221 zeeland SCB maakt overweg veiliger ZA\A.ft,oT,eam O rente Uitstel sloop van oude school in Ovezande Rentevrije weken Chaima Moustaquim vrijdag 24 februari 2012 door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Een groot aan tal spoorwegovergangen van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) wordt verkeersveiliger. Bij Hoedekenskerke is deze week begonnen met de vernieuwing van de automatisering van de over weg 's-Gravenpoldersestraat. Deze overweg krijgt verkeerslich ten. In verband met deze automati sering is een vernieuwing van de overweg noodzakelijk. De werkzaamheden omvatten de vernieuwing van de gehele over weg bevloering voor een zwaarder exemplaar van betonelementen. Een verkeerslichtinstallatie zorgt voor de automatische bewaking van deze overweg. Deze passage werd voorheen bevei ligd met een vlagger. Vlak voor zo'n onbewaakte overgang stopte de trein en stapte een medewerker uit om het wegverkeer met een ro de vlag tegen te houden. Dat is door de verkeerslichten niet meer nodig. „Het verkeerslicht staat op rood als de trein eraan komt. De trein rijdt dan ook door met een snelheid van dertig kilometer per uur. Het is dus niet meer nodig dat de trein stopt en een medewerker moet uit stappen om het verkeer te waar schuwen", zegt Robin de Vos, pro jectleider overweg vernieuwing 's-Gravenpoldersestraat. De overwegen Kloetingseweg en Polderweg bij 's-Gravenpolder worden later dit jaar voorzien van verkeerslichten. Dat gebeurt nog voor aanvang van het zomersei zoen. Volgens De Vos zijn de maatrege len niet inggegeven door het onge val in juni vorig jaar op de over gang van de Bosseweg bij 's-Heer Abtskerke. „De maatregelen zaten al in de planning." Andere overwegen worden dit jaar voorzien van slagbomen. De onbewaakte overgangen die dan nog overblijven zijn diegenen bij wegen waar een maximum snelheid geldt van dertig kilome ter per uur. Op die stukken houdt de machi nist het bij een meermaals schel ge fluit bij het naderen van het kruis punt. Dat fluiten moet worden ge zien als een extra waarschuwing. De SGB-treinen rijden het hele tra ject maximaal dertig kilometer per uur. Bij overgangen waar het zicht op de weg minder is, wordt vol gens voorschrift snelheid gemin derd. De overweg 's-Gravenpoldersestraat bij Hoedekenskerke wordt vernieuwd. Er komen onder meer 2waardere betonelementen. foto Willem Mieras www.autoteam.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonustot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET door Frank van Cooten Let op! Geld lenen kost geld OVEZANDE - De leerlingen en leer krachten van De Zandplaat in Ove zande verhuizen op 12 en 13 april naar de nieuwe brede school in het dorp. De oplevering van het nieuwe gebouw is op donderdag 1 maart. Het oude schoolgebouw aan de Burgemeester Andriessenstraat 1 stond op de nominatie om na de verhuizing gesloopt te worden. Het dagelijks gemeentebestuur van Borsele besloot deze week ech ter de aanbesteding van de sloop werkzaamheden uit te stellen. Dit uitstel heeft te maken met de renovatie van het gemeentehuis in Heinkenszand. Deze grootscheep se verbouwing start waarschijnlijk in juni. Een aantal gemeentelijke afdelin gen verhuist naar het voormalige schoolgebouw in Ovezande. Het gaat in ieder geval om de afdelin gen burgerzaken en welzijn. Daar om is de sloop van de oude school even uitgesteld. Zodra de renova tie is afgerond keren de afdelingen weer terug. De tijdelijke huisves ting van deze afdelingen gaat ge paard met een verkeersplan. Een aantal zaken, zoals parkeren, moet nog worden geregeld om overlast voor de buurt te voorkomen. MEEST GELEZEN 1Woonwinkels op Goese Poort. 2. Groep kijkt toe bij mishandeling. 3. Tractor gestolen in Goes. STELLING De bibliotheek is een achterhaald in stituut. Geef uw mening over deze stelling op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto „Het is echt een groot avontuur en heel bijzonder om mee te doen, totaal anders dan wanneer je er thuis op de bank naar kijkt. En Wendy van Dijk is heel lief."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62