zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! 'Mogelijk naar rechter' Vïsgerei en flets uit schuur gestolen AdvOCclclt WÜiïD ABS? s, M Beschrijving PKN-kerken op weblog Willem Staat www.pzc.nl/monnikenwerk zaterdag 25 februari 2012 OOST-SOUBURG - Tussen donder dag 15.00 uur en vrijdag 08.00 uur werd ingebroken in een schuur, be horende bij een woning in de Lin- gestraat in Oost-Souburg. Het slot van de schuur werd vernield en er werden onder meer een fiets, vis gerei en gereedschap gestolen. MIDDELBURG Westerscheldestr. 213 Fraai B-kamer hoekap- e® PSTpartèment (ca. 70 m2) gelegen op de 2e verd. Op korte afstand v/h centrum. SCHUtTING www.schultirsg-partners.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De kans is groot dat het schoolbestuur van de Algeme ne Basisschool (ABS) aan de Zuid singel in Middelburg naar de rech ter stapt om te voorkomen dat de Internationale Schakelklas in de ABS-dependance aan het Molen water wordt gehuisvest. Dat zegt advocaat Noortje Janssen, die na mens de Vereniging Bijzondere Scholen in Den Haag het schoolbe stuur bijstaat. Ze werkt aan een be zwaarschrift dat naar de gemeente gestuurd wordt. Daarin wordt de gemeente gevraagd of er wel goed gekeken is naar alternatieven. Ook wordt gewezen op de nadelen van de komst van de schakelklas naar het pand aan het Molenwater. Veel ouders zeggen vooral problemen te hebben met het leeftijdsverschil tussen de kinderen van de ABS en de ongeveer zestig 12- tot 18-jarige pubers van buitenlandse afkomst in de schakelklas. Volgens Janssen zijn er al ouders die van plan zijn met ingang van het nieuwe school jaar hun kinderen van de ABS ha len. Omdat de gemeente mogelijk pas laat op het bezwaarschrift rea geert, overweegt de advocaat daar voor al naar de rechter te stappen om op zijn minst het besluit te la ten schorsen. OOST-SOUBURG Lunchconcert Lezzom in historische kerk Lezzom geeft morgen om 11.30 uur een lunchconcert in de historische kerk in Oost-Souburg. Lezzom is een groep van veertien mannen die een gevarieerd a capel- laprogramma ten gehore brengt. De mannen zingen serieuze liede ren maar ook lichtere en vrolijke stukken. Dirigente is Elena Berdni- kova. Het concert wordt gegeven in het kader van 'Souburg Cultureel'. De entree is 9 euro (voor vrienden van de Historische Kerk €7,50). Dit is inclusief de lunch. Kaarten zijn alleen in de voorverkoop te verkrij gen. www.historischekerksouburg.nl MIDDELBURG Avond met poëzie en muziek in Ko D'oooor Studenten van de Roosevelt Aca demy presenteren een 'Music-Poe- try-Candlelight Night' in Ko D'oooooooor. Zij verzorgen optre dens variërend van maanlichtsona tes en sprookjesachtig harpspel tot griezelverhalen en poëtische een- mansshows. Dit vindt allemaal plaats bij kaarslicht en onder het genot van een kop bruisende cap- pucchino. De Music-Poetry-Candle- light Night vindt plaats op woensdag 29 februa ri om 20.00 uur in Ko D'oooooooor aan de Lange Noordstraat 43 in Middelburg. Toegang is gratis. PHILIPPINE Rockfestival breidt uit met dweilavond Rock on the Kiosk in Philippine breidt uit met een dweilavond. Het rockfestival op het Philipsplein is op zaterdag 26 mei. Een dag later te kenen vijf dweilbands voor een dweilbandfestival. De organisatie gaf gisteren de eer ste vier namen prijs voor de rockva- riant van het festival: The Good, The Bad Bart XL, Glam!, Sted en Jive for your Life. The Good, The Bad Bart XL staat in de halve fi nale van de wedstrijd The Clash of the Coverbands. Het festijn is beide dagen gratis te bezoeken. Start to Run met Koole Sport Zaterdag 10 maart start een nieuwe cursus Start to Run. Beginnende lopers krijgen zes zaterdagen achter elkaar looptraining onder deskundige begeleiding. Startpunt is op de nieuwe atletiekbaan, Sportpark Vrijburg te Vlissingen. Deelnemers krijgen een trainingsschema, T-shirt en hardloop magazines. Iedere training is er ruimte voortheorie-items zoals gezonde voeding, juiste kleding en goed schoeisel. Dat alles voor slechts 40 euro. Inschrijven via www. starttorun.nl Brakstraat 24 Middelburg 0118-627779 www.koolesport.nl Koole Sport in samenwerking met Dynamica, www.dynamica-sport.nl Hofpleinkerk Gebruikt door de voorheen gereformeerde Hof pleinkerkgemeente. Kerkdiensten: elke zondag om 9.30 uur. Predikant: S.N.D Francke. Engelse Kerk Gebruikt door de Waalse gemeente. Diensten: om de week, afwisselend om 10.45 en 16.30 uur. Predikant: R. de Wandeler. Lutherse Kerk Gebruikt door de Lutherse gemeente. Diensten: één zondag per maand om 10.00 uur. Predikant: G. Gross. Het pand wordt sinds deze maand ook gebruikt door de Oud Katholieken Zeeland. Nieuwe Kerk Gebruikt door de voorheen Nederlandse her vormde gemeente. Diensten: elke zondag om 10.00 uur. Predikant: G.J. Smit. Gebruikt door de voorheen Nederlandse her vormde gemeente. Diensten: elke zondag om 10.00 uur. Predikant: J.B. Beijer. Koorkerk Gebruikt door de vrijzinnig-remonstrantse Koor kerkgemeente. Diensten: elke zondag om 10.00 uur. Predikant: K. Hendrikse. fonmkenwerk monnikenwerk Oostkerk Morgenster Gebruikt door de voorheen gereformeerde Mor genstergemeente. Diensten: elke zondag om 9.30 uur. Predikant: J. Nauta. Ontmoetingskerk Gebruikt door de Gereformeerde Bondsgemeen- te binnen de PKN. Diensten: zondag om 9.00,10.45 en 17.30 (half sept.-Pinksteren) of 18.30 (rest vh jaar) uur. Predikant: M.J. van Oordt. De Hoeksteen Gebruikt door de voorheen gereformeerde Hoeksteengemeente. Diensten: elke zondag om 9.30 uur. Predikanten: C. Bakker en P.H. Couvée. foto's Willem Staat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23