Vrienden Excuses0bama stellen ultimatum Star Clipper zeilcruises****+ stipreizen.nl 8| Excuses Merkel na moorden neonazi's Vergoeding Wulff ligt onder vuur Keuze uit 5 prachtige routes: vrijdag 24 februari 2012 BERLIJN - De Duitse bondskanse lier Angela Merkel heeft gisteren in een toespraak in het Konzert- haus in Berlijn haar excuses aange boden aan de nabestaanden van tien mensen die vermoedelijk zijn vermoord door een neonazi-orga nisatie. De organisatie kon tien jaar lang haar gang gaan, zonder dat de Duitse autoriteiten iets in de gaten hadden. De Nationaalsocialistische Onder grondse (NSU) wordt ervan ver dacht in de periode 2000 tot 2006 acht Turken en een Griek om het leven te hebben gebracht. De moorden, die bekendstaan als de 'kebab-moorden', zijn na al die ja ren nog steeds niet opgelost. De NSU zou in 2007 ook een politie agente hebben vermoord. Merkel noemde de moorden een 'schande voor ons land'. „Nie mand kan het verdriet en de een zaamheid wegnemen. Wij allen kunnen u hier vandaag laten zien dat u niet alleen staat in uw ver driet. We voelen met u mee, we treuren samen met u." De bondskanselier vroeg tevens om vergiffenis voor het feit dat fa milieleden van de slachtoffers in sommige gevallen als verdachte werden gezien. zie onze website:buitenland Kaarsen voor de slachtoffers en voor een betere toekomst BERLIJN - De partijen van de Duit se regeringscoalitie willen voor waarden stellen aan de doorbeta ling van het salaris aan ex-presi- dent Christian Wulff. Volgens de wet heeft hij net als zijn voorgangers voor de rest van zijn leven recht op een jaarlijkse 'erewedde' van 199.000 euro. Wulffs christendemocratische CDU/CSU wil dat de betaling stopt als Wulff een baan in het be drijfsleven vindt, aldus de krant Fi nancial Times Deutschland giste ren. Ook willen de financieel woord voerders van de centrumrechtse coalitie dat de betaling stopt, als uit het onderzoek van het OM blijkt dat Wulff schuldig is aan fi nanciële malversaties. Wulff stapte vorige week op. Het was voor het eerst dat een bondspresident het veld ruimde wegens een strafrechtelijk onder zoek tegen hem. De 52-jarige Wulff is de jongste ex-president die de Bondsrepubliek ooit heeft gehad. Zijn ambtstermijn was met minder dan twintig maanden de kortste ooit. Naast een jaarüjkse wedde van 199.000 euro, heeft Wulff ook recht op een secretaresse, een atta ché en een chauffeur ter waarde van circa 280.000 euro per jaar. Conferentie welwillenden in Tunesië Westen en Arabische landen willen met conferentie druk op president Syrië opvoeren om hulp te mogen verlenen. China en Rusland zien bijeen komst als middel om hulp op te trommelen voor tegenstan ders van Assad. LONDEN - De Verenigde Staten, Eu ropa en Arabische landen willen dat de Syrische president Bashar Assad een wapenstilstand instelt en humanitaire hulp toelaat in ge bieden waar zijn veiligheidstroe pen keihard optreden tegen tegen standers van zijn bewind. De 'Vrienden van Syrië' werken aan een ultimatum dat vandaag wordt gepresenteerd op een internationa le conferentie in Tunesië. Assad krijgt daarin 72 uur de tijd om aan het ultimatum te voldoen, zeggen medewerkers van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton. VN-chef Ban Ki-moon wil een ge zant naar Damascus sturen om er te spreken over toegang tot de stad Homs, het in bloed gesmoorde bol werk van verzet. De door de Arabische Liga georga niseerde conferentie hoopt de druk op Assad op te voeren. Ze wil bijvoorbeeld beklemtonen dat de oppositie van de Syrische Natio nale Raad (SNC), 'een legitieme vertegenwoordiger is van Syriërs die vreedzaam democratische ver andering nastreven'. De bewoor ding is terughoudend, mogelijk om de lijnen naar Assad niet hele maal af te kappen. De mogendheden die Assad nog niet hebben opgegeven, Rusland en China, sturen niemand naar de conferentie. Die is in hun ogen be doeld om hulp op te trommelen voor de tegenstanders van Assad. De deelnemers aan de top willen de VN-Veiligheidsraad oproepen zijn verantwoordelijk te nemen om de slachtingen onder burgers te stoppen. Alleen gisteren vielen er volgens activisten bijna 50 do den in Syrië. De Veiligheidsraad onderneemt vooralsnog niets te gen Assad omdat Rusland en Chi na leden met vetorecht zijn. Zij hebben nog steeds vertrouwen in hun oude kameraad Assad. De Mensenrechtenraad van de VN in Genève liet gisteren weten een lijst te hebben van topfiguren van het regime in Syrië die verant woordelijk zijn voor misdaden te gen de menselijkheid. De conferen tie in Tunis zou kunnen dreigen de hooggeplaatste Syriërs te vervol gen. Dan zou het Internationaal Strafhof in Den Haag in beeld ko men, maar volgens waarnemers gaat dat veel Vrienden van Syrië te ver. •plus Star Clipper of Elders ca. 300 duurder stipreizen.nl/cremz Elders ca. 900 duurder éüS 9>o P ...of bel met 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8