281 meningen Watersport Loket wordt bekender brieven Cor Jonge KLBIN &RIEKENLANP zaterdag 25 februari 2012 SSSB8SHBBS«8S»MgKMHMWiam Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Rutte Het is wel heel bedenkelijk dat de Staat onder Rutte steeds minder overheidsbemoeienis wil. Je kunt het al merken met een moestuin, als je een aardappel in de grond stopt en je laat verder de natuur zijn gang gaan, mag je blij zijn als je aardappelen oogst, hoe meer je je met je tuin bemoeit hoe meer oogst je hebt. Het recht van de sterkste geld ook in de moestuin, je hebt dan al snel gras in je tuin in plaats van bonen. Dus zo intelligent hoef je helemaal niet te zijn om te begrijpen dat de privatisering van overheidsorga nen echt geen vruchtbare zaak is. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Cruiseterminal Toen de OLAU Vlissingen sloot had de terminal gelijk aangeboden moeten worden voor cruises. De toenmalige cruisevloot bestond uit veel kleinere schepen dan tegen woordig. De afgelopen vijfjaar heb ben nog geen handvol echte cruise schepen Vlissingen aangedaan en die komen echt nooit meer terug. De excursies gingen -onder meer- naar Delft. Het laat zich raden dat de ferry-ha ven irt Scheveningen veel meer kansen biedt. Vlissingen heeft des tijds niet de boot maar de vloot ge mist. Cor Smolders Noordeinde 12, Koudekerke Recreatie 'Wij doen niet aan zandsuppleties voor recreatieve doeleinden', aldus projectbureau Zeeweringen. Dat klinkt arrogant en burgeron- vriendelijk en geeft tevens een blijk van gebrek aan ambtelijk inle vingsvermogen voor het toerisme, waarvan Zeeland het toch moet hebben. Deze mooie plek is al meer dan ze ventig jaar een recreatieplaats voor dagjesmensen uit de wijde omge ving en later ook uit België. Met wat goede wil en hulp van be drijven, was het wellicht mogelijk geweest iets te realiseren. Gedurende de mooiste tijd van het jaar, de voorzomer, is het dus niet mogelijk daar te recreëren. Dat is jammer, maar dat zal niet anders kunnen. Dat de westkant van het Sas na zes honderd meter wordt afgesloten voor fietsers, om het schorrenge- bied te beschermen is milieuma- nisch geleuter. Fietsers verstoren niet; ze rijden voorbij of ze gaan even zitten om een boterhammetje te eten. En de vogels? Als ze al opvliegen, scharrelen ze alweer als je voorbij bent. Wim van Gilst (voormalig eigenaar van Het Loze Vissertje, Goese Sas) Boogerdlaan 23, Kortgene door René Schrier MIDDELBURG - Rowena van der Maat is ongeveer een jaar bezig met het Watersport loket Zeeland. En als haar in die tijd één ding dui delijk is geworden dan is het wel dat het in Zeeland niet ontbreekt aan initiatieven en plannen op het gebied van de watersport. Van der Maat is watersportcoördi nator Zeeland en onder meer Re giomanager Zuid van de Hiswa. Ze is verantwoordelijk voor het Watersport loket Zeeland, waar ook de provincie Zeeland achter zit. Een van haar taken is een aan spreekpunt maken voor onderne mers uit de (water)recreatie. Ande re partners in het loket zijn de Ka mer van Koophandel, Economi sche Impuls Zeeland, het Kennis centrum Kusttoerisme, de Hiswa en Promotie Zeeland Delta. Het lo ket is nadrukkelijk bedoeld voor ondernemers en ambtenaren en bestuurders die met plannen en initiatieven rondlopen. De water sporter zelf kan beter een beroep doen op de Deltagids in papieren of digitale vorm, legt Van der Maat uit. Ze heeft al 'aanloop' gehad aan het loket. Een watersportvereniging die iets wilde weten over de subsi diemogelijkheden voor het rol stoeltoegankelijk maken van het clubhuis, iemand die expertise no dig had voor het verdiepen van de haven, een clubje ondernemers dat andere bedrijven zocht voor het ontwikkelen van een Zeeuws motorjacht of gewoon mensen die informatie of een bedrijf zochten. En informatie is er genoeg, maar je moet het wel weten te vinden. Daar kan het loket een rol in spe len, legt ze uit. Het functioneren van het loket is niet de enige taak van Rowena van der Maat. Zo wil de provincie de relaties tussen water en land bevor deren. Verder is het een doelstel ling om van Zeeland het water sportcentrum van Europa te ma ken. Het feit dat Zeeland nu een flinke inbreng heeft in de internet- portal vakantievaren.nl is daar een voortvloeisel van. Via die site kun nen onder meer jachten gehuurd worden. Maar dat is ook het feit dat de Delta zendtijd heeft inge kocht bij een programma als Vlaanderen Vakantieland. Een andere ambitie is om toeris me en sport aan elkaar te koppe len, waarbij ambitieus gekeken wordt in de richting van de Olym pische Spelen van 2028. Daar past ook het initiatief Rondje Water sport in. Rondje Watersport is be doeld voor leerlingen van de Zeeuwse basisscholen en wil ze kennis laten maken met verschil lende watersporten in de omge ving van de school. Veel van die initiatieven stimu leert de provincie Zeeland, omdat ingezien wordt dat recreatie een sector is waar in Zeeland nog wat aan valt te verdienen. Een sector ook die nog groeit, in tegenstelling tot veel meer traditionele Zeeuwse economische sectoren. Rowena van der Maat foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28