100.000 301 sport Zaamslag legt Roovers Van Hu vast als nieuwe trainer door Klaas Verspoor ïgt Roovers Van Hulle aast op revanche In 2015 zou de Middelburgse challenger een 100.000 dollartoernooi moeten zijn. Het evenement is dan wel alleen voor vrouwen. Dat geldt overigens alleen als er nog Zeeuwse speelsters in de top actief zijn. Anders wordt het een mannentoernooi. Martijn van Haasteren is twee jaar geleden gestopt als proftennisser. De Delftenaar is nu aangetri ger Zeeland. geleden gestopt als proftennisser. De Delftenaar is nu aangetrokken als toernooidirecteur van de Thermphos Challen- foto Willem Mieras vrijdag 24 februari 2012 MIDDELBURG Vier Zeeuwse vrouwen morgen in Omloop In de vrouwenwedstrijd van de Omloop Het Nieuwsblad, de eerste belangrijke wielerwedstrijd van het seizoen in West-Europa, staan morgen vier Zeeuwse vrouwen aan de start. Agnieta Francke, afkomstig uit Kou- dekerke, rijdt voor de ploeg RC Jan van Arckel, Birgit Lavrijssen uit We- meldinge komt uit voor het Sen- gers Ladies Cycling Team en de Zeeuwse ploeg Team Nutswerk brengt Baukje Doedée uit Driewe gen en Christel Janssen uit Bigge- kerke aan het vertrek. MILDURA Kerkhove naar laatste acht in Australië Tennisster Lesley Kerkhove is tij dens de challenger van Mildura (Australië) doorgedrongen tot de kwartfinales. De twintigjarige Zierikzeese was gisteren in de tweede ronde van het grastoernooi te sterk voor de Turkse Pemra Ozgen: 6-2 7-5. De Schouwse treft bij de laatste acht de Chinese Xinyun Han. Die staat 353e op de wereldranglijst. Kerkhove is één plaats lager terug te vinden. SHARM EL SHEIKH Van de Velde verliest met opgeheven hoofd Bernice van de Velde is er gisteren tijdens het fïituretoernooi van Sharm El Sheikh (Egyte) net niet in geslaagd de nummer één van de plaatsingslijst te verslaan. De twin tigjarige tennisster uit 's-Graven- polder ging in drie sets onderuit. De Zeeuwse won de eerste set te gen de Spaanse Rocio de la Torre- Sanchez met 7-5. De tweede ging verloren met 6-3. De derde en be slissende set trok de Zuid-Europe- se speelter met 7-5 naar zich toe. MOSKOU Jevgeni Ploesjenko aan knie geopereerd De Russische kunstrijder Jevgeni Ploesjenko heeft gisteren in Duits land met succes een knieoperatie ondergaan. De chirurg heeft een meniscus en het kraakbeen bijge werkt „Alles verliep naar wens, ik voel me goed." De 29-jarige Euro pees kampioen had al geruime tijd last van het gewricht. Vorige maand tijdens het EK in Sheffield, zijn eerste internationale wedstrijd na de Olympische Spelen van Van couver, had hij pijnstillende injec ties nodig om zijn zevende titel te kunnen veroveren. MILAAN AC Milan in topper zonder Ibrahimovic AC Milan mist morgen in de top per tegen Juventus sterspeler Zla- tan Ibrahimovic. Het beroep van de Zweed tegen zijn schorsing is gisteren afgewezen door de Itali aanse voetbalbond. Ibrahimovic sloeg eerder deze maand een tegen stander in zijn gezicht tijdens de wedstrijd tegen Napoli en werd voor drie duels geschorst. Hij zat er al twee uit en hoopte op een ver mindering, maar dat ging niet door. AC Milan staat bovenaan in de Serie A, met een punt meer dan Juventus. De club uit Turijn speel de wel één duel minder. door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Drie weken nadat dui delijk was geworden dat de wegen van Kenny Verhoene en Zaamslag gingen scheiden, heeft; het bestuur van de zaterdag-eersteklasser een opvolger gevonden voor de Bel gische oefenmeester. Ad Roovers komt over van zondag-vijfdeklas- ser Vogelwaarde en zet zijn handte kening onder een contract voor twee seizoenen. Omdat Verhoene, die ook in beeld was bij Hoek, lang twijfelde over een langer verblijf bij Zaamslag be sloten beide partijen begin februa ri dat ze aan het eind van dit sei zoen uit elkaar zouden gaan. „Daarna zijn we meteen op zoek gegaan naar geschikte trainers met de juiste papieren", vertelde Eric Tissink, lid van de technische com missie, gisteravond. „We hebben vervolgens een aantal goede ge sprekken gehad met Ad. Hij heeft veel ervaring en wij hebben ver trouwen in een goede samenwer king. We kiezen ook bewust voor een overeenkomst voor twee sei zoenen, want we willen rust en duidelijkheid creëren binnen de club." Ad Roovers begon zijn trainerscar rière begin jaren negentig bij Vo gelwaarde. Daarna was hij als trai ner ook nog actief bij Hontenisse, HW'24, AZW en Arnemuiden. Daarnaast werkte hij begin deze eeuw ook als assistent van Angelo Nijskens bij hoofdklasser Hoek. De inwoner van Hulst keerde me dio 2010 terug bij Vogelwaarde. Met die ploeg bezet hij momen teel de vijfde plaats in de vijfde klasse A. Zaamslag staat met nog elf wedstrijden te gaan negende in de eerste klasse C. MIDDELBURG - De 27-jarige Steve van Hulle gaat zondag in de twee de klasse E met Aardenburg op be zoek bij RKDVC. De verdediger hoopt dat het carnaval vooral nog in de benen van de Brabanders zit. In de vijftiende PZC-Toto vult de rechtsback van Aardenburg maar liefst vijf 'tweetjes' in. Voor zijn ploeg gokt hij vanzelfsprekend op een uitoverwinning. „We hebben thuis aan het begin van het seizoen van ze verloren (1-2). Toen kregen we nog teveel goals tegen. Het is natuurlijk af wachten hoe het gaat lopen, want na de winterstop hebben we nog maar één wedstrijd gespeeld." Ook bij de topper in de derde klas se A tussen koploper Heinkens- zand en runner-up De Meeuwen geeft Van Hulle het voordeel aan de bezoekers. Ook Vlissingen, Goes en Schoondijke, in de Zeeuws-Vlaamse derby bij Groede, blijven volgens Van Hulle aan de voor hun goede kant van de score. Hoek wint thuis van Kloetinge, zo voorspelt hij. „Ik denk dat het een beladen wedstrijd wordt. Er leven bij Hoek na de eerste wedstrijd nog revanchegevoelens." Maandag valt te lezen hoeveel wed strijden Steve van Hulle juist heeft voorspeld. Hoek - Kloetinge X Oranje Wit - Zaamslag X De Zwerver - GPC Vlissingen x Heinkenszand - De Meeuwen X MZC'11 - Noad'67 X De Noormannen - Domburg X Terneuzen-Jeka I x Longa-Vlissingen X Best Vooruit - Goes X RKDVC - Aardenburg X Groede - Schoondijke X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76