie sets van de Oostkapelse Anne Flohil won: 2-4 5-3 10-6. Koen van den Berge kan zich net als Milou Flohil richten op de titel in de 3-categorie van het enkelspel en bereikte daarin gisteren de hal ve eindstrijd door met 4-1 4-1 van Paul van Hoeve te winnen. Onder in het schema was er het onver wachte verlies van Dmitri van Hoof uit Vrouwenpolder. Sam Meessen was met 4-2 4-2 te sterk. Hij treft nu Rutger Cramer. Cra mer was met tweemaal 4-0 te sterk voor Stijn Sprinkhuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36