Êk.é zeeland j 23 VERHUIZEN MET ZORG! 'Als ik word vermoord, dan is het door de regering' Open Dag 0113 22 22 20 Lekker voetballen zaterdag 25 februari 2012 KAPELLE Basiscursus EHBO in gebouw De Basis Het Nederlandse Rode Kruis Kapel- Ie start op 5 maart een nieuwe ba siscursus EHBO in gebouw De Ba sis in Kapelle. Deze cursus duurt acht weken en is van 19.00 tot 22.00 uur. Cursisten die zich aan melden als vrijwilliger krijgen het lesgeld van 150 euro terug. GOES Inleiding rond boek over christendom Ds. Deyl uit Oost-Souburg houdt op woensdag 29 februari een inlei ding over het boek De Doornse Ca- thechismus in de Doopsgezinde kerk aan de Westwal 41 in Goes. Ook zal hij met belangstellenden in gesprek gaan. Aanvang 19.45 uur, aanmelden (gewenst) bij Flip Hom burg, 0113-212121. Het laatste stuk van Lasant- ha Wickrematunge werd gepubliceerd drie dagen nadat hij werd vermoord. Het is een verhaal over persvrijheid, over de risico's die hij Wickrematunge persoonlijk liep terwijl hij zijn vak uitoefende. In dat stuk voorspelde hij zijn eigen dood: „Als ik word vermoord, dan is het door de rege ring", schreef hij. Aanleiding voor het verhaal waren de onophoudelijke aanvallen, be dreigingen en moordaanslagen op media en journalisten in zijn land. „De Sunday Leader is controversi eel omdat we zeggen waar het op staat", schreef Wickrematunge. „Als iemand een dief of een moor denaar is, dan noemen we hem zo. We verschuilen ons niet achter eufemismen. De verhalen die we publiceren worden onderbouwd door gedocumenteerde bewijzen. We hebben schandaal na schandaal blootgelegd en we zijn in vijftien jaar nooit teruggefloten of met succes juridisch vervolgd voor die verhalen." De Sri Lankaanse journalisten- bond vindt dat de regering verant woordelijk is voor de dood van Wickrematunge, omdat de over heid te weinig heeft gedaan om hem te beschermen. Hij werd op 8 januari 2009 door het hoofd ge schoten toen hij in zijn auto op wegwas naar zijn werk in Colom bo. Met de persvrijheid in Sri Lan ka is het nog steeds slecht gesteld. Het land staat op plaats 163 van de 179 van de persvrijheidsindex van de organisatie Reporters without Borders. steasssssss^^sssesssasssssaisssessi Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.Z2.nl HEINKENSZAND - Kinderen van de basisscholen in Heinkenszand konden gis teren terecht op het sportveld voor een middag voetbalplezier. De jongens en meisjes maakten onder begeleiding van diverse trainers op een ludieke manier kennis met de sport. Ze konden spelen op opblaasbare velden en meedoen met andere leuke spelletjes. foto Willem Mieras tijk'Sfc mi - IHfnSrSSlK m li 1 .r V - ff t "SZ 1 jm MIDDELBURG Westerscheldestr. 213 Fraai 3-kamer hoekap- partement (ca. 70 m2) gelegen op de 2e verd. Op korte afstand v/h centrum. www.schulting-partners.nl WISSENKERKE Eerste winter dart toernooi N-Beveland In HCR De Kroon in Wissenkerke wordt vrijdag 2 maart de eerste edi tie van het Winter Dart Toernooi Noord-Beveland gehouden. Er is plek voor 32 deelnemers, inschrij- geld bedraagt 7,50 en is tevens het prijzengeld. Het speeltype is 501. Aanvang 19.30 uur. GOES Akoestisch duo Sense in Heartbreakcafé Het akoestische popduo Sense treedt morgenmiddag op in Heart breakcafé aan de Grote Markt in Goes. Zangeres Annemiek van der Weele en gitarist Luc Oggel bren gen een mix van eigen liedjes en verrassende covers. Het optreden begint om 16.00 uur. www.myspace.com/senseduo zaterdag 3 maart 2012 10.00 uur-15.00 uur l^rinoetduin balsteren www.prinsentuinhalsteren.nl Westerpoort www.westerpoorttholen.nl Mtbergsevmbo.nl Lasantha Wickrematunge Was hoofdredacteur van de Sunday Leader, een krititische Sri Lankaanse krant. Hij werd in 2009 vermoord in Colombo; de daders zijn nooit gepakt: critici beschuldigen de Sri Lankaanse regering van de aanslag. Wasantha met zijn vrouw Anula en dochters Wathsula (6) en Wimarsha (4) in hun straat in Rilland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103