Schandvlek centrum straks weggepoetst Kop van Noordstraat 221 - m Nieuwe installaties voor 'koude' flatgebouwen Vlagprotest van Vrienden Waterdunen Nee!!! roept gemengde gevoelens op Klein duwtje is genoeg om een discussie over tol voor tunnel te doen oplaaien almanak Signalement vrijdag 24 februari 2012 door Raymond de Frel Politicus Giel van Boom TOP/Gemeentebelangen heeft een neusje voor op hef. Wist hij ooit de lande lijke media te halen met zijn plei dooi om in de gemeente Terneu- zen alleen nog maar afbreekbare kauwgom toe te staan, nu maakt hij weer tongen los over tolhef fing voor de Westerscheldetun- nel. Met gemak levert dat onder werp op de website van de PZC zo'n honderd reacties op. Van Boom is altijd al een fervent tegenstander van tol geweest. Hij is benieuwd hoe het Europese Hof over de tolinning oordeelt In zijn ogen is het namelijk pure dis criminatie van de Zeeuws-Vlaam- se burgers en het bedrijfsleven, meldt hij in een brief aan de Zeeuwse Commissaris van de Ko ningin Karla Peijs. „En de zoveel ste Calimero piept weer eens", re fereert Jaap op de website aan het 'typisch Zeeuws-Vlaamse ik is klein en zij zijn groot-gevoel'. En ex-Haagse Harrie heeft er ook al geen goed woord voor over. „Doodleuk om voor de volgende gemeenteraadsverkiezingen al vast stemmen te trekkenHet Eu ropese Hof zal hem niet helpen. In heel Europa liggen al jaren vele toltunnels." Mondje wil dat soort woorden liever niet lezen. „Niet-Zeeuws-Vlamingen: gelieve u niet te mengen in deze discus sie. U woont hier niet dus: mond je dichthouden aub!" Riet zegt bijna hetzelfde, maar dan met andere woorden: „Geef ons een vrije doorgang, dan hoe ven wij niet steeds te klagen." Ene Melkkoe richt zich tot alle rea- geerders van 'de overkant'. „Laat ons eens tol heffen op de A58 en de Oosterscheldekering. Ik denk dat jullie het schandalig vinden dat je moet betalen om Zeeland uit te komen. Nou, dat vinden wij in Zeeuws-Vlaanderen dus ook." Reageerder 'r' haalt zich de woe de van velen op de hals. „Van mij mogen ze 'm dichtstorten met be ton, als iedereen gaat lopen zeu ren. Er is nu een prachtige verbin ding, die kost nu eenmaal geld. En nu net doen of de veerpontjes gratis waren", schrijft hij. Daar mee raakt hij bij sommigen een teer punt. Ook bij 'jvs', die Van Boom misschien onbedoeld een extra argument geeft. „Iedereen heeft het over de tol voor auto's. Vergeten wordt dat de boot vroe ger gratis was voor Zeeuws-Vlaamse voetgangers en fietsersDe laatste jaren was be halve in de zomer de boot voor al le voetgangers gratis. Nu betaal je voor een retourtje Vlissin- gen-Breskens ongeveer vijf euro!" Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post onderaan een bericht uw mening. door Wout Bareman TERNEUZEN. - De vijf flatgebouwen van woonstichting Clavis in de Ter- neuzense wijk Oudelandse Hoeve krijgen nieuwe verwarmingsinstal laties. Het gaat om hoge rende mentsketels die 322 flatwoningen in het Eduard Grieghof, Berliozhof en de Diepenbrockstraat moeten verwarmen. Coördinator Wonen Henry de Mi randa benadrukt dat de nieuwe in stallaties niet worden geplaatst na recente klachten van bewoners over de haperende verwarming in hun flat. „Het is puur toeval dat dit samenvalt. De huidige ketels zijn simpelweg afgeschreven en Met enige regelmaat roept de politie de hulp van burgers in. Soms wor den getuigen gezocht van een onge luk of incident. In de zoektocht naar boeven fungeren burgers dan voor de politie als extra ogen. Om het de goedwillende burger wat makkelij ker te maken, wordt van wetsovertre ders een signalement verschaft. Een beschrijving van postuur, haarkleur, kleding en bijzondere kenmerken van de onverlaat waar de politie op jaagt. Die bijzondere kenmerken zijn soms verrassend. Zo zocht de politie onlangs tiuee jongens voor een akke fietje tijdens carnaval. Het signale ment: De één droeg een houthakkers blouse en een oversized Elvisbril. De ander was gehuld in boerenkostuum. Dat klinkt als een makkie. De zuidelijke entree van de binnenstad van Terneuzen wordt dit voorjaar onderhanden genomen. Dan worden vijftien 'pauperpanden' gesloopt. Of de invulling snel daarna volgt is mede afhankelijk van een miljoenenbijdrage van de provincie. door Wout Bareman Oude, afgebladderde rolluiken zijn bespo ten met graffiti, on kruid woekert in scheefhangende dakgoten en vermolmde sierpuien hellen gevaarlijk over. Eén van de drie belangrijkste entrees van het stadscentrum van Terneuzen staat er haveloos en verhabbezakt bij. Bepaald geen visitekaartje voor 'het regiocentrum van Zeeuws-Vlaanderen'. Dat vindt ook Maria Dekrakere uit Malde- gem, die net haar auto heeft gepar keerd op de Herengracht en de Noordstraatpromenade op loopt. „We dachten dat Terneuzen zo'n leuk havenstadje was, maar kenne lijk zijn we aan de verkeerde kant van de stad terechtgekomen." Haar vriendin Janna Demeester grinnikt: „Je moet hier een helm dragen. Zie je die losse stenen? Le vensgevaarlijk. En dat voor een winkelstraat." Ze lopen snel door, op zoek naar betere oorden. Een uur later zitten ze in café De Vriendschap achter 'een bolleke'. Het echtpaar De Roover uit Utrecht zit een weekje in een va kantiepark aan de kust. Het paar loopt kwiek de Noordstraat in, wijkt even af naar de Vloos- wijkstraat, maar keert geschrokken snel weer terug. Hij: „Wat een ver paupering. We zijn in Utrecht wel wat gewend, maar dit is wel heel ernstig." Ook zij ontvluchten de onherbergzame straat. Dré Bakker, een oude binnenstads bewoner, heft zijn wandelstok naar de pui van het oude pand van loodgietersbedrijf De Mul. „Als ik met m'n stok tegen de muur sla, donderen er stukjes puin naar beneden. Een schande dat de gemeente dit zo enorm laat verpauperen. Die oude kérk in de Vlooswijkstraat staat ook op instor ten. Er wordt al vijftien jaar geou wehoerd over die Kop van de Noordstraat, maar er gebeurt geen reet. Wat zitten ze daar op het stadhuis eigenlijk te doen?!" Maar er is hoop. Er is een sloopver gunning op komst voor vijftien pauperpanden. Wethouder Frank van Hulle ver wacht dat eind april, begin mei met de sloop kan worden begon nen. Dan is de schandvlek einde lijk weggepoetst. En daarna? Win kels, appartementen? Dat is mede afhankelijk van een miljoenenbij drage van de provincie. Daar is het wachten op. aan vervanging toe. Dat gebeurt in maart en april. In mei worden alle radiatoren in de flatwoningen voorzien van nieuwe bedienings knoppen." Op dinsdag 13 maart (om 14.00 en 19.00 uur) en woensdag 14 maart (10.00 en 14.00 uur) belegt Clavis informatiebijeenkomsten in buurt huis De Hoeve. De bewoners krij gen volgende week een uitnodi ging in de bus. Overigens reageren bewoners furieus op de reactie van Clavis dat de kou in hun flat niet aan de installaties ligt, maar aan de afstelling van de radiotoren door de bewoners zelf Een be woonster gisteren: „We zijn niet debiel!" Tip? redactie@pzc.nl Het pand rechts wordt nu tijdelijk gebruikt als expositieruimte en blijft in de toekomst gespaard. Volgens de oor spronkelijke plannen krijgt het een horecabestemming. De panden links worden gesloopt. door Henk Boot TERNEUZEN/OOSTBURG - De Zeeuws-Vlaamse vlag is van ieder een. Dus ook actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee mag het dundoek gebruiken. Maar om de vlag nu elke vrijdag als protest te gen het doorgaan van het natuur- en recreatieproject bij Breskens halfstok te hangen, dat vindt de Stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag 'niet echt gelukkig'. Voorzitter John van Waes twijfelt bovendien aan het effect van de ac tie. „Elke vrijdag de vlag halfstok? Dat lijkt me niet zoveel indruk te maken in Middelburg of in Den Haag." Hij is er nog niet over uit of de actiegroep Vrienden van Water dunen Nee ook echt misbruik van de Zeeuws-Vlaamse vlag heeft gemaakt. „We hebben die vlag des tijds in het leven geroepen om Zeeuws-Vlaanderen naar buiten een gezicht te geven, we zijn trots op ons landje apart." Vooral het ge voel van saamhorigheid, dat vol gens hem breed in de regio leeft, zou ermee tot uiting moeten ko men. Zonder zich overigens achter de standpunten van de actiegroep te scharen, meent Van Waes op persoonlijke "titel wel dat de regio niet altijd goed bedeeld wordt door de politiek. Kartrekker Guus Langeraert van de Vrienden er kent dat het eleganter was geweest als hij vooraf met de stichting con tact gezocht had. „Maar ik had al ingecalculeerd dat ze daar niet blij mee zouden zijn. Bovendien: die vlag is er voor alle Zeeuws-Vlamin- gen en is geen eigendom van de stichting". Hij heeft nog wel onder zocht of er spelregels zijn voor het halfstok-hangen van een vlag. „Dat is wel het geval met onze nationa le vlag, maar voor een regionale vlag geldt dat niet." Langeraert be schouwt de actie als een symbo lisch protest tegen het groene licht dat de Raad van State vorige week gaf voor het plan Waterdunen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70