'Ik zong eerder dan ik praatte' zeeland 125 The Voice Kids Stoomtrein Goes-Borsele maakt overwegen veiliger TomTom wijst naar plaats diefstal vrijdag 24 februari 2012 Is een spin-off van The Voice of Holland, alleen dan voor kinderen. Verder is alles hetzelfde, van presentatoren en coaches tot aan de Edwin Evers Band. Het programma trok de afgelopen weken maar liefst 2,7 miljoen kijkers. Chaima Moustaquim (13 uit Kloetinge doet mee aan het RTL 4-programma The Voice Kids, de kinderversie van het immens populaire The Voice of Holland. Ze heeft de audities overleefd en zit nu in het team van Nick en Simon. door Luc Oggel De iPhone van Chaima (spreek uit: Sjeema) zoemt voortdurend. Sinds haar deelname aan het tv-programma The Voice Kids, een zoektocht naar jong zangtalent, is haar populariteit flink toegenomen. „Mijn twitterac- count is zelfs al een keer vastgelo pen", grapt de Kloetingse met Ma rokkaans bloed. Dat gebeurde twee weken geleden, op de avond dat ze op televisie het nummer 'Valerie' in de versie van Amy Winehouse zong tijdens de zogeheten blind auditions. Coaches Marco Borsato, Angela Groothui zen en Nick en Simon zitten dan in een stoel met hun rug naar de kandidaten toe en het'is aan de zanger of zangeres om ervoor te zorgen dat zij zich omdraaien. Deelnemers worden dus echt op hun stem beoordeeld en niet op hun uiterlijk. Hoewel ze ook over dat laatste niet te klagen heeft, is dat wat Chaima aanspreekt in de show. Draait niemand om, dan is het afgelopen, draait één stoel om, dan is de volgende ronde zekerge- steld en draaien twee of alle stoe len om, dan mag de kandidaat kie zen door welke artiest hij of zij ge- coached wil worden. Bij Chaima Chaima Moustaquim uit Kloetinge gooit hoge ogen bij The Voice Kids. foto Willem Mieras draaiden Nick en Simon zich om, al gebeurde dat pas vrij laat in het nummer. „Dat was echt zenuwslo pend", zegt de leerlinge van het Ostrea Lyceum in Goes. Zingen is haar leven ('ik deed dat eerder dan praten') en toen ze tij dens een uitzending van The Voi ce of Holland de oproep zag voor The Voice Kids, heeft ze zich opge geven. Maar dat deden ook 17.000 andere, kinderen in de leeftijd van 9 tot en met 14 jaar. Vóór de blind auditions had er al een flinke schif ting plaatsgevonden. De 17.000 aanmeldingen werden terugge bracht tot 1000 namen en van die groep zijn er uiteindelijk negentig overgebleven, onder wie Chaima. Alle deelnemers hebben vocaal dus het één en ander in hun mars en dat geldt ook voor Chaima, ter wijl ze nooit zangles heeft gehad. Wel heeft ze al podiumervaring, in 2008 vertegenwoordigde zij Zee land tijdens de finale van het Kin deren voor Kinderen songfestival. „Maar ik had nooit gedacht dat ik nu zover zou komen", zegt de goedlachse Kloetingse. Chaima is de enige Zeeuwse kandi daat. „Het is echt een groot avon tuur en heel bijzonder om mee te doen, totaal anders dan wanneer je er thuis op de bank naar kijkt." Inmiddels is de eerste zangles ach ter de rug, om op een goede ma nier met haar stem om te gaan en er nog meer uit te kunnen halen. Hoewel Chaima al behoorlijk wat heeft bereikt, zowel muzikaal als sportief (ze turnde op het hoogste niveau) blijft ze bescheiden. „Be roemd worden is niet mijn hoofd doel, maar ik zou wel heel graag mijn brood willen verdienen in de muziek. Dat is echt mijn passie." Chaima is op vrijdagavond 2 maart te zien in de volgende ron de van The Voice Kids tijdens de battle, vanaf 20.30 uur op RTL 4. Video op www.pzc.nl/video door Emlle Calon MIDDELBURG - De politie vond bij een Middelburger (28) een Tom- Tom. Na het indrukken van de ho- metoets gaf het navigatieapparaat aan dat dat een adres aan de Na- dorstweg in Middelburg was. De Middelburger kon gisteren te genover de rechters van de Meer voudige Kamer geen verklaring ge ven voor dat adres. Hij vertelde dat hij het apparaat via Markt plaats gekocht had van een Vlissin- ger. Bewijs daarvoor kon hij niet le veren. De bewoner van het bewus te adres aan de Nadorstweg wel. Uit zijn auto is vorig jaar augustus een TomTom-gestolen van precies het zelfde type. De politie kwam de man op het spoor omdat een Middelburger zijn gestolen buitenspiegels her kende op Marktplaats. Hij maakte vervolgens een afspraak met de verkoper en waarschuwde daarna de politie. In de woning van de verkoper trof de politie ook een vermiste slijp machine en een gestolen scooter aan. De verdachte zei gisteren te gen de rechters dat hij die slijpma chine bij het grof vuil had gevon den en de autospiegels zelf ge kocht had op Marktplaats. 'Omdat ze niet pasten had hij ze zelf ook weer te koop gezet. Een bewijs voor de aankoop had hij echter niet. Officier van justitie W. Suijker- buijk gaf aan dat hij niet kon bewij zen dat de Middelburger zelf al die door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Een groot aan tal spoorwegovergangen van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) wordt verkeersveiliger. Bij Hoedekenskerke is deze week begonnen met de vernieuwing van de automatisering van de over weg 's-Gravenpoldersestraat. Deze overweg krijgt verkeerslich ten. In verband met deze automati sering is een vernieuwing van de overweg noodzakelijk. De werkzaamheden omvatten de vernieuwing van de gehele over weg bevloering voor een zwaarder exemplaar van betonelementen. Een verkeerslichtinstallatie zorgt voor de automatische bewaking van deze overweg. Deze passage werd voorheen bevei ligd met een vlagger. Vlak voor zo'n onbewaakte overgang stopte de trein en stapte een medewerker uit om het wegverkeer met een ro de vlag tegen te houden. Dat is door de verkeerslichten niet meer nodig. „Het verkeerslicht staat op rood als de trein eraan komt. De trein rijdt dan ook door met een snelheid van dertig kilometer per uur. Het is dus niet meer nodig dat de trein stopt en een medewerker moet uit stappen om het verkeer te waar schuwen", zegt Robin de Vos, pro jectleider overweg vernieuwing 's-Gravenpoldersestraat. De overwegen Kloetingseweg en Polderweg bij 's-Gravenpolder worden later dit jaar voorzien van verkeerslichten. Dat gebeurt nog voor aanvang van het zomersei zoen. Volgens De Vos zijn de maatrege len niet inggegeven door het onge val in juni vorig jaar op de over gang van de Bosseweg bij 's-Heer Abtskerke. „De maatregelen zaten al in de planning." Andere overwegen worden dit jaar voorzien van slagbomen. De onbewaakte overgangen die dan nog overblijven zijn diegenen bij wegen waar een maximum snelheid geldt van dertig kilome ter per uur. Op die stukken houdt de machi nist het bij een meermaals schel ge fluit bij het naderen van het kruis punt. Dat fluiten moet worden gezien als een extra waarschuwing. De treinen van de Stoomtrein Goes-Borsele rijden het hele tra ject maximaal dertig kilometer per uur. Bij overgangen waar het zicht op de weg minder is, wordt vol gens voorschrift snelheid gemin derd. spullen heeft gestolen. Maar het staat volgens hem wel vast dat de man wist dat het om gestolen goe deren ging. Om die reden legde hij hem opzetheling ten laste en eiste een celstraf van zes maanden on voorwaardelijk. Daarnaast eiste hij dat de man ook nog eens zestien maanden extra moet zitten omdat hij die straf nog als voorwaardelijk achter zijn naam had staan voor eerdere misdrijven. Raadsman H. Goedegebure stelde dat er geen bewijs is dat de man die spullen had gestolen noch dat hij wist dat het om gestolen goede ren ging. Hij vond ook niet dat zijn cliënt aangemerkt mocht wor den als een actieve veelpleger, zo als de officier deed. Uitspraak 8 maart. Bij aankoop van Duette - Shades de derde gratis Luxaflex" maakt van wónen echt genieten! Voel cfe sfeer van de Duette'- Shades: Raamdecoratie met een unieke honingraatstructuur die naast «er energiebesparend is, óók opvalt door de grote keuw uit. prachtige stoflea transparamiesen interessante Kleuren; Ga nü.voor.de stijlvolle en energiebesparende Ouetief Shades en u krilgt:in de maantl februari de derde [5uette" Sltade:cadeou."l Designed by Luxaflex'. Inspired by you, '■Ptfig«clwoi)i»niMlti;'Slwdc»t.'rattaitisiMSWBW«"- -WWW(l)iXdfi6trt| Decorette Hubo Renesse Renesse Tel. 01 ll-462587 www.decorette.nl Den Boer Woonmode St. Domusstraat 76 4301 CRZierikzee Tel. 0111-412345 www.denboerwonen.nl Walhout Woonpromenade Grevelingenstraat 33 4301 XZZierikzee Tel. 0111-454000 www.walhoutwonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57