Skiën verleer je echt niet 40 De barbier van Sinte Pier komt naar Hoofdplaat 23 VERHUIZEN MET ZORG! Ifzc- 0115 69 50 10 Jaarvergadering z zaterdag 25 februari 2012 nTOnDjaLmo^Rsj^^ AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW 1 I A E R S. VERBOUW 1 rii mumMlE REPARATIE ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroai @mad„ VEKA vw.haers.net Tel. 0115-491282 NIEUW NAMEN Concert Scheldezonen en Sint-Cecilia Fanfare de Scheldezonen houdt za terdag 10 maart in oefenlokatie De Scheldegalm een concert. Naast de Scheldezonen werkt de fanfare Sint-Cecilia uit het Belgische De Klinge mee. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop vijf euro. Reserveren kan bij E. Leenknecht (0114 -345462). OOSTBURG Frans van Deursen.en Pavadita Tango String In het Ledeltheater te Oostburg tre den vrijdag 2 maart Frans van Deur- sen en het Pavadita Tango String Quartet op. Het optreden begint om 20.00 uur. Na de voorstelling verzorgt tango El Amante een salon met bekende, traditionele tangos. CLINGE 's-Gravenstraat dag dicht voor riolering De 's-Gravenstraat te Clinge is don derdag ter hoogte van de kerk tijde lijk afgesloten in verband met rioolwerkzaamheden. Er moet een verstopping worden verholpen. Naar verwachting kunnen de werk zaamheden in één dag worden af gerond. Het verkeer wordt ter plaat se omgeleid. SLUISKIL Accordeonfestival in 't Meulengat In 't Meulengat aan de Elisa- bethlaan in Sluiskil wordt zondag 11 maart een accordeonfestival ge houden. Het festival begint 's mid dags om 13.30 uur. In de voorver koop kosten kaarten acht euro. Re serveren kan via 0115-696413. Aan de zaal kosten ze een tientje. RETRANCHEMENT Trio Lienen en Locht verzorgt koffieconcert Lienen en Locht, ofwel het trio Maaike en Martha Roelofs en Adrie Oosterling verzorgt zondagoch tend een koffieconcert in Het Kerk je van Retranchement. Thema is Oorlog en Vrede. Er worden liedjes gepresenteerd van verschillende tekstschrijvers en componisten, hier en daar met een vleugje dia lect. Het concert begint om elf uur en duurt ruim een uur. De toegang is gratis. OOSTBURG Workshop energetisch beschermen Pro Rege De organisatie Angelshart houdt donderdag een workshop Energeti sche Bescherming en Spirituele Hy giëne. De workshop - om 19.30 uur in ge bouw Pro Rege - richt zich vooral op mensen die 'hooggevoelig' zijn voor energie van anderen. Die men sen wordt geleerd hoe zich daarte gen te beschermen, ook wordt ge leerd hoe om het huis energetisch te reinigen. TERNEUZEN Symposium gebruik van zonne-energie De bedrijven Elektra 21 en Eliane Solar én de Rabobanken Temeu- zen-Sas van Gent en Hulst houden donderdag 1 maart een symposium over de toepassing van zonne-ener gie door bedrijven. Dat gebeurt in het auditorium van Biobase in Ter- neuzen. Gastspreker is oud-Deltadi recteur en agrariër David Luteijn. Het symposium is overigens al 'uit verkocht'. Er is een wachtlijst KUITAART - De dorpsraad van Kuit aart houdt dinsdag de jaarvergade ring in café De Koning aan de Dreef in Lamswaarde. De vergade ring begint om 19.30 uur. Volgens de gemeente Hulst bestond er eni ge verwarring over de locatie van de vergadering. wssmsemfe^^astmeaaemtsges^ssseemem www.pzc.nl I IIjjjjl STELLING Reageer op de stelling op de websi te: 'Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok voor Waterdunen is overdreven' TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Al zo'n veertig jaar skiet André Dees uit Terneuzen. Het is z'n lust en z'n leven. Al veertig jaar is André Dees (79) uit Terneuzen op de skipis te te vinden. Oefenen doet hij graag in skihal Snowbase in Ter neuzen, waar hij de oudste skiër is. De sportman in hart en nie ren is heel enthousiast en nog lang niet van plan te stoppen. door Christel Tuin Schaatsen, zeilen, tennissen en skiën, de 79-jarige André Dees doet het nog allemaal. Vooral skiën doet hij graag. Hij beoefent de sport al zo'n veertig jaar. Jarenlang ging hij met zijn gezin op skivakantie naar Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Roeme nië. In dat laatste land liep hij een knie blessure op. Het was Koude Oor log en in Roemenië hadden ze geen zin om een westerse man te helpen. Dees: „Ze wilden echt niets doen. Toen besloot ik maar om de ver pleegsters nylonkousen en sigaret ten te geven, want om geld gaven ze niet. Vanaf dat moment kreeg ik de beste zorg, ze wilden zelfs mee naar Nederland!" De 79-jarige Terneuzenaar is erg blij met een skihal zo vlak in de buurt. André is er voor al veel te vinden als hij zich voor- André Dees (79) uit Terneuzen, vlak voor hij de piste van Snowbase in Terneuzen weer onveilig gaat ma ken. foto Mark Neelemans bereidt op weer een nieuwe win tersportvakantie. In de rest van het jaar skiet hij af en toe, want hij komt eigenlijk tijd tekort: „Ik tennis drie keer per week, heb een zeilboot en kan me dus prima bezighouden." Zijn vrouw ging tot twee jaar terug ook nog mee ski ën. Dees: „Zij was zo'n felle skies ter dat ze 'de Kamikaze' als bij naam had. Tijdens de vakantie vergeet André ook de après-ski niet. Of hij dan wat drinkt? „Natuurlijk, wat moet je dan doen, chocolademelk drin ken? Ik drink niet teveel, want je moet er natuurlijk wel voor zor gen dat je 's ochtends weer fit op de piste staat." Dees noemt de skisport vooral een 'zachte' sport. „Bij schaatsen kun je keihard op het ijs vallen en ook bij voetbal of volleybal heb je veel sneller blessures. Tijdens het skiën beland je altijd zacht op de sneeuw." Verder vindt André de sport vooral een behendigheids- sport. „Als je het eenmaal kunt, verleer je het niet." De enige blessures die Dees in die veertig jaar heeft opgelo pen, is een knieblessure en een blessure aan zijn hoofd, toen hij dacht dat het wel zou lukken om onder een stoeltjeslift door te ski ën. „Dat liep niet zo goed af, ik ben een tijdje buiten westen geweest, maar gelukkig bleef het daarbij. Ach ja, eigen schuld en een (letter lijke) bult." Aan stoppen denkt hij nog lang niet: „Ik heb er nog veel te veel ple zier in en kan het gelukkig licha melijk ook allemaal nog aan." door Wilma Valk HOOFDPLAAT - Hoofdplaat, een apart dorp in een landje apart. Een dorp met een druk vereni gingsleven, allemaal met eigen mensen. Geen import daar in 't durp. Toch was er sprake van een transfer. De regisseur van toneelve reniging Tekst kwijt komt hele maal uit Waterlandkerkje. „Ze hebben me weggekocht", lacht Kees van Oostrum. „Al voor het tweede jaar. Dit is een fijne groep, ik vind het geweldig om steeds weer te zien hoe verschil lend de mensen hier van dorp tot dorp zijn." Een regisseur van buiten. Om dit 'goed te maken' speelt Tekst Kwijt dit jaar een eigen stuk, bedacht en geschreven door medespeler Joop Klaysen. „Het gaat over een kapper, afkom stig uit Sinte Pier, die door de lief de hier bij ons in Hoofdplaat is blij ven hangen. Het verhaal speelt zich afin zijn kapsalon annex pen sion en café. Hijzelf en zijn klan ten zijn min of meer armlastig en lijden permanent aan geldgebrek. Samen zoeken ze een manier om aan geld te komen. Niet allemaal even eerlijk. Ze besluiten mee te doen aan een quiz op de televisie. Ja en dan, dan ontstaan de vreemd ste situaties." Naast kapper René (Willem de Grootte), zijn echtgenote Trudy (Mia Bleyenberg) en dochter Fran- ny (Mariska de Ruijsscher) maken de toeschouwers kennis met de vaste klanten, een paardenboer, kokkie, een kunstschilder, een prostitué op leeftijd, een pas ge trouwd lesbisch koppel en een Vietnamese bootvluchteling. Of de barbier van Sinte Pier en zijn klanten nog aan geld komen tijdens deze klucht in vier bedrij ven, is te zien op 9, 10, 16 en 17 maart in het Turpsuus van Hoofd plaat, aanvang 20.00 uur. Alle avon den verloting in de pauze. De barbier van Sinte Pier probeert met zijn klanten in Hoofdplaat op aller lei manieren aan geld te komen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111