De Mythe kost Goes toch meer Maak een proefrit waar je stil van wordt Werk Middelburgsestraat afgerond 25 i w door Luc Oggel GOES - Goes moet vanaf volgend jaar structureel 100.000 euro extra uittrekken voor het onderhoud van De Mythe. Daardoor is de ge meente toch meer geld kwijt aan het theater dan aanvankelijk ge dacht. De Mythe wordt sinds afgelopen juli geëxploiteerd door Theater BV uit Terneuzen. Goes is een huur- en exploitatieovereenkomst voor vijf jaar aangegaan. Goes had ge hoopt door de overstap naar Thea ter BV goedkoper uit te zijn dan met de vorige exploitant, TEZ. Goes (en Middelburg) moeten sa men nog een miljoen euro op tafel leggen om de tekorten uit de door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De gemeente zet nu de laatste puntjes op de i bij de herinrichting van de Middelburgse- straat in Koudekerke. Met het be planten van de groenbakken moet de voormalige doorgaande route door het dorp gereed zijn. Eind vorig jaar werd de weg al fees telijk geopend. Leerlingen van de groepen 7 en 8 van basisschool De Sprong plantten toen al 51 plata nen in de bakken. TEZ-periode weg te poetsen. Als alles één op één zou worden over gezet, zou Goes ook goedkoper uit zijn, zegt wethouder Jan de Poo- ter. „Maar we hebben de onder- houdsrapportage opnieuw tegen het licht gehouden door een bu reau dat is gespecialiseerd in het onderhoud van schouwburgen en dat blijkt de afgelopen jaren onvol doende te zijn gebeurd." Zo moet er bijvoorbeeld eerder worden geïnvesteerd in coulissen en trek kenwand (een theatertechnische hijsinstallatie) dan gedacht. Afgelo pen weekeinde is door een techni sche storing in De Mythe een kin dervoorstelling afgelast, zegt De Pooter. De herziening van het onderhoud De gemeente zet nu de rest van de bomen neer. Dat kost wat extra werk omdat er kabels en leidingen onderin de grote groenbakken lig gen. De bomen moeten daar tus senin gezet worden. Als de plata nen een plekje hebben gevonden, wordt de onderbegroeiing geplant. Volgens de gemeente gaat dat om 'plantsoenachtige' begroeiing. De gemeente gaat ervan uit dat het werk 'een paar dagen' in beslag neemt. De herinrichting was nodig omdat maakt het structureel duurder, maar volgens De Pooter staat dat los van de switch van TEZ naar Theater BV. „We ontkomen er niet aan om nu geld vrij te maken voor onderhoud. Doen we dat niet, dan komen we voor onaangename ver rassingen te staan en zal de wal het schip keren." Goes houdt overigens ook nog re kening met eventuele tekorten op onderhoud van podium 't Beest, dat na het ontbinden van TEZ weer op eigen benen staat. Goes subsidieert De Mythe dit jaar met ruim 1,1 miljoen euro. Voorwaarde is dat Theater BV uitvoering geeft aan het cultuurprofiel: minimaal vijftig professionele en tien ama teurvoorstellingen per jaar. de functie van de weg is veranderd na de ingebruikname van de rond weg rondom Koudekerke. De Mid delburgsestraat heeft nu een meer dorps karakter. Dat betekent een smallere rijweg met aparte parkeer plaatsen, groenvakken, verhoogde kruisingsvlakken en een snelheids limiet van 30 kilometer per uur. De gemeente legde tevens een re genwaterriool aan over de hele lengte. Het project kostte in totaal 1,5 miljoen euro. Het werk nam bijna een jaar in beslag. SAS VAN GENT Studie vrachtverkeer in grensstreek De provincie Oost-Vlaanderen laat een grensoverschrijdend verkeers- onderzoek doen naar het vrachtver keer in Zelzate en Sas van Gent. Daarover wordt al jaren geklaagd. De komende jaren wordt hard ge werkt aan de kwaliteit van de hoofdroutes en het vrachtverkeer via vaste routes te dirigeren om overlast te beperken. De verkeer stellingen beginnen binnenkort. TERNEUZEN SP in Staten wil door met proef gratis OV De Statenfractie van de Socialis tische Partij (SP) wil dat de provin cie de proef met gratis openbaar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen voortzet De provincie wil stoppen, omdat het de benodigde 150.000 euro niet kan vrijmaken. Het liefst wil de SP-statenffactie de proef zelfs uitbreiden naar heel Zeeland. GOES Tweetal aangehouden voor straatroof De politie heeft, naar gisteren be kend is gemaakt, dinsdagavond twee Goesenaren van 17 en 19 aan gehouden in verband met een straatroof op 19 februari. Die zon dagavond werd een 32-jarige vrouw uit Goes op de Van Heemskerkstraat in haar woon plaats beroofd van haar tas. Het tweetal zit vast en mag geen con tact met de buitenwereld hebben. GOES Akoestisch duo Sense in Heartbreakcafé Het akoestische popduo Sense treedt morgenmiddag op in Heart breakcafé in Goes. Sense bestaat uit zangeres Annemiek van der Weele en gitarist Luc Oggel. Zij brengen een mix van eigen liedjes en verras sende covers. Het optreden begint om 16.00 uur. Heartbreakcafé bevindt zich aan de Grote Markt. BSmagmBEW!iESt8i»IBECBSgff<3SsaiSai3g3Bg3ggsaBggg^^ SHIFT the wayyou move ■inim' Vrijdag 2 en zaterdag 3 maart Themadag "Gelijkvloers wonen" Onderstaande woningen zijn deze dag op afspraak te Onderstaande woningen zijn deze bezichtigen: - Anna Paitlownaplein 5 te Goes, - Biikhoek 7 te 's-Heerenhoek. John Denverlaan 30 te Goes, Klaverstraat 2 te Lewedorp. 299,000.-k.k. 249.000,- v.o.n. 249.500,- lek. 349.500 - k.k. Leen Evertsestraat 3 te Oudeiande, 279.000.- k.k. Nieuwstraat 12-04 te Goes, 355.000,- k.k. jk op wWw.rn2makelaars.nl yoor meer formatie en foto's van deze objecten of maak een afspraak voor een bezichtiging. zaterdag 25 februari 2012 0% BIJTELLING 0% WEGENBELASTING Kom naar de Nissan Leaf Tour Maak de stilste proefrit ooit tijdens de Nissan Leaf Tour op 25 en 26 februari in de Singelstraat in Goes. Meld je aan op www.nissan-leaftours.nl Nissan LEAF. 100% elektrisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25