Nachtmerrie voor sportclub 100.000 gratis vog's 21 zeeland Voetbalclub Scoop functioneert behoorlijk zaterdag Declaratie De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag 25 februari 2012 door Maikel Harte Wat kunnen mensen toch zeveren af en toe. Donderdag stond deze krant stil bij het onderzoek dat RTL Nieuws had verricht naar declara ties van bestuurders van provin cies en gemeenten. Uit dat onder zoek kwam naar voren dat onze commissaris van de koningin vo rig jaar voor €700,- aan fruit en bloemen had gedeclareerd. Ik keek aan het begin van de avond even op pzc.nl naar de reac ties. Dat waren er op dat moment zo'n 150! En ze waren niet van de lucht: een zakkenvulster was het, een graaister, hoe durfde ze, in de ze tijden van crisis. Mijn hemel, waar hebben we het over: over €700,- aan fruit en bloemen op ruim een halfjaar. Dat is onge veer €100,- per maand, dat is €25,- per week, dat is €5,- per dag. Ik kon het niet laten even door te klikken naar de website van RTL Nieuws en tot mijn verbazing kon je al daar zelfs de bonnetjes zien. En zo zag ik een bonnetje van de Groentehal in Middelburg en kwam ik tot de ontdekking dat COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg 1:0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee 1:0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl onze Karla op 17 mei 2011 een el- star-appel, drie sinaasappels en een Chiquita-banaan had besteld voor een bedrag van €3,72. En daar spreekt men dus schande van. Ia, ze had natuurlijk net zo als u en ik tussen de middag even naar de Lidl kunnen gaan en dan had het misschien maar €3,25 gekost, al weet ik dat niet eens zeker, of ze had het uit eigen zak kunnen betalen. Maar misschien kon ze op dat moment niet weg, omdat ze bezoek kreeg van onze minis ter-president en dan was het toch lullig geweest als hij een uurtje in gang van het provinciehuis had moeten wachten, omdat me vrouw Peijs even naar de Lidl was om een appel, een banaan en drie sinaasappels. Dat was pas echt zonde van het geld geweest want meneer Rutte is ook geen goedko pe jongen, die verdient toch zeker de Balkenendenorm. Nee, ik be grijp het wel en die reacties dus niet. Ik vond het dan ook jammer dat ze afgelopen weekend haar carnavalsbezoeken afzegde, want ik was als aardbei. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27.50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,55 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (ha28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal inms) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening i nadere informatie aan, Erik Lenselink van NOCNSF liet gisteren weten dat de sportkoepel 100.000 gratis vog's ter beschikking kan stellen. Nu kost zo'n Verklaring Omtrent Gedrag nog dertig euro. Uit de vog blijkt of een trainer of vrijwilliger in aanraking is geweest met justitie. Het is de nachtmerrie van elke sportclub, een trainer die zich vergrijpt aan een van zijn pupil len. De kans dat je er als vereni ging mee te maken krijgt is klein, maar ontslaat ze nog niet van de plicht om alert te zijn. door René van Stee en Maurice Steketee MIDDELBURG - Deze week werd be kend dat de mogelijke ontvoerder van het vijfjarig meisje in Ouden bosch als jeugdtrainer actief is bij DVO'6o uit Roosendaal, een voet balclub die het regelmatig op neemt tegen Zeeuwse clubs. De media doken er massaal op, hoe wel nog niet vaststaat dat de man daadwerkelijk de fout in is gegaan. Bij de club zijn ze verbijsterd door alle verhalen die de ronde doen. Er werd meteen een informatiebij eenkomst gehouden voor de ouders van het team waar Steven B. training gaf Deze zaak staat niet op zich. Regel matig halen ontuditzaken bij sportclubs de media. Maar ook bui ten het zichtsveld van de pers zijn er verschillende incidenten. Wat naar buiten komt is zeker niet het werkelijke aantal. Ook in Zeeland gaat het wel eens mis. In haar tienjarige loopbaan bij SportZeeland is manager sport en bewegen Marja Reijnders drie keer geconfronteerd met meldin gen van ongewenste intimiteiten van trainers bij sportclubs. „Geluk kig niet heel vaak, maar wel drie keer teveel", zegt zij daarover. Reijnders sluit niet uit dat dergelij ke strafbare feiten vaker voorko men. Haar ervaring leert dat verenigin gen huiverig zijn om er mee naar buiten te treden, ook in het geval er vermoedens bestaan van mis handeling bij jeugdleden in de hui selijke sfeer. „Het zorgt voor een hoop onrust. Het is een zeer lasti ge materie. Denk daarbij maar aan het risico om iemand vals te be schuldigen." NOCNSF heeft begin februari een handboek voor clubs gepresen teerd over hoe je met dit soort inci denten moet omgaan. SportZee land heeft geen apart beleid ten aanzien van seksuele intimidatie. Uiteraard steunt de provinciale sportkoepel initiatieven van NOCNSF zoals een registratiesys teem voor plegers van seksuele in timidatie in de sport dat op 1 sep tember in werking treedt. Zelf heeft SportZeeland ActiePunt in het leven geroepen, een provin ciaal steunpunt voor fysieke en mentale weerbaarheid. Dit initia tief richt zich met name op de jeugd en levert een bijdrage aan het vergroten van de fysieke en mentale weerbaarheid in situaties waar sprake is van grensoverschrij dend gedrag en ongewenst machts misbruik. Indien gewenst verzorgt SportZeeland ook voorlichtingsbij eenkomsten. „ActiePunt is actief in het basis-, voortgezet- en speciaal onderwijs, maar ook geschikt voor voor vrij willigers in de sport, de zorg of het welzijnswerk. In de trainingen wordt onder meer gewerkt aan het zelfvertrouwen en de zelfbe heersing van de deelnemers. Zij leggen een basis om hun weerbaar heid te vergroten of om juist grens overschrijdend gedrag in toom te houden", legt Reijnders uit. Een hulpvraag komt volgens Reijn ders nu meestal pas binnen als het leed - in welke vorm dan ook - is geschied. Louter afspraken maken over gewenst gedrag binnen een vereniging volstaan in haar visie dan ook niet. „Er moet ook duide lijkheid bestaan over wat er ge beurt als die regels worden overtre den. Dat ontbreekt er vaak aan. Mensen moeten er ook op worden aangesproken als ze over de schreef gaan. En daar dient de con frontatie niet bij te worden ge schuwd. Dit schept helderheid en het draagt bij aan een veilige omge ving waar kinderen met een ge rust hart aan kunnen worden toe vertrouwd. Clubs moeten dus goed nadenken over een goed ge- dragsbeleid. Preventie is daarin cru ciaal. Want nog altijd is voorko men beter dan genezen." Ontucht bij sportclubs Ontucht bij sportclubs, het komt regelmatig voor. De impact is vaak niette overzien. Zeven zaken die de afgelopen maanden het nieuws haaiden. Verklaring Omtrent Gedrag (vog) Als het aan staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie ligt, wordt aan i trainers en vrijwilligers bij sportclubs •j gevraagd om een Verklaring Omtrent Gedrag (vog), in de volksmond ook wel ■■i bewijs van goed gedrag genoemd. Door het gebruik van de vog te stimuleren, hoopt hij dat seksueel misbruik in de vrijwilligersbranche afneemt. Bij een vog controleert het ministerie van Justitie of de aanvrager strafbare feiten heeft gepleegd die relevant zijn voor de taken die hij of zij gaat uitvoeren. •De vog kan worden aangevraagd bij de gemeente of online bij de Rijksover- heid. Het Centraal Orgaan Verklaring Omtrent het Gedrag (Covog) beslist namens de minister van Veiligheid en Justitie of u een bewijs van goed gedrag krijgt. De vog is bedoeld voor personen die omgaan met vertrouwelijke gegevens, kwetsbare personen, geld of goederen. Tips om misbruik te voorkomen Maak seksuele intimidatie binnen de club bespreekbaar Spreek met de leden en vrijwilligers omgangsregels af Stel een vertrouwenscontactpersoon aan Screen nieuwe vrijwilligers. Zedendelin quenten herken je niet aan hun uiterlijk TERNEUZEN - Als één van de grote re voetbalclubs in Zeeland be schikt Terneuzen over een jeugdbe- leidsplan waarin regels over nor men, waarden en gedrag zijn vast gelegd. Vicevoorzitter Henk van der Veeke denkt echter dat het ver standig is om het verenigingsbe- leid rond de omgang met kinde ren scherper te formuleren. „Helaas geeft de actualiteit rond di verse ontuchtzaken waar jeugdtrai ners bij zijn betrokken hier aanlei ding toe. Dit ligt zeer gevoelig. Ge- S3Sffl®82SaSSSJ4ffi MIDDELBURG - Scoop functioneert zoals van deze organisatie ver wacht mag worden. Die conclusie trekt het bureau Berenschot na een onderzoek van de Zeeuwse so ciaal-culturele kennis- en ontwik kelingsorganisatie. Scoop is onderzocht in opdracht van de provincie, die deze organi satie subsidieert. Berenschot concludeert dat de or ganisatie presteert overeenkomstig de prestatieovereenkomsten en op drachten. Ook is de bedrijfsvoe ring in orde en is de verhouding tussen het beschikbare geld en de geleverde resultaten in lijn met ver gelijkbare organisaties. Verder stelt Berenschot vast dat de samenwer king tussen Scoop en de Zeeuwse Bibliotheek voordelen op zal leve ren op het gebied van de bedrijfs voering en inhoudelijk. Vorig jaar noemde de WD in Pro vinciale Staten Scoop nog een rap- portenfabriek en werd de vraag ge steld of de Zeeuwse bevolking wel zit te wachten op de dingen waar deze organisatie mee bezig is. Scoop werd in de Staten vergele ken met een Rolls Royce, terwijl een Mercedes ook zou voldoen. In het onderzoek wordt aanbevo len dat Scoop nog meer gaat func tioneren als een in Zeeland gedra gen instelling. Ook zou de financie ringsbasis met andere partners ver breed worden. Verder moet Scoop meer zijn best doen om eigen in komsten te verwerven. De provin cie laat ook andere gesubsidieerde instellingen onderzoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2