sport29 FC Twente hoeft niet te imponeren vrijdag 24 februari 2012 Tolga Zengin stuit PSV-middenvelder Kevin Strootman buiten het strafschopgebied ten koste van een handsbal. Die actie leverde de doelman van Trabzon- spor een rode kaart op. Strootman was twee keer trefzeker in het met 4-1 gewonnen duel van de ploeg uit Eindhoven. foto Toussaint Kluiters/EPA door Leon ten Voorde ENSCHEDE - De prestatie op zich verdiende een fraaie omlijsting. Dankzij een 1-0-overwinning op Steaua Boekarest kwalificeerde FC Twente zich gisteravond voor de tweede keer op rij voor de achtste finales van de Europa League. Twente begint een vaste waarde in de subtop van Europa te worden. Alleen was dat gisteravond niet zichtbaar. Het is nog maar vijf jaar geleden dat FC Twente de kleurloze num mer 150 van de Europese ranglijst was. Het was de tijd dat men in Enschede nog droomde van een paar Europese wedstrijden achter elkaar. Die wens is inmiddels allang ver vuld door de realiteit. Wat-heet. Nadat de club eerst al voor de vier de keer op rij de barrière van Euro pese overwintering had geslecht, k schaarde het zich gisteravond net als vorig jaar bij de laatste zestien van de Europa League. En dat is een prestatie die gezien mag worden. De voormalige mid denmoter van Europa is inmiddels ook opgeklommen naar de 38e plaats op de Europese ranglijst, die wordt opgemaakt aan de hand van de resultaten van de laatste vijf jaar. Daarmee staat FC Twente zelfs ho ger dan clubs als Juventus, Ander- lecht en Panathinaikos om maar even drie grootmachten te noe men. Van alle Nederlandse clubs doet alleen PSV het op dit mo ment met de twintigste plaats be ter. De opmars van de Enschedese club op de Europese velden, kreeg in het tweeluik met Steaua Boeka rest het gewenste vervolg (twee maal 1-0-winst). Misschien is het opvallende daaraan wel dat vrijwel iedereen het ook normaal vindt dat Twente de Roemeense record kampioen uitschakelt. Zover zijn de Tukkers al gegroeid. Toch kleefde er gisteravond wat onbehagen aan de manier waarop Twente de doortocht veiligstelde. Het spel van de thuisploeg was te zwak. Europese avonden in En schede sidderen vaak van genot, maar dit keer daalde de heroïek nooit op de wedstrijd neer. En om dat de Oostenrijkse scheidsrechter Schorgenhofer nog slechter was dan de 22 spelers, was het duel zelfs een uitermate vervelende zit Eigenlijk vertelde het enige doel punt meteen het verhaal van de wedstrijd. De Roemeense doel man Tatarusanu gleed in de 29e minuut half uit na een ongevaarlij ke terugspeelbal. In een poging zichzelf te herstel len leverde hij de bal zomaar in bij Luuk de Jong. De spits van Twente aanvaardde het geschenk en gun de de vrijstaande Nacer Chadli de treffer: 1-0. Het paste in het beeld van de wedstrijd die van misver standen en slordigheden aan el kaar hing. Na de puike zege bij Vi tesse leek Twente een stap voor waarts gezet te hebben, maar te gen Steaua was dat getankte ver trouwen maar zelden zichtbaar. Simpele ballen werden lukraak weggeschoten en vooral in de ach terhoede heerste er onnodig veel onrust. Het was ploeteren, knokken en uit eindelijk een kwestie van overle ven. Meer zat er niet in. Op de avond vol schraalheid sprong maar een aanval eruit toen de bal na 68 minuten spelen na een prachtige combinatie over vele tussensta tions bij De Jong - in de eredivisie al goed voor achttien doelpunten- terechtkwam. Zijn inzet leverde echter niet de kroon op het werk op. Het was de enige uitgespeelde kans voor FC Twente, dat echter wel opnieuw bij de laatste zestien in de Europa League zit. LA GUARDIA DE JAEN Eindzege Valverde, zesde plek Dumoulin De Spaanse wielrenner Alejandro Valverde heeft gisteren tijdens de slotrit van de Ruta del Sol met suc ces zijn leidende positie verdedigd. De coureur van Movistar kwam tij dens de vierde rit, met aankomst bergop, als tweede over de finish en verzekerde zich daarmee van de eindzege. De etappezege ging naar de Spanjaard Daniel Moreno, Ro bert Gesink kwam als zesde boven. Valverde behield in het eindklasse ment drie seconden voorsprong op de Est Rein Taaramae. Beste Neder lander was Tom Dumoulin, die als zesde werd gerangschikt. MEMPHIS Krajicek onderuit in lange kwartfinale Michaëlla Krajicek is er gisteren net niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het WTA-toernooi in Memphis. De Nederlandse ten nisster moest in de kwartfinale na bijna tweeënhalf uur buigen voor Marina Erakovic. De als vierde geplaatste Nieuw-Zee- landse won met 6-4 6-7 (2) 6-4. De nederlaag is geen schande voor Krajicek. Erakovic staat 28 plaatsen hoger op de wereldranglijst. De Nieuw-Zeelandse staat op plek 54, Krajicek staat op de 82e plaats. ZEIST Zaalvoetbal krijgt een nieuwe indeling De hoogste competitieklassen van het zaalvoetbal krijgen met ingang van komend seizoen een andere naam. Vanaf 1 juli zijn de eredivi sie, eerste divisie en topklasse de drie hoogste klassen, van hoog naar laag. Zo loopt de naamgeving gelijk met die van het veldvoetbal. De belangrijkste reden voor de naamswijziging is herkenbaarheid. De huidige naamgeving van de top- divisie als hoogste niveau en de ere divisie als tweede niveau werd als onlogisch beschouwd. STOCKHOLM Jelena Isinbajeva over 5,01 meter Jelena Isinbajeva heeft gisteravond in Stockholm voor de 28e keer in haar atletiekcarrière een wereldre cord verbeterd, ditmaal weer eens indoor. De Russische polsstokhoog- springster ging in Zweden tijdens de XL Galan Meeting over 5,01 me ter, één centimeter meer dan drie jaar geleden in Donetsk. In de bui tenlucht schroefde ze in 2009 (Zürich) haar beste prestatie al op tot 5,06. De nieuwe recordhoogte van 5,01 bereikte ze bij haar twee de poging. LONDEN Pearce wil Engeland ook op EK coachen 'Tussenpaus' Stuart Pearce wil de Engelse nationale voetbalploeg ook tijdens het komende EK in Polen en Oekraïne graag coachen. Dat zei hij nadat hij de selectie voor de oe feninterland met Nederland (woensdag) bekend had gemaakt. Pearce werd benoemd tot interim trainer nadat Fabio Capello was op gestapt. „Ik ben beschikbaar en ik heb ervaring op een groot eindtoer- nooi", zei Pearce. „Als de bond een beroep op mij wil doen, dan zal ik dat met veel plezier doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67