Koranprotest slaat over naar Pakistan tegen Syrië weekendcpmpany €49. 13 Musea ruziën om barak Auschwitz j2Sf Veumdtk,a6 aoia 3 dagen Zuid-Limburg! www.weekendcompany.nl 'Eerste dode door hoge benzineprijzen' zaterdag 25 februari 2012 Zeker twaalf doden bij onlusten in Afghanistan Protesten over verbranden ko rans verspreiden zich naar wes ten, oosten en noorden van Af ghanistan. Duitsers trekken troepen te rug naar Kunduz na demon stratie voor de poort van basis in Taloqan. KABUL/BERLIJN - De protesten te gen de vermeende verbranding van korans in Afghanistan breiden zich uit. Ook in Pakistan zijn er nu demonstraties. Gisteren kwamen er voor het eerst ook betogers in het westen van Afghanistan om. In totaal vielen zeker twaalf doden en raakten tientallen mensen ge wond. De afgelopen dagen waren al meer dan twintig Afghanen bij onlusten omgekomen. Afghanen betogen al dagen tegen de mogelijke verbranding van hun heilige boek op de Amerikaanse luchtmachtbasis Bagram nabij de hoofdstad Kabul. Afghaanse vuil nismannen zouden daar de gebla kerde resten van korans hebben ge vonden. Buitenlandse militairen zouden de boeken in brand heb ben gestoken. De zaak heeft Isaf, de buitenlandse troepenmacht in het land, in ern stige verlegenheid gebracht. Presi dent Barack Obama van de Vere nigde Staten bood donderdag zijn Afghaanse ambtgenoot Hamid Kar- zai excuses aan en kondigde een grondig onderzoek aan. De Navo en het Amerikaanse leger hadden zich al eerder verontschuldigd. In de westelijke provincie Herat kwa men gisteren zeker zeven mensen om en vielen vijftig gewonden. Be togers probeerden het Amerikaan se consulaat daar te bestormen. In de oostelijke provincie Khost kwa men bij onlusten zeker twee men sen om en in de provincie Bag- hlan, in het noorden, viel één do de. In Pakistan, buurland van Afgha nistan, werd gisteren tegen de mo gelijke koranverbrandingen gede monstreerd. In de noordelijke stad Peshawar gingen honderden men sen de straat op. Ze blokkeerden de belangrijkste weg en verbrand den een Amerikaanse vlag en een pop die de Verenigde Staten moest voorstellen. 'Het lelijke ge zicht van Amerika heeft zich laten zien met ontheiliging van de heili ge Koran', stond op een spandoek bij het protest. Er waren ook de monstraties in de hoofdstad Isla mabad en in de zuidelijke miljoe nenstad Karachi. Het oplaaien van de antiwesterse sentimenten leidde ertoe dat Duit- K se militairen hun basis in Taloqan, 250 kilometer ten noorden van Ka- bul, hebben verlaten en naar het westelijker gelegen Kunduz zijn ge gaan. Daar zijn ook Nederlanders actief De Duitsers besloten uit Ta loqan te vertrekken, toen honder den Afghanen daar voor de poort van de basis demonstreerden. Newt Gingrich is boos en verbijs terd dat president Obama officieel zijn excuses aan zijn Afghaanse ambtgenoot heeft aangeboden. Gingrich, die een gooi doet naar de Republikeinse nominatie voor de Amerikaanse presidentsverkie zingen, zei dat de Afghanen geen excuses van de Verenigde Staten verdienen maar is het Karzai die zijn excuses dient aan te bieden voor het schietincident waarbij donderdag twee Amerikanen om het leven kwamen. zie onze website:buitenland Demonstrant: Waarom beledigen ongelovigen de islam? probeerden gisteren binnen te dringen in een hotel waar de top werd gehouden. Ze werden bij de ingang tegengehouden. De premier van Hamas, Ismail Ha- niyeh, heeft gisteren zijn steun uit gesproken voor Syrische betogers. Het is de eerste keer dat een Ha- masleider openlijk de Syrische be togers steunt en zijn afkeuring uit spreekt over het Syrische regime. Het Rode Kruis heeft geen ant woord van de Syrische regering ge kregen op het verzoek een wapen stilstand in acht te nemen om ge wonden te verzorgen. De aan dacht gaat vooral naar Homs waar zeker 465 doden zouden zijn geval len. Het Rode Kruis zou gister avond samen met haar zusterorga nisatie de Rode Halve Maan toch begonnen zijn met het evacueren van gewonden uit Homs. Het verzet meldde gisteren het overlopen van brigadegeneraal Mo hammed Suleiman. 2 overnachtingen SsSSöl 2 x ontbijtbuffet •v ~rH;V Tulip Inn Heerien City Centre F®5"-*""" |pln het centrum gelegen Vlakbij Valkenburg en Vaals ■■■UI Korting 41 159 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0.25 p.m.) "Excf re se rvenngs kosten 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 26 februari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. WARSCHAU - Het Amerikaanse Ho- locaustherdenkingsmuseum en het Poolse Auschwitz-Birkenaumu- seum touwtrekken om een doden- barak uit het voormalige concen tratiekamp uit de Tweede Wereld oorlog. Polen leende de barak in 1989 uit, maar eist het nu terug. Het Amerikaanse museum wei gert dat, omdat de barak te breek baar zou zijn om te worden ver voerd. Het beladen bruikleen heeft sinds zijn aankomst in Washington een belangrijke plaats in de vaste ten toonstelling van het Holocaust Me morial Museum. „Vanwege de om vang van de barak en de moeite die de plaatsing in het museum kost, stuit het verwijderen en over brengen ervan naar Polen op bij zondere obstakels. Zo kan het arte fact mogelijk worden beschadigd", verklaarde het museum. Hoewel Polen bereid lijkt te zijn de barak langer uit te lenen staat het land erop dat de barak in ieder geval tijdelijk terugkeert naar Po len. Die eis is ingegeven door een wet die stelt dat elk historisch ob ject dat in bruikleen is gegeven eens per vijf jaar terug moet naar Polen voor inspectie. Amerikaanse musea hebben de afgelopen jaren duizenden voorwerpen die ver band houden met de Holocaust te ruggestuurd. Doorgaans kregen ze vergelijkbare voorwerpen in bruik leen terug. VILSBIBURG - De hoge benzineprij zen zijn een man in het Zuid-Duit se Vilsbiburg, ten noordoosten van München, kennelijk te veel gewor den. De Duitse krant Bild noemde gisteren het 72-jarige slachtoffer de eerste dode door de hoge benzine prijzen. De gepensioneerde man kreeg een hartaanval pal voor de kassa van een benzinestation dat als vrije pomp en door reclamebor den buiten de indruk wekte rela tief goedkoop te zijn. Na de tank te hebben gevuld gin gen de man en diens zoon betalen. Ze raakten in conflict met de verko per achter de kassa toen ze 1,65 eu ro per liter moesten afrekenen, meldde de Abendzeitung Mün chen. Dat was volgens de verbijs terde klanten meer dan ze ver wachtten. De verkoper maakte een beledigende opmerking en tijdens de hoogoplopende ruzie begaf het hart van de bejaarde man het. U vaart mei het luxe CfUisesch MSC Magnifies S dagen langs de mooisie plekjes aan de Middellandse Zee. Deze fantastische cruise is inclusief vlucht met transavia.com en op basis van vólpension. Op de heenreis vliegt u naar Italic en terug vanuit Barcelona. Reiscodê BE39678 Zonnige stranden, rotsachtige kusten, restaurantjes en idyllische straatjes. Aan de Bloemenrivièra bezoeken we stadjes en dorpjes als Genua, San Remo en Rapallo en zelfs Monaco. En wat dacht u van een prachtige boottocht naar Portofino"' Ind. excursiepakket t.w.v. €50,- Reiscode BE39280 De meest complete reis voor een eerlijke prijs! wegeneros I*™ peterlanghout.nl of 0172-468800 'xw® vlakbij de Syrisch/Libanese grens tegen het bewind van president Bashar foto Samer Husseini/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13