Zeeuwse Vier bundelen krachten WALCHEREN Fietsersbond wil rondje gemeente Vlissingen almanak Modieus ZATERDAG 25 februari 2012 21 PZC PKN wil kerken VOC-schip Aagtekerke afstoten 22 en 23 gevonden 24 's^ét Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen trekken samen op om Zeeland sterker te maken door Maurits Sep MIDDELBURG - Zoals Nederland zijn Grote Vier heeft, heeft Zee land nu zijn eigen Z4: Goes, Mid delburg, Terneuzen en Vlissingen gaan samen de boer op om Zee land economisch en sociaal sterker te maken. De gemeentebesturen van de gro te Zeeuwse steden hebben de kop pen bij elkaar gestoken en beslo ten dat het tijd is voor nauwere sa menwerking. Ze zien gezamenlijke problemen en gezamenlijke uitda gingen, zegt burgemeester Renë Verhulst van Goes, die is be noemd tot voorzitter van de stuur groep van de Z4. „Voor werkgele genheid met name, maar ook voor infrastructuur, bedrijventerreinen en sociaal-cultureel." Volgens Verhulst zijn de vier ge meenten het erover eens dat ze vooral moeten proberen dingen voor Zeeland te behouden. Hij noemt het Belastingkantoor als re cent voorbeeld. Maar ze gaan ook samen de boer op, met name in Brussel. Daar hopen ze meer Euro- ■pees geld voor Zeeland op te ha len. „Denk aan innovatie, zilte teelt, havens, getij dencentrales. Dat moeten we niet allemaal af zonderlijk proberen, maar samen. En als het lukt, zien we daarna wel hoe we dat moeten verdelen over Zeeland, wie wat krijgt." Want samenwerking tussen de vier steden is geen nieuw idee. Ja renlang wordt al gewerkt aan een 'stedennetwerk'. Intussen troefden ze elkaar af door voor eigen succes te gaan. Middelburg haalde het wa terschap weg uit Goes; Terneuzen het ROC uit Middelburg. Het nieuwe initiatiefis geen garan tie dat dat niet meer zal gebeuren, beaamt Verhulst. „Maar we moe ten ook beseften dat als we niet sa men optrekken, we per saldo niks verder komen." Het idee is overigens niet om de vier deelnemers aan Z4 gelijkelijk te belonen voor hun inspannin gen, merkt Verhulst op. „Als het goed is voor de één dan is het dat ook voor de ander. We profiteren er allemaal van." Hij vindt dat de vier steden ook reëel moeten zijn. „Elders in Nederland gebeurt dit ook: Parkstad Limburg, Brabant- stad. Die hebben daar succes mee. We moeten burgers wel kunnen uitleggen dat het wat oplevert, an ders wordt het het zoveelste over legplatform. Dat heeft geen zin." In april gaan de vier burgemees ters Z4 presenteren in Brussel. ■HSMHSËIËBEBBSSBG VLISSINGEN - De Fietsersbond wil dat er een bewegwijzerd 'Rondje Gemeente Vlissingen' komt. De bond gaat een eerste ontwerp ma ken en gaat daarmee naar de gemeente en de VVV om te overleggen wat er allemaal moge lijk is. De bond heeft een route in gedachten- die loopt vanaf het Vebenabos bij Dishoek langs de kust en de boulevards, de haven en vervolgens via de Westerscheldedijk naar het strand bij Rittthem om daarna via rustige bin nenwegen door te steken naar Koudekerke en te eindigen bij het Vebenabos. Die route is vol gens de afdeling Vlissingen-Souburg zo'n 35 kilometer lang. In de opzet van de bond ko men er ook verwijzingen naar bezienswaardig heden. foto Ruben Oreel GOES Dode hond in zak gevonden in vijver In een vijver bij de Elvis Pres- leylaan in Goes is donderdag een dode hond gevonden. De hond lag in een vuilniszak. De politie is op zoek naar de eigenaar van het dier. Het is een witte teef van ongeveer 1 jaar met bruine tekeningen, onge- chipt, het ras is onbekend. Wie tips heeft, kan bellen naar 0900-8844. Een foto van de hond staat op de website van de politie. KAPELLE Politie zoekt getuigen van half blote man De politie is op zoek naar mensen die woensdagavond in de omge ving van Kruiningen/Kapelle en in de trein van Kapelle richting Vlis singen een man met ontbloot bo venlichaam hebben gezien. De politie zoekt deze getuigen om dat niet geheel duidelijk is wat er met deze man is gebeurd. Mensen kunnen de politie bellen via 0900-8844. Vlag halfstok tegen ontpolderingsplannen De actiegroep Vrienden van Water- dunen Nee hing gisteren de Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok. Uit protest tegen al de ontpolderings plannen langs de Westerschelde in het algemeen en vanwege de aan leg van natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens in het bij zonder. Tot nader order gaan actie leider Guus Langeraert en zijn. me destrijders op vrijdag vlaggen. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense dertiger kwam tas sen de middag op een wolkje zijn wo ning binnendrijven voor een snelle boterham. Even daarvoor was hem vanuit het niets een complimentje ten deel gevallen op de werkvloer. Een vrouwelijke collega verbaasde zich er over dat hij een bepaald merk laarzen niet kende. „Dat valt me een beetje van je tegen, want jij bent toch best modieus. Althans, aan jouw kleding te zien schat ik dat toch zo in", zei ze. Die mooie woorden wilde hij thuis graag even delen. De mededeling kwam het humeur van zijn vrouw ten goede. Ze lachte van oor tot oor. „Als zij vindt dat jij leuke kleding draagt, dan is dat toch vooral een compliment voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21