Lezingen Vlagprotest van actiegroep roept gemengde gevoelens op t V Terug in Arnemuiden voor televisie-opnamen zeeland 125 Samen zijn we sterk! RECLAME Autovrij plein Zierikzee blijft heet hangijzer vrijdag 24 februari 2012 De Nederlandse vereniging van ver zamelaars van ansichtkaarten houdt zaterdag 3 maart een ruil beurs in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke. De ruilbeurs duurt van 9.30 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. M vrijdag en zaterdag: IlsisifTaart Nu voor: 4,99 Raphael Creemers wordt in Arnemuiden gefilmd door de NCRV voor het tv-programma Schepper co in het Land. foto's Ruben Oreel Raphael Creemers is even te rug in Middelburg en Arne muiden. De geboren Rot terdammer wordt geïnterviewd voor het tv-programma Schepper 8c Co in het Land van de NCRV, naar aanleiding van het verschij- door Henk Boot TERNEUZEN/OOSTBURG - De Zeeuws-Vlaamse vlag is van ieder een. Dus ook actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee mag het dundoek gebruiken. Maar om de vlag nu elke vrijdag als protest te gen het doorgaan van het natuur- en recreatieproject bij Breskens halfstok te hangen, dat vindt de Stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag „niet echt gelukkig." Voorzitter John van Waes twijfelt bovendien aan het effect van de ac- l tie. „Elke vrijdag de vlag halfstok? fc Dat lijkt me niet zoveel indruk te E maken in Middelburg of in Den nen van zijn nieuwe boek. Cree mers was hier ooit lid van een evangelische kerk, waar hij zijn ho moseksualiteit af probeerde te zwe ren. Creemers heeft tijdens de op namen het huis In Arnemuiden bezocht waar hij zelf ooit homo's Haag." Hij is er nog niet over uit of de actiegroep Vrienden van Water dunen Nee ook echt misbruik van de Zeeuws-Vlaamse vlag heeft gemaakt. „We hebben die vlag des tijds in het leven geroepen om Zeeuws-Vlaanderen naar buiten een gezicht te geven, we zijn trots op ons landje apart." Vooral het ge voel van saamhorigheid, dat vol gens hem breed in de regio leeft, zou ermee tot uiting moeten ko men. Zonder zich overigens achter de standpunten van de actiegroep te scharen, meent Van Waes op persoonlijke titel wel dat de regio niet altijd goed bedeeld wordt door de politiek. Kartrekker Guus probeerde te 'genezen'. Ook zijn dochter Gabriëlle komt aan het woord. Na zijn homoseksuele iden titeit toch omarmd te hebben, had Creemers jarenlang geen contact met haar. Juist het geloof bracht haar ertoe om haar vader weer op Langeraert van de Vrienden er kent dat het eleganter was geweest als hij vooraf met de stichting con tact gezocht had. „Maar ik had al ingecalculeerd dat ze daar niet blij mee zouden zijn. Bovendien: die vlag is er voor alle Zeeuws-Vlamin gen en is geen eigendom van de stichting". Hij heeft nog wel onder zocht of er spelregels zijn voor het halfstok-hangen van een vlag. „Dat is wel het geval met onze nationa le vlag, maar voor een regionale vlag geldt dat niet." Langeraert be schouwt de actie als een symbo lisch protest tegen het groene licht dat de Raad van State, vorige week gaf voor het plan Waterdunen. te zoeken. „God houdt van ieder een, wat voor beeld schep ik van God als ik zelf mijn eigen vader aan de kant zet." De uitzending is te zien op vrijdag 2 maart op Nederland 2 om 17.05 uur. ZIERIKZEE - Het jaarrond autovrij maken van het Havenplein in Zie rikzee blijft een heet hangijzer. De werkgroep Havenplein - waarin zes Zierikzeese middenstanders de krachten hebben gebundeld - heeft schriftelijk een laatste appél gedaan op Schouwen-Duivelands dagelijks gemeentebestuur om het Havenplein niet zoals gepland jaar- rond, maar alleen in de zomer au tovrij te houden. De gemeente Schouwen-Duive- land hoopt door het autovrij ma ken van het Havenplein het cen trum van Zierikzee tot een aan trekkelijk winkelgebied te kunnen maken. Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 -ID. van Melleslraat 32 Oostsingel 44 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl SINT-MAARTENSDIJK Thema-avond over diabetes en bewegen De Diabetesvereniging Nederland houdt maandag 27 februari een the ma-avond over diabetes en bewe gen in sport- en gemeenschapscen trum Haestinge in Sint-Maartens dijk. De avond begint met presenta ties van een aantal deskundigen. Daarna kunnen de aanwezigen, als ze dat willen, daadwerkelijk gaan bewegen. Mensen die in bezit zijn van een bloedglucosemeter wordt verzocht deze mee te nemen. Aan melden via 0166-662425. KRABBENDIJKE Ansichtkaarten ruilen in dorpshuis Raphaël Creemers geeft ook lezingen over de onderwerpen die hij in zijn boeken beschrijft. Voor meer informatie zie www.raphaelcreemers.com. Hier zijn Creemers' boeken ook te bestellen. DRIEWEGEN Kinderen schilderen hun eigen Mona Lisa De officiële opening van de brede school aan de Van Tilburghstraat 41A in Driewegen is op maandag 27 februari. Bij deze opening kunnen kinderen hun eigen Mona Lisa schilderen. Belangstellenden zijn welkom. De feestelijke gebeurtenis start om 15.15 uur. De buitenschool se opvang en de peutergroep zitten ook in de brede school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65