Splitsing van Delta wederom uitgesteld économie 115 f Sportsponsor draait geldkraan dicht Recordresultaat BASF in 2011 Adempauze bij NedCar De schoonheid van de twist® Subtiele lijnen, verrassende details Eindelijk een relaxstoel met een state of the art draaisysteem te zaterdag 25 februari 2012 Hoge Raad vraagt advies aan Europese Hof van Justitie DEN HAAG - Sportsponsors draaien als gevolg van de crisis komend jaar stevig de kraan dicht. Bedrij ven gaan minder uitgeven aan sportmarketing. Daarnaast krijgen sporters en sportorganisaties te maken met af lopende contracten, die niet altijd verlengd worden. De totale spon soruitgaven in Nederland lopen in 2012 met 35 miljoen euro terug tot 840 miljoen euro, zo blijkt uit een rondgang van het vakblad Sponsor- Tribune. Sportsponsoring heeft te maken met een dubbele dip, zegt sponso- ringdeskundige Marcel Beerthui- zen van het adviesbureau big- plans. „Alleen grote organisaties als IOC of Champions League en de grote voetbalclubs weten nog veel geld uit de markt te halen. Voor kleinere clubs en evenemen ten is het gevecht sinds 2008 al leen maar harder geworden." Veel contracten lopen dit jaar af en er worden minder nieuwe sponsorverbintenissen gesloten, denkt ook sportmarketeer Hans-Willem Dicke. „Vooral ban ken en verzekeraars, die een groot deel van de sportuitgaven voor hun rekening nemen, haken als ge volg van de recessie af Later dit jaar moeten alleen al twee betaald voetbalclubs, twee schaatsploegen, de tennisbond en de hockeyinter- nationals (mannen en vrouwen) hun contracten zien te verlengen of op zoek naar nieuwe geldschie ters. Daarnaast moet NOC*NSF na de Olympische Spelen op zoek naar nieuwe sponsors." Nederland blijft achter bij de inter nationale trend dat er door bedrij ven juist meer geld wordt gesto ken in sport, zegt oud-hockeyinter- national Dicke. „Internationaal wordt een groei van de sportspon soring tot 45 miljard euro in 2015 verwacht." Dicke denkt dat ook Nederlandse bedrijven hun pijlen in toenemende mate op buiten landse sportpartners zullen gaan richten. Door de achterblijvende sponsoropbrengsten gaan sport clubs wellicht eerder in zee met partijen die uit zijn op snelle naamsbekendheid in plaats van een bestendige sponsorrelatie. BORN - De vakbonden hebben gis teren een 2 weken durende 'wa penstilstand' afgekondigd om Ned Car. Dit omdat eigenaar Mitsubis hi een deel van de eisen wél, maar een ander deel nog niet heeft inge willigd, maakte FNV Bondgenoten gisteren bekend. Mitsubishi gaat weliswaar op zoek naar een over namekandidaat voor NedCar, maar de Japanners hebben voor het sociaal plan nog geen garanties zwart op wit gegeven. Ook is er nog geen mandaat voor de raad van bestuur (rvb) van NedCar om namens Mitsubishi te onderhande len met de vakbonden. Mitsubishi krijgt tot half maart de tijd om mandaat en garanties te regelen. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta is tevreden dat de Hoge Raad giste ren nog geen vonnis heeft geveld over de Splitsingswet. Die wet ver plicht energiebedrijven zich op te delen in een commercieel bedrijf dat energie levert en een publiek bedrijf dat de distributie in han den heeft. Met de Wet Onafhankelijk Netbe- heer (WON) - in de volksmond Splitsingswet - wil het Rijk voorko men dat winsten uit het beheer van de distributienetten voor stroom en gas worden gebruikt voor commerciële activiteiten. De overheid wil met de wet zorgen dat het onderhoud van distributie netten niet wordt verwaarloosd en dat de levering van stroom en gas gewaarborgd blijft. Delta, Eneco en Essent hebben de wet aangevochten. Zij kregen in juni 2010 gelijk bij het gerechtshof in Den Haag. De energiebedrijven hebben zich steeds fel verzet tegen de wet, omdat na splitsing relatief kleine bedrijven zouden overblij ven die moeilijk zouden kunnen concurreren met de energiegigan ten op de Europese markt. De Staat ging in cassatie waardoor de zaak bij de Hoge Raad terecht kwam. De Hoge Raad verwijst de zaak nu door naar het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. De Raad wil eerst antwoord op de vragen over de verenigbaarheid van de splitsingswet met het Europese recht. Delta laat via woordvoerder Arendo Schreurs weten 'tevreden te zijn met de uitspraak van de Ho ge Raad'. „De doorverwijzing naar het Europees Hof toont aan dat de zaak complexer is dan de Neder landse regering altijd heeft ge zegd." Delta benadrukt dat het on gesplitst 'een gezond en sterk be drijf is' dat 'goed in staat is te inves teren in betaalbare, duurzame energie en moderne netwerken'. Het energiebedrijf gaat ervan uit dat het uiteindelijk gelijk krijgt. De verwachting is dat het twee jaar kan duren voordat het Euro pees Hof antwoord op de vragen geeft. Schreurs: „In de nieuwe toe komststrategie kunnen we er van uit gaan dat we de komende jaren zeker nog niet hoeven te splitsen." LUDWIGSHAFEN - Het Duitse che mieconcern 'BASF heeft in 2011 een recordwinst behaald, maar in het vierde kwartaal was wel spra- ke van toenemende tegenwind voor 's werelds grootste chemiebe drijf. Dat bleek uit cijfers die giste ren werden gepubliceerd. Het bedrijfsresultaat ging vorig jaar met 4 procent omhoog tot 8,4 miljard euro en de omzet klom met 15 procent tot 73,5 miljard eu ro. In het afgelopen kwartaal zag BASF het resultaat echter met 14 procent afnemen tot 1,5 miljard eu ro, wat overeenkomt met de prog noses van analisten. BASF is voorzichtig positief over de toekomstverwachtingen. „Onze kerheid door de schuldencrisis, vooral in Europa en de Verenigde Staten drukken de groeiprogno ses." Het concern gaat voor dit jaar wel uit van een groei van de om zet en het resultaat, maar rekent op een zwakke eerste helft van 2012. Oog voor detail. Zo bedient u het relaxsysteem van de twist® op een moderne manier. Toen Chubby Checker in de jaren zestig een hit maakte van 'The Twist', moest het echte relaxen nog uitgevonden worden. De relaxstoelen waren kolossale stoelen met beperkte mogelijkheden. Pas een halve eeuw later wordt de twist® geïntroduceerd. Een revolutionaire stoel! Een ongekend slanke stoel met een spraakmakend design. Het is verbazingwekkend. Juist deze stoel zonder grote hendels en zichtbare mechanieken overtreft qua comfort al zijn voorgangers. Het Nieuwe Relaxen is begonnen. Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. Voetensteun subtiel onder zitting Voetensteun draait onder de zitting uit. Breda, Grenssteen 15 Goes, Albert Plesmanweg 1 c Waalwijk. Prof. Zeemanweg 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15