PKN onderzoekt afstoten van kerken 221 zeeland Southparkfestival Onzekere toekomst O rente Rentevrije weken Twee lintjes voor echtpaar Bulten Presentatie over christenvervolging zaterdag 25 februari 2012 Tïï~wiTi*(Tiri n> hrnir h fHffirmiffTiimwtffWW door Emile Calon MIDDELBURG - Door een tekort aan vrijwilligers is het langjarig voort bestaan van het Southparkfestival in Middelburg niet verzekerd. Dit jaar gaat het festival op 23 juni op het Meiveld wel door en de twee enige bestuursleden willen ook volgend jaar ervoor zorgen dat het doorgaat. Daarna haakt een van hen af in verband met een studie en is versterking absoluut noodza kelijk, zegt bestuurslid Rens van Goudswaard. Volgens hem heeft niet alleen het bestuur dringend versterking no dig. Ook kampt de organisatie met een gebrek aan vrijwilligers die wil len meehelpen het festival op te bouwen, af te breken en die tij dens de dag zelf inzetbaar zijn. „Wij hebben mensen nodig die de artiesten opvangen en begeleiden, het terrein schoonhouden en hel pen met andere werkzaamheden zoals de catering voor de andere vrijwilligers en de artiesten." Vorig jaar lukte het met veel pijn en moeite om met een beperkt aantal vrijwilligers net alles op tijd klaar te hebben voor het festival, vertelt Van Goudswaard, Toen be stond het bestuur nog uit drie per sonen. Na het vertrek van een be stuurslid wilden Van Goudswaard en zijn collega stoppen met het or ganiseren van de negende editie van het festival. Het gemeentebestuur wist hen echter over te halen om door te gaan en beloofde, aldus Van Goudswaard, ook een extra subsi die zodat het huidige bestuur nu minder energie moet steken in het binnenhalen van sponsors. Vol gens hem wil de gemeente heel graag dat het jaarlijkse festival doorgaat, omdat het goed is voor en de wijk en de stad. „Om het festival goed te kunnen organiseren hebben we zo'n veer tig extra vrijwilligers nodig", reken de Van Goudswaard voor. Het bestuur heeft ervoor gekozen om het komende festival iets an ders op te zetten dan de vorige edi tie. Toen had het bestuur uit prak tische overwegingen ervoor geko zen om de catering in handen van een bedrijf te geven. Dat beviel vol gens het bestuurslid niet goed. Hij wil, net als de eerdere edities, dat drank en hapjes nu verzorgd wor den door lokale ondernemers. „Wij hebben mensen nodig die de artiesten opvangen en het terrein schoonhouden." VLissiNGEN - In het Goodtimes Centrum in Vlissingen wordt op dinsdag 28 februari een presenta tie gegeven over vervolgde chris tenvrouwen. Tijdens de presenta tie worden verhalen van vrouwen www.autoteam.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering 5 extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET. „Het is een voorstel en iedereen mag erover meepraten. In wezen zijn alle opties open. Ik weet hoe gevoelig het kan liggen. Mensen hebben een band met hun gebouw." Leendert Marijs, scriba Algemene Kerkenraad De kosten voor onderhoud van - zeven kerkgebouwen zijn op ter mijn niet meer op te brengen voor de Protestantse Gemeente Middelburg. Er ligt nu een voor stel voor het afstoten van de Oostkerk en de Morgensterkerk. Eind mei valt een besluit. door Carla van de Merbel Nu de secularisatie ook in Zeeland heeft toegeslagen en het le denbestand van de kerken vergrijst, is het hoog tijd voor bezinning op de financiële toestand, vindt de Protestantse Gemeente Middel burg (PGM). Hierin zijn zeven van de negen Middelburgse PKN-ker- ken verenigd. De PGM beschikt nu over zeven kerken en nog eens vier wijkgebouwen. 'De kosten daarvan zijn niet meer op te bren gen', schrijft de Algemene Kerken raad in een brief die deze week bij alle leden is bezorgd. - „Alle kerkenraden zijn het erover eens dat er iets moet gebeuren", licht scriba Leendert Marijs van de Algemene Kerkenraad toe. Een mogelijke oplossing wordt gezocht in het afstoten van de gebouwen die het meest kosten: de monu mentale Oostkerk waarvoor geen overheidssubsidie voor onder houd meer te verwachten valt en de onderhoudsgevoelige Morgen sterkerk. De gebouwen zouden ver kocht kunnen worden of onderge bracht in bijvoorbeeld een stich ting. De kerk zou dan vervolgens de ruimte kunnen huren voor diensten. Op die manier is de PGM van de hoge onderhoudskos ten af Mocht afstoten niet lukken, dan is het voornemen om toch te stoppen met het gebruik van de twee kerken. Marijs: „We hebben nog drie jaar de tijd voor het zover .moet zijn, maar we moeten nu wel een be sluit nemen dat we het gaan doen. Het is een probleem voor de hele PGM, niet alleen voor de kerken die afgestoten worden." De leden mogen zich de komende tijd uitspreken over het voorstel. Leendert Marijs benadrukt dat er nog niets definitief is. „Het is een voorstel en iedereen mag erover meepraten. In wezen zijn alle op ties open. Ik weet ook hoe gevoe lig het kan liggen. Veel mensen hebben echt een band met hun ge bouw." PKN/PGM voorgelezen die om hun geloof ver volgd worden en zal er worden ge collecteerd voor de stichting Open Doors, die zich voor hen inzet. Aanvang: 9.15 uur, Voltaweg 3 in Vlissingen. Toegang is gratis. De Protestantse Kerk in Nederland (PKN) is ontstaan in 2004, na sa menvoeging van de Nederlandse Hervormde, Gereformeerde en Evangelisch-Lutherse Kerken. O In Middelburg horen negen ker ken bij de PKN. Zeven ervan zijn verbonden in de Protestantse Gemeente Middel burg (PGM). De Lutherse Kerk en Waalse gemeente (die diensten houdt in de Engelse Kerk) horen hier niet bij. De Lutherse gemeen te denkt wel na over samengaan met de PGM. De Protestantse Gemeente Middel burg heeft een Algemene Kerken raad. Deze wordt gevormd door vertegenwoordigers uit de kerken raden van de zeven aangesloten kerken. Op 1 januari 2011 hadden de ne gen PKN-kerken bij elkaar 3803 le den en 4461 doopleden. Let op! Geld lenen kost geld VLISSINGEN - Lid in de Orde van Oranje Nassau. Zo mogen Anneke en Henri Bulten zich sinds giste ren noemen. Burgemeester Schou- wenaar van Middelburg reikte de koninklijke onderscheidingen gis teren uit in de Marnixkerk in West-Souburg. „Ik kan niet alles onthouden, sim pelweg omdat u zoveel gedaan heeft", merkte Schouwenaar op. Veel waardering krijgen Anneke en Henri voor hun werk voor vluchtelingen binnen de Gerefor meerde Gemeente. Christenen die vervolgd werden om hun geloof zijn altijd welkom geweest bij het echtpaar Buitens. Henri: „In de Bij bel staat tenslotte dat je de naak ten -moet kleden. Die opdracht hebben wij gevolgd." Anneke en Henri Bulten zijn koninklijk onderscheiden. foto Ruben Oreel verkoop onderhoud tuning ■aHSffinHnMMHKBHBHMcnMHRMHnMMHHBBRHaH&BBSHnnMnHHSBnHranaHHnMHMHiM Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl PKN-kerken in Middelburg j Hofpleinkerk, Hofplein 13 Lutherse Kerk, Zuidsingel 70 Oostkerk, i Oostkerkple Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 12 aalMBf Koorkerk, Ontmo Ooster De Morgenster, Adriaen Lauwereyszstraat Rohm Quiit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22