'Ik zong eerder dan ik praatte' land PZC 24 Sluis aan Zee bv krijgt twee ton van gemeente Mobieler vrijdag 24 februari 2012 „Door het openbaar vervoer voor 65-plussers gratis te maken, blijven ouderen veel mobieler. Ik denk dat ze sneller ergens naartoe gaan."r Anne van Damme (18) Chaima Moustaquim uit Kloetinge doet mee aan The Voice Kids. „Ik wil heel graag mijn brood verdienen in de muziek." foto Willem Mieras door Lue Oggel Chaima Moustaquim (13) uit Kloetinge doet mee aan het RTL 4-program- ma The Voice Kids, de kinderversie van het populaire The Voice of Holland. Ze heeft de audities overleefd en zit nu in het team van Nick en Simon. De iPhone van Chaima (spreek uit: Sjeema) zoemt voortdurend. Sinds haar deelname aan het tv-programma The Voice Kids, een zoektocht naar jong zangta lent, is haar populariteit flink toe genomen. „Mij Twitteraccount is zelfs al een keer vastgelopen", grapt de Kloetingse met Marok kaans bloed. Dat gebeurde twee weken geleden, op de avond dat ze op televisie het nummer 'Valerie' in de versie van Amy Winehouse zong tijdens de zogeheten blind auditions. Coaches Marco Borsato, Angela Groothui zen en Nick en Simon zitten dan in een stoel met hun rug naar de kandidaten toe en het is aan de zanger of zangeres om ervoor te zorgen dat zij zich omdraaien. Deelnemers worden dus echt op hun stem beoordeeld en niet op hun uiterlijk. Draait niemand om, dan is het afgelopen, draait één stoel om, dan is de volgende ronde 1 en draaien twee of al le stoelen om, dan mag de kandi daat kiezen door welke artiest hij of zij gecoached wil worden. Bij Chaima draaiden Nick en Simon zich om, al gebeurde dat pas vrij laat in het nummer. „Dat was echt zenuwslopend", zegt de leerlinge van het Ostrea Lyceum in Goes. Zingen is haar leven ('ik deed dat eerder dan praten') en toen ze tij dens een uitzending van The Voi ce of Holland de oproep zag voor The Voice Kids, heeft ze zich opge geven. De 17.000 aanmeldingen van kinderen van 9 tot en met 14 jaar werden al vóór de blind audi tions teruggebracht tot duizend na men en van die groep zijn er uit eindelijk negentig overgebleven, onder wie Chaima. Inmiddels is de eerste zangles achter de rug, om op een goede manier met haar stem om te gaan en er nog meer uit te kunnen halen. Hoewel Chai ma al behoorlijk wat heeft bereikt, zowel muzikaal als sportief (ze turnde op het hoogste niveau) blijft ze bescheiden. „Beroemd worden is niet mijn hoofddoel, maar ik wil wel heel graag mijn brood verdienen in de muziek." Chaima is op vrijdagavond 2 maart te zien in de volgende ron de van The Voice Kids tijdens de battle, vanaf 20.30 uur op RTL 4. Video op www.pzc.nl/video ds.nl SLUIS - Sluis aan Zee bv en de ge meente Sluis zijn tijdens de mon delinge behandeling van de arbitra gezaak, die de bv tegen de gemeen te had aangespannen tot er een minnelijke schikking kwam. Het gaat om een, zoals dat door burgemeester en wethouders wordt geformuleerd in een brief aan de gemeenteraad, 'een onher roepelijk en onvoorwaardelijk ver- gelijk'. Sluis betaalt de bv een vergoeding van 200.000 euro. Daarnaast dra gen beide partijen de helft van de juridische kosten. Sluis aan Zee bv had arbitrage aan gevraagd vanwege het besluit van de gemeenteraad van 20 december 2007 om het traject van de planvor ming voor het project Sluis aan Zee te beëindigen. Sluis aan Zee bv eiste van de ge meente een schadevergoeding van 813.000 euro. In de voorovereenkomst die de partijen in 2006 sloten, was opge nomen dat bij een eventueel ge schil een beroep zou worden ge daan op het Nederlands Arbitrage Instituut in Rotterdam. Na een aantal gesprekken tussen de bv en de gemeente werd dat instituut vo rig jaar gevraagd uitspraak te doen. De raad wordt in een later sta dium uitgebreider geïnformeerd. The Best of Discovery Channel 6 dvd-box Zes prachtige programma's van Discovery Channel laten u op zeer verrassende wijze zien hoe wonderschoon onze aarde in al haar diversiteit was en nog steeds is. Een mooie collectie voor iedere liefhebber van de cul tuur- en natuurprogramma's van Discovery Channel. Ook leuk als cadeau! Speelduur ruim 11 uur, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €59,95 Lezersprijs 29,95* *Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72