Geen zandstrandje bij het Goese Sas BEVELANDEN/THOLEN Timmeren aan de kerk Tekortkomeningen brandveiligheid ziekenhuis Goes geconstateerd Gewonde bij bedrijfsongeval almanak Signalement VRIJDAG 24 februari 2012 21 L Kloetingse succesvol bij The Voice Kids 22 en 23 Strand hele zomer dicht vanwege werkzaamheden door Nadia Berkelder WILHELMINADORP - Het klinkt zo simpel: als ze toch gaan graven aan het strandje bij het Goese Sas, kun nen ze er net zo goed meteen zand neerleggen. Omwonenden en bedrijven in de buurt hebben dat verzoek gedaan. Maar zo eenvoudig is dat niet, zegt Anneke McGovern van projectbu reau Zeeweringen, dat de dijk bij Wilhelminadorp versterkt. „Wij doen niet aan zandsuppleties voor recreatieve doeleinden. Dat past niet binnen het project. Wij zor gen er alleen voor dat de dijk wordt verstevigd." Het strandje bij het Goese Sas is nu een schelpen strandje. McGovern bevestigt dat de schelpen worden weggehaald en weer terug gelegd als het werk aan de dijk klaar is. Het strandje - dat in de zomer druk bezocht wordt - is vanwege de versterking van de dijk de hele zomer afgesloten. De aannemer heeft het terrein ernaast nodig voor de opslag van materiaal. Om dat dat materiaal met zware wa gens wordt getransporteerd, moet het strandje vanwege de veiligheid dicht. De dijk tussen het Sas en het strandje gaat vanaf 1 juli, het begin van de zomervakantie, weer open. In de dijk komen vier trap pen waarlangs zwemmers het wa ter in kunnen lopen. De dijkverzwaring is nodig omdat gebleken is dat de stenen of beton blokken in de dijk kunnen losra ken als de golven over de dijk slaan. In acht jaar tijd pakt het bu reau Zeeweringen in totaal 325 ki lometer dijk in Zeeland aan. In 2015 moeten alle Zeeuwse dijken aan de normen voldoen. Over de dijkverzwaring ontstond eerder al onenigheid tussen de ge meente Goes en het projectbureau Zeeweringen. De gemeente is het niet eens met het plan om een drie meter brede geasfalteerde on- derhoudsweg op de dijk tussen Kattendijke en Goese Sas aan te leggen. De gemeente had graag ge zien dat het groene karakter van de dijk behouden bleef. Volgens het projectbureau is een brede as faltweg noodzakelijk om werk zaamheden in de toekomst veilig te kunnen uitvoeren. De asfaltweg wordt aan de west kant van het Sas gedeeltelijk afge sloten voor fietsers, om het kwets bare schorrengebied voor de dijk te beschermen. Alleen op de eer ste zeshonderd meter vanaf het Sas kan staks nog worden gefietst. door Luc Oggel GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes moet bij de gemeente een plan van aan pak voor wat betreft de brandvei ligheid indienen. Er zijn tekortko mingen geconstateerd, zegt burge meester René Verhulst. Dat plan van aanpak moet er bin nen 'een redelijke termijn' liggen. De tekortkomingen zijn niet van dien aard dat de veiligheid direct in het geding is. Het gaat bijvoór- beeld over bordjes met vluchtrou tes die niet goed hangen na een verbouwing. „We gaan vooralsnog geen for meel handhavingstraject in", zegt Verhulst. VLISSINGEN-OOST - Bij een bedrijfs ongeval bij constructiebedrijf Hee- rema aan de Belgiëweg-Oost in Vlissingen-Oost is donderdagoch tend een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond kwart over negen. Het slachtoffer raakte bekneld en is per ambulance naar een zieken huis gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Met enige regelmaat roept de politie de hulp van burgers in. Soms wor den getuigen gezocht van een onge luk of incident. In de zoektocht naar boeven fingeren burgers dan voor de politie als extra ogen. Om het de goedwillende burger wat makkelij ker te maken wordt van wetsovertre ders een signalement verschaft. Een beschrijving van postuur, haarkleur, kleding en bijzondere kenmerken van de onverlaat waar de politie op jaagt. Die bijzondere kenmerken zijn soms verrassend. Zo zocht de politie onlangs twee jongens voor een akke fietje tijdens carnaval. Het signale ment: De één droeg een houthakkers blouse en een oversized Elvisbril. De ander was gehuld in boerenkostuum. Dat klinkt als een makkie. GOES - Huib de Leeuw en Johan Franse beves- Peters uit Middelburg werken sinds januari hij was dichtgemaakt om overlast van insec- heeft bijna de helft van dat bedrag zelf opge- tigen de houder voor het kruis op de koepel aan de restauratie van de koepel, die er erg ten te voorkomen. In mei gaan de steigers bracht, de rest werd betaald met een subsi van de Maria Magdalena Kerk in het centrum slecht aan toe was. rond de kerk weg. die. van Goes. De timmermannen van Bouwgroep De koepel wordt in originele staat hersteld: De restauratie kost bijna vijf ton: de parochie foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61