opgetuigd binnenland 15 €49 Forse groei overlast fijnstof weekendcompany0 'Wat in een stad werkt, hoeft in landelijk gebied niet te werken.' 50 Tsjechische hoogleraar geeft zich aan bij meldpunt PW Vaaadizau f 0 T 1 12,2 miljoen euro bij ABN Amro ontvreemd www.weekendcompany.nl vrijdag 24 februari 2012 Frank Giltay van de Centrale Ondernemingsraad Politie Nederland infographic CRW bron Ministerie van Veiligheid en Justitie telfort.nl 08001707 Telfort winkels Nieuwe situatie: Nationale politie 1 politieregio met 10 gebieden Noord-Nederland J Oost-Nederland Flevoland-Utrecht Noord-West-Holland 8 Amsterdam Haaglanden 8 Rotterdam-Rijnmond Zeeland-West Brabant Oost-Brabant Limburg In het regeerakkoord van dit kabinet is op- genomen dat het huidige politiebestel van 25 politieregio's en het Korps landelijke politie-diensten zal worden omgevormd tot één nationale politie met tien regio's. Verblijf tot 29 april 2012 Van £-74^ Korting 33% 1 j PP* Roetdeeltjes o Met name in stedelijke gebie den zijn vorig jaar te hoge con centraties fijnstof gemeten. Dat is nu al het derde jaar op rij. Weersomstandigheden spelen belangrijke rol bij blijven han gen van roetdeeltjes. door Bjinse Dankert DEN HAAG - Het aantal dagen waar op mensen zijn blootgesteld aan te hoge concentraties fijnstof is vorig jaar flink gestegen. Vooral in stedelijke gebieden wer den vaker concentraties van kleine stof- en roetdeeltjes gemeten die hoger waren dan wettelijk toege staan. Het is het derde achtereen volgende jaar met zo'n toename. Dat blijkt uit cijfers van het Rijks instituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). In verschillende steden werd het maximaal toelaatbare aantal dagen met te hoge concentraties over schreden. Dat is sinds 2008 niet meer gebeurd. Volgens Europese afspraken mag op 35 dagen van een jaar te hoge concentraties aan fijnstof in de lucht zweven. Hoge concentraties van fijnstof een verzamelnaam voor stofdeel tjes kleiner dan 10 micrometer, vor men een bedreiging voor de ge zondheid. Vooral het inademen van roetdeeltjes, die ontstaan door onvolledige verbranding van benzi ne en diesel, is schadelijk voor de luchtwegen. Veel zorgen hoeven we nog niet te hebben over de toegenomen waar des, meent Ronald Hoogerbrugge van het RIVM. „Op de langere ter mijn daalt de concentratie van fijn stof sinds 1993. Maar de daling is grillig, er kunnen ook jaren zijn dat de concentraties weer hoger zijn." Dat verklaart Hoogerbrugge door de weersomstandigheden. DEN HELDER Eén bemanningslid teruggevonden De politie heeft gisteren rond 12.30 uur het lichaam gevonden van een van de opvarenden van het schip dat woensdagavond zonk op het IJs- selmeer. De zoektocht naar de an dere persoon ging door tot zonson dergang. Inmiddels is ook de boot zelf boven water gehaald, aldus een woordvoerder van het Korps lande lijke politiediensten. ENSCHEDE Luistertoets Frans via internet uitgelekt De luistertoets Frans, die onder wijsinstituut Cito 25 januari afnam van vwo-leerlingen, is voor die tijd via internet uitgelekt. Het Cito raadt scholen aan het audiodeel on geldig te verklaren. „Van verschil lende scholen hebben wij meldin gen gekregen dat de scores in hun klassen een bizar patroon vertoon den", aldus het instituut. AMSTERDAM Eis 14 jaar voor doden snackbarhouder Justitie heeft gisteren veertien jaar celstraf geëist tegen de man die wordt verdacht van het doden en in stukken hakken van de Amster damse snackbarhouder Shu Yung Lam. De officier van justitie zei in de rechtbank in Amsterdam dat er te weinig bewijs is voor moord. De man ontkent iets met de dood van Lam te maken te hebben. GRONINGEN ZWOLLE Taakstraf voor mesjes in handvatten bierkrat Een 40-jarige Steenwijker die stan- leymesjes in de handvatten van een bierkrat plaatste, is gisteren veroordeeld tot een werkstraf van tweehonderd uur en drie maanden voorwaardelijke celstraf. De man moet ook 4600 euro betalen aan een supermarktmedewerkster bij wie pezen in twee vingers werden doorgesneden. DALFSEN Beeld van zeehondje Hannes gestolen Het bronzen beeld dat herinnert aan de in 2004 uit een Duits dieren park ontsnapte zeehond Hannes, is gestolen. De gemeente Dalfsen heeft gisteren aangifte gedaan. De babyzeehond ontsnapte in 2004 uit het park door over een muurtje te klimmen. Via de Vecht dook het beestje enkele dagen later op bij Dalfsen, 80 kilometer verder. ROTTERDAM Man slaat overboord en verdrinkt Een man is gisterochtend in de Rot terdamse haven van een schip in het water gevallen en verdronken. Zijn lichaam werd uren later gevon den met behulp van sonarappara- tuur. De man zou tijdens werk zaamheden aan boord zijn hoofd hebben gestoten en overboord zijn geslagen. Hij viel tussen de wal en schip en verdween onder water. Emeritus hoogleraar Hans Renner van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) heeft zichzelf aangegeven bij het meldpunt van de PW over overlast veroorzakende Oost-Euro peanen. „Dronkenschap, parkeer overlast, verloedering. Ik heb het al lemaal gedaan. En ik heb de baan van een Nederlander ingepikt", zei hij gisteren in de Universiteits krant Groningen. Renner is Tsjech van geboorte. Hij ontvluchtte zijn land in 1968 na de inval van Russische troepen die een einde maakten aan de Praagse Lente. Aan de RUG doceerde hij ja renlang Midden-Europese geschie denis. Renner 'biecht' verder op dat hij in het toenmalige Tsjecho- slowakije bij verstek is veroordeeld door een communistische recht bank en dat hij indertijd verboden literatuur het land in heeft gesmok keld. 0.012 APELDOORN - ABN Amro is in 2009 en 2010 bestolen van 12,2 miljoen euro door een hiaat in beveiligings software. De miljoenen werden in een paar maanden tijd geïncas seerd en weggesluisd met onbeken de bestemming. Van de 'incasso fraude' is door de bank aangifte ge daan bij justitie.De fraude gebeur de bij New Bank, het onderdeel van ABN Amro dat werd verkocht aan Deutsche Bank. Bij de fraude werd gebruik gemaakt van vele re keningen van bv's. Door geld rond te pompen, hadden de rekeningen 'voeding', waardoor geld kon wor den opgenomen. De truc is inmid dels niet meer mogelijk. Reserveren via: 0900 700 7004 0.25 p.m.) "Exd. reserveringskoslen 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 24 februari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5