Bert van Marwijk geeft signalen af 341 sport Beetje ziek RKC verslaat Vitesse in Waalwijk Van Marwijk ziet lichtpuntjes zaterdag 25 februari 2012 Tot nu toe ging het Johnny Hoogerland behoorlijk voor de wind. De Zeeuw se profwielrenner kende een uitstekende voorbereiding op het nieuwe seizoen, wat resulteer de in een sterk optreden in zijn eerste wedstrijd, de Ronde van de Algarve. In de derde etappe werd hij vierde en mede dankzij een sterke slottijdrit legde Johnny be slag op de negende plaats in het eindklassement. Afgelopen week ging het wat min der. Johnny kreeg een griepje. Hij keerde vanuit Portugal maan dagnacht om drie uur terug op de basis in Vall d'Uixo (bij Valencia), fietste na lekker uitgeslapen te heb ben een uurtje of twee uit en kreeg daarna last van z'n keel. De nacht daarop was het zweten en hoesten geblazen en was er een beetje paniek: Johnny had koorts. De dag erop was hij beroerd, werd de dokter gebeld en een hoest- drankje opgehaald. Daarmee was de ellende een eind over. Donderdagmorgen stapte Jo hnny weer op de fiets, voor een training van vijf uur. „Ik ben niet hard gegaan en heb al leen op vlakke wegen gereden. Ik merkte dat ik nog niet helemaal fit was. Maar achteraf gezien valt het allemaal mee. Ik heb amper een dag koorts gehad en twee dagen niet getraind. Dat trekt geen zware wissel op je conditie. De dokter WAALWIJK - Aan de reeks van ne derlagen van Vitesse lijkt geen ein de te komen. Gisteravond verloor het elftal van trainer John van den Brom van RKC. In Waalwijk werd het ï-o voor de thuisclub. Sinds de winterstop wonnen de Arnhem mers pas één keer. In de 37e minuut kwam RKC op voorsprong door een doelpunt van Krisztian Nemeth. Het was het eerste doelpunt van de Hon gaar voor RKC. FC Zwolle heeft in de Jupile'r League nieuw puntenverlies kun nen voorkomen. Arne Slot, Alexan der Bannink en Christiaan Cicek maakten in de uitwedstrijd tegen Telstar na rust de doelpunten: 3-0. FC Zwolle wist de vorige twee duels, met Go Ahead Eagles en MW, niet te winnen. Nummer twee Sparta Rotterdam won eveneens, met 2-1 van Wil lem II. Sparta leidde bij rust al met 2-0. Vlissinger Istvan Bakx werd in de rust gewisseld bij Willem II. Uitslagen: Go Ahead Eagles - FC Oss 7-2, FC Eindhoven - MW 4-1, FC Em- men - SC Cambuur 2-1, Fortuna Sittard - FC Volendam 3-2, AGOW - SC Veen- dam 3-2, FC Dordrecht - Almere City FC 2-1, Den Bosch - Helmond Sport 0-0. De selectie van Bert van Marwijk voor de oefeninterland tegen Enge land bestaat uit 24 spelers. zei dat ik me geen zorgen hoef te maken." Hoogerland is niet de enige in het peloton die ziek was. Edvald Boason Hagen voelde zich deze week zo slecht dat hij afzegde voor de Omloop Het Nieuwsblad. Het zelfde gold voor Niki Terpstra. En ook Hoogerlands ploeggenoot Wout Poels was niet topfit. „Ik ben blij dat ik nu een griepje heb en niet straks vlak voor de Ronde van Vlaanderen." Prettige bijkom stigheid is misschien dat hij mor gen de Clasica de Almeria niet hoeft te rijden. Ploegleider Hilaire Van Der Schueren geeft de voor keur aan de renners die ook in de Ruta del Sol actief waren. Johnny gaat de komende dagen weer hard trainen. Zijn eerste wedstrijd is nu de Vuelta a Murcia, volgende week zaterdag en zondag. Koen de Vries Ola John (FC Twente) en Lucia no Narsingh (sc Heerenveen) zijn voor de eerste keer opgeroe pen voor de selectie van het Ne derlands elftal. Ze gaan mee naar Londen voor de oefeninter land tegen Engeland komende week. door Leon ten Voorde ZEIST - De tijd van experimente ren is kort en eigenlijk al voorbij. Het oefenduel van het Nederlands elftal woensdag op Wembley te gen Engeland is de enige test voor dat in mei de voorbereiding op het EK begint. De selectie die bonds coach Bert van Marwijk gistermid dag presenteerde, was dan ook „een signaal', zoals hij het zelf noemde. Dat pakte negatief uit voor spelers als Ryan Babel, Edson Braafheid (tegen Duitsland allebei nog in de basis), Roy Beerens (tegen Duits land nog invaller) en Eljero Elia (al tijden op een zijspoor bij Juven- tus) en positief voor Urby Ema- nuelson en de jongelingen Lucia no Narsingh en Ola John. Emanuelson is voor het eerst sinds zijn overstap naar AC Milan se rieus in beeld bij Van Marwijk, en Narsingh en John debuteren bij Oranje. Ook Adam Maher was vol gens de bondscoach dichtbij een eerste uitverkiezing, maar mede ge zien het belang van Jong Oranje (dat speelt woensdag een cruciale EK-kwalificatiewedstrijd in Schot land) is er voor gekozen om de middenvelder van AZ nog niet op te roepen. „Maar hij is een zeer in teressante speler", aldus Van Mar wijk. De meeste opvallende namen in de groep van 24 zijn uiteraard die van de twee nieuwelingen, Nar singh en John. De een is een rappe rechterspits van 21 jaar van Heeren veen, de ander is een snelle linker spits van negentien jaar van FC Twente. „Ze hebben zich allebei heel goed ontwikkeld", aldus Van Marwijk. „Ze hebben bewezen on der druk te kunnen presteren en naast scorend vermogen hebben ze ook nog een goede eindpass. Ze behouden in de eindfase het over zicht en dat is een speciale kwali teit. Ja, hun selectie is richting EK een duidelijk signaal naar alles en iedereen." Van Marwijk voegde er aan toe dat Beerens nog zeker niet van zijn ra dar is verdwenen, maar voor de twee andere buitenspelers Babel en Elia wordt het kort dag. Van Marwijk stapte onlangs nog in de auto om een wedstrijd van Hoffen- heim te bekijken, maar het spel van Babel kon hem blijkbaar niet bekoren. En ook al zou Van Mar wijk willen, dan nog kan hij Elia niet beoordelen, want de aanvaller komt bij zijn club Juventus niet aan spelen toe. Wie de laatste maanden ook niet heeft gespeeld, maar nu wel bij de selectie zit, is Erik Pieters. De links back was lange tijd geblesseerd en maakte afgelopen maandag pas zijn rentree bij Jong PSV. Afgelopen donderdag speelde hij een half uurtje mee in het Europa Cup-duel tegen Trabzonspor. PSV-trainer Fred Rutten liet zich vorige week ontvallen dat hij ver baasd was dat Pieters nu al geselec teerd was, terwijl hij nog geen wedstrijd in het eerste elftal had af gewerkt. „Maar als Fred mij een beetje kent dan weet hij dat ik nog nooit een speler heb overbelast. Dan zou ik mijn eigen glazen in gooien", aldus Van Marwijk. „Ik heb in de voorbije weken bijna da gelijks contact gehad met Phillip (Cocu, de assistent-trainer van PSV en Oranje), dus ik ben heel goed op de hoogte van de situatie van Pieters. Ik weet dat hij nog nauwelijks heeft gespeeld, maar we zitten op de linksback-positie niet ruim in onze mogelijkheden." ZEIST - Het is een opvallende tegen stelling, vindt ook Bert van Mar wijk. Een van de pluspunten van het Nederlandse voetbal is de zelf verzekerdheid van de meeste spe lers. Maar bij de clubs ziet de bondscoach juist vaak het tegen overgestelde. Dan vindt hij de spe lers te bescheiden op het interna tionale podium. „Ik denk dat de spelers van Ajax nu wel beseffen dat ze een kans hebben laten lig gen tegen Manchester United", al dus Van Marwijk. Hij hoopt dat de spelers van AZ, PSV en Twente niet tevreden zijn nu ze de achtste finales van de Europa League heb ben gehaald. „Ik denk echt dat deze clubs nog tot meer in staat zijn. Als ze er maar in geloven." MIDDELBURG Vier Zeeuwse rensters in Omloop ROTTERDAM Ronald Koeman rekent op Jordy Clasie AMSTERDAM GUADALAJARA Ajax ziet winst Cruijff wordt adviseur fors stijgen bij Guadalajara In de vrouwenwedstrijd van de Omloop Het Nieuwsblad, de eerste belangrijke wielerwedstrijd van het seizoen, staan vandaag vier Zeeuwse vrouwen aan de start. Ag- nieta Francke rijdt voor de ploeg RC Jan van Arckel, Birgit Lavrijssen komt uit voor het Sengers Ladies en de Zeeuwse ploeg Team Nuts- werk brengt Baukje Doedée en Christel Janssen aan het vertrek. Ajax heeft in de eerste helft van het boekjaar 2011-2012 een netto winst van 11,8 miljoen euro gereali seerd. Een jaar eerder hield Ajax 2,2 miljoen euro over. De hogere winst kwam onder meer door een afname van de kosten. De omzet van de beursgenoteerde club nam met bijna één miljoen euro toe tot 59,3 miljoen euro. Johan Cruijff gaat als adviseur aan de slag bij Guadalajara. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub giste ren bekendgemaakt. De Mexicaanse club is elfvoudig landskampioen, maar het laatste succes dateert van 2006. De forma tie staat nu in de onderste regio nen en heeft al dertien wedstrij- Georginio Wijnaldum (onder) in duel met Tim Keurntjes in de verloren uitwedstrijd bij FC Groningen. Morgen treft den op rij niet gewonnen. de PSV'er zijn oude club Feyenoord. foto Jan Kanning/ANP Feyenoord-trainer Ronald Koeman gaat er vanuit dat Jordy Clasie mor gen kan spelen in de topper tegen PSV. De middenvelder sloot giste ren aan bij de groepstraining na een liesblessure. Sekou Cissé ont breekt nog met een enkelkwetsuur. Keivin Leerdam en John Guidetti zijn geschorst. Koeman: „Als de reactie op de training geen roet in het eten gooit, kan Clasie spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34