Meer geld nodig voor onderhoud Mythe BEVELANDEN/THOLEN Spanten in de steigers almanak Tip? redactie@pzc.nl Modieus ZATERDAG 25 februari 2012 21 Dolgelukkig in Rilland 22 en 23 Gemeente moet structureel een ton extra uittrekken voor Goese theater door Luc Oggel GOES - Goes moet vanaf volgend jaar structureel 100.000 euro extra uittrekken voor het onderhoud van De Mythe. Daardoor is de ge meente toch meer geld kwijt aan het theater dan gedacht. De Mythe wordt sinds afgelopen juli geëxploiteerd door Theater BV uit Terneuzen. Goes is een huur- en exploitatieovereenkomst voor vijf jaar aangegaan. Goes had ge hoopt door de overstap naar Thea ter BV goedkoper uit te zijn dan met de vorige exploitant, TEZ. Goes (en Middelburg) moeten sa men nog een miljoen euro op tafel leggen om de tekorten uit de TEZ-periode weg te poetsen. Als alles één op één zou worden overgezet, zou Goes ook goedko per uit zijn, zegt wethouder Jan de Pooter. „Maar we hebben de on- derhoudsrapportage opnieuw te gen het licht gehouden door een bureau dat is gespecialiseerd in het onderhoud van schouwburgen en dat blijkt de afgelopen jaren onvol doende te zijn gebeurd." Zo moet er bijvoorbeeld eerder worden geïnvesteerd in coulissen en trek kenwand (een theatertechnische hijsinstallatie) dan gedacht. Afgelo pen weekeinde is door een techni sche storing in De Mythe een kin dervoorstelling afgelast, zegt De Pooter. De herziening van het onderhoud maakt het structureel duurder, maar volgens De Pooter staat dat los van de switch van TEZ naar Theater BV. „We ontkomen er niet aan om nu geld vrij te maken voor onderhoud. Doen we dat niet, dan komen we voor onaangename ver rassingen te staan en zal de wal het schip keren." Goes houdt overigens ook nog re kening met eventuele tekorten op onderhoud van podium 't Beest, dat na het ontbinden van TEZ weer op eigen benen staat. Goes subsidieert De Mythe dit jaar met ruim 1,1 miljoen euro. Voor waarde is dat Theater BV uitvoe ring geeft aan het cultuurprofiel: minimaal vijftig professionele en tien amateurvoorstellingen per jaar, op straffe van sancties als daar niet aan wordt voldaan. Volgende maand moet er ook meer duidelijkheid zijn over de verdere invulling van het cultuur plein. Goes wil alle cultuur rond om De Mythe bundelen, inclusief de Zeeuwse Muziekschool. De gemeenteraad praat op 15 maart over de voorstellen. KWADENDAMME - Het is een bijzonder oude broken. Alleen de eikenhouten spanten staan De karakteristieke boerenschuur naast het bindingen. En ook de rieten kap komt weer te- boerderij, althans dat was het; de schuur bij nog overeind. „Die hebben we opnieuw ge- woonhuis wordt helemaal in originele staat en rug. Als alles goed is gaat die er in oktober het hof Kwistenburg aan de Zwaakse Weel bij richt", zegt René Koeman van bouwbedrijf volgens ambachtelijke methoden terug opge- weer op. Kwadendamme is bijna tot aan de grond afge- Van de Linde. „Ze waren gelukkig nog goed." bouwd: niet met spijkers, maar met houtver- foto Willem Mieras GOES Dode hond in Goese vijver gevonden In een vijver bij de Elvis Pres- leylaan in Goes is donderdag een dode hond gevonden. De hond lag in een vuilniszak. De politie is op zoek naar de eigenaar van het dier. Het is een witte teef van ongeveer 1 jaar met bruine tekeningen, onge- chipt, het ras is onbekend. Wie tips heeft, kan bellen naar 0900-8844. Een foto van de hond staat op de website van de politie. KRUININGEN Man met ontbloot bovenlijf in trein De politie is op zoek naar mensen die woensdagavond in de omge ving van Kruiningen/Kapelle en in de trein richting Vlissingen een man met een ontbloot bovenli chaam hebben gezien. In het bij zonder is de politie op zoek naar twee jonge fietssters in de omge ving van Kruiningen/Kapelle. De politie wil meer weten over wat er met de man is gebeurd. GOES Tweetal aangehouden voor straatroof De politie heeft, naar gisteren be kend is gemaakt, dinsdagavond twee Goesenaren van 17 en 19 aan gehouden in verband met een straatroof op 19 februari. Die zon dagavond werd een een 32-jarige vrouw uit Goes op de Van Heemskerkstraat in haar woon plaats beroofd van haar tas. Het tweetal zit vast en mag geen con tact met de buitenwereld hebben. De Temeuzense dertiger kwam tus sen de middag op een wolkje zijn wo ning binnendrijven voor een snelle boterham. Even daarvoor was hem vanuit het niets een complimentje ten deel gevallen op de werkvloer. Een vrouwelijke collega verbaasde zich er over dat hij een bepaald merk laarzen niet kende. „Dat valt me een beetje van je tegen, want jij bent toch best modieus. Althans, aan jouw kleding te zien schat ik dat toch zo in", zei ze. Die mooie woorden wilde hij thuis graag even delen. De mededeling kwam het humeur van zijn vrouw ten goede. Ze lachte van oor tot oor. „Als zij vindt dat jij leuke kleding draagt, dan is dat toch vooral een compliment voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101