221 zeeland Modieus Oudste skiër statenfractie sp 'Herman Ploegstra is wil ur©ef gratis 10 OV voortzetten vermoord om affaire' 'Er is alles wat ik nodig heb' almanak zaterdag 25 februari 2012 1 Z De Terneuzense dertiger kwam tus sen de middag op een wolkje zijn wo ning binnendrijven voor een snelle boterham. Even daarvoor was hem vanuit het niets een complimentje ten deel gevallen op de werkvloer. Een vrouwelijke collega verbaasde zich er over dat hij een bepaald merk laarzen niet kende. „Dat valt me een beetje van je tegen, want jij bent toch best modieus. Althans, aan jouw kleding te zien schat ik dat toch zo in", zei ze. Die mooie woorden wilde hij thuis graag even delen. De mededeling kwam het humeur van zijn vrouw ten goede. Ze lachte van oor tot oor. „Als zij vindt dat jij leuke kleding draagt, dan is dat toch vooral een compliment voor mij." „Ik ben zeker de oudste skiër die in Snowbase actief is. Op wintersport ben ik ook wel eens oudere wintersporters tegengekomen. Ik blijf het in elk geval doen zolang het kan. André Dees (79) uit Terneuzen. TERNEUZEN - De Statenfractie -van de Socialistische Partij (SP) wil dat de provincie de proef met gratis openbaar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen voortzet. De provincie wil stoppen, omdat het de benodigde 150.000 euro niet kan vrijmaken. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten pro beren het provinciebestuur nog op andere gedachten te brengen. De SP wil dat de provincie structureel anderhalve ton reserveert voor gra tis openbaar vervoer voor oude ren. „Nergens is de afstand tussen voorzieningen en woonkernen zo groot als in Zeeuws-Vlaanderen. De leefbaarheid staat er al onder druk. Om de zelfredzaamheid van de 65-plussers te vergroten, is deze regeling heel aangenaam", melden de socialisten. Het liefst wil de par tij de proef zelfs uitbreiden naar heel Zeeland. door Christel Tuin IJZENDIJKE - De paragnosten Coby, Peter en Tessa zijn er zeker van: Herman Ploegstra is door twee mannen vermoord in verband met een affaire. De twee schoten de IJzendijkenaar dood en dump ten hem vervolgens in de Wester- schelde bij Nummer Een. Dit ver telden zij stellig in het RTL-pro- gramma Het Zesde Zintuig, dat donderdagavond werd uitgezon den op RTL4. In dit programma kwamen ook Herman's vrouw Sandra, zijn broers Jan en Kees, moeder Wil en vriend Gerard Tollenaar aan bod. Zowel de broers, moeder als Tolle naar, die Herman kende via de brandweer, waren het erover eens dat Herman een echte vrouwen gek was. Volgens moeder Wil was hij zelfs verslaafd aan seks. Dat hij affaires had, wisten alleen enkele vrienden van de brandweer. Op een gegeven moment vertelde Ploegstra aan hen dat hij dacht dat iemand hem achtervolgde, even la ter was hij vermist. Volgens de drie paragnosten had Herman met een vrouw afgesproken op een par keerplaats. In plaats van de vrouw kwamen echter twee mannen aan rijden. Paragnost Coby: „De twee mannen waren er opeens. Her man geeft aan mij door dat dit niet de bedoeling was, hij wachtte op een vrouw." De paragnosten zijn het erover eens dat Herman is doodgescho ten en in de Westerschelde is ge dumpt: 'Ik ben nat als ze me vin den', geeft Herman volgens pa ragnost Peter aan hem door. Broer Kees: „Het ergste van alles vind ik dat we hem waarschijnlijk nooit meer terugvinden." door Anoek de Cardeijn Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin Reynaertcollegeen Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Romy Tollenaar uit de klas van Anoek. Romy Tollenaar verliet Retranchement voor een studie in Breda, maar na een halfjaar keerde ze alweer terug naar West-Zeeuws-Vlaanderen. Het leven in de stad was eigenlijk een beetje te leuk, vertelt Romy Tol lenaar (22) uit Ret ranchement. Na het Zwin College vertrok ze naar Breda voor de hbo-opleiding fysiotherapie, maar een half jaar later woonde ze alweer bij haar ouders in Retranchement. „Veel uitgaan en winkelen, maar van school kwam weinig terecht", legt ze uit. De studie in Breda vond Romy te zwaar. Toen ze weer terug thuis woonde, begon ze in Goes wel opnieuw met een mbo-opleiding voor doktersassis tente. „Dat ging veel beter, hbo was voor mij te los, ik heb wat meer regeltjes en structuur no dig", vertelt Romy. Ze liep stage in het ziekenhuis in Terneuzen. „De administratieve kant van het vak sprak mij min der aan, maar het medisch hande len vond ik erg leuk." Het medisch handelen beviel zó goed dat ze besloot er in verder te gaan. Sinds 2010 werkt Romy in het ziekenhuis in Oostburg als operatieassistente. Ze volgt daar voor tegelijkertijd nog een oplei ding. Een dag in de twee weken krijgt ze les in Rotterdam. „Ik heb nu echt gevonden wat ik graag wil." Romy heeft de regio dus niet ver laten, maar echt een bewuste keu ze is dat nooit geweest. „Toen ik nog op kamers zat voelde het al tijd heel dubbel. Als ik zondaga vond aankwam in Breda voelde dat als thuiskomen, maar vrijdag middag op de boot was ik ook blij Romy Tollenaar (22), Zwin College, Oostburg (2001). weer onderweg naar Zeeuws-Vlaanderen te zijn." Inmiddels heeft ze zich wel rede lijk gebonden aan de regio. Haar vriend Roy woont en werkt ook in Retranchement. Romy: „Vrien den, familie, ik heb hier alles wat ik nodig heb." Ook qua werk is ze blij met de regio, zeker wanneer ze haar ervaringen vergelijkt met die van haar klasgenoten in Rot terdam. „Alles is daar zo groot en onpersoonlijk. In Oostburg werk ik met een hechte kleine groep mensen die allemaal uit de streek komen. Dat spreekt mij heel erg aan." Toch kan Romy zich wel voorstel len de regio ooit nog te verlaten: „Ik zou nog wel een periode in het buitenland willen wonen, in Amerika bijvoorbeeld. Maar niet voor altijd. Uiteindelijk zou ik al tijd weer terug naar Zeeuws-Vlaanderen willen." Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110