In toneelclub Variabel ook rol voor discipline zeeland23 Beginnen 0 rente Rentevrije weken Dorpsraad in discussie met inwoners Open atelier nOeveren Sturm Auto s vrijdag 24 februari 2012 De initiatiefneemster van Toneelclub Variabel in Kerkwerve gaat in elk geval beginnen met de repetities. Voor de jeugdclub hebben zich al zes jongeren aangemeld en bij de volwassenen zijn er vier deelneemsters. Voor Lia van der Schalk is toneel spelen haar lust en haar leven. Zij neemt haar hobby serieus. Discipline zal dan ook zeker een rol spelen in de werkwijze van de nieuwe toneelclub Variabel waar zij in Kerkwerve het initia tief toe heeft genomen. door Ali Pankow In toneelspelen kun je heel veel van jezelf kwijt. In de rol van een ander kan ik me hele maal uideven", antwoordt Lia van der Schalk (68) op de vraag waarom zij zo van toneelspelen houdt. Zowel met haar kleurrijke persoon lijke outfit als met de sprankelen de inrichting van haar imposante woning aan de Provinciale Weg bij Moriaanshoofd getuigt zij nadruk kelijk van haar voötliefde voor theatrale performance. Zij woont sinds september 2009 op Schou- wen-Duiveland. „Toneel heeft mij ook zelfvertrou wen gegeven, want vroeger was ik maar een verlegen meisje", vertelt Van der Schalk. Zij kreeg het acte ren overigens met de paplepel inge goten. Haar vader was speler en re gisseur en dat toneelwereldje fasci neerde haar wel. „Maar spelen met je vader als regisseur bij de club, Toneelclub Variabel Dorpshuis Zuüdende in Kerkwer ve wordt de vaste stek voor toneel club Variabel. Variabel-Jeugd (7 tot 16 jaar) be gint woensdag 6 maart met de re petities van 14.00 -15.30 uur. De afdeling volwassenen begint donderdagavond 29 maart, weke lijks van 19.30 - 21.30 uur. De kosten voor deelname bedra gen 10 euro per maand. Lia van der Schalk wil eind septem ber of begin oktober de eerste op voering geven met beide afdelin gen. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de regisseur: tel. 0111 -744015 of 06-51564265. moet je nooit doen. Ik kreeg altijd de kleinste rolletjes, omdat hij niet de indruk wilde wekken zijn eigen dochter voor te trekken." Van der Schalk kan bogen op ruim 20 jaar ervaring bij Toneelgroep Va ria in Vlaardingen. Eerst speelde zij daar alleen, maar later nam zij het stokje van de regisseur over, na dat zij daar eerst een speciale oplei ding voor had gevolgd. Acteren doet zij nog steeds graag al stippelt zij ook met veel plezier als regisseur de totale lijn van een voorstelling uit. In Variabel, de to neelclub die nu het licht gaat zien in Kerkwerve, hoopt zij beide te gaan doen. Haar initiatief heeft alles te maken met de ferme deuk die Van der Schalk heeft opgelopen bij de Stichting Historische Spelen Zierik- zee (HISP). Als opvolgster van Cees Möhlmann begon zij in 2010 vol enthousiasme aan de regie van het openluchtspel De Vrouwe van de Toren. Na enkele maanden liep het mis. Het bestuur van de HISP verbrak de samenwerking met haar omdat het zou ontbreken aan chemië tussen haar en de spelers- 'Ja, ik voel triomf nu; ik had werkelijk een enor me deuk opgelopen met die Historische Spelen' groep. Zelf heeft zij daar een iets andere mening over, maar wil daar niet meer over uitweiden. Maar in de toneelwereld - bij de Grieken en bij Shakespeare - geldt de wraak van een versmade vrouw toch 'als het ergste wat er is'? „Ja, dat is zo. Ik heb staan jui chen toen ik hoorde dat het doek is gevallen voor de HISP. Ik voel triomf. Dat is niet aardig, maar het is nou eenmaal zo. Ik heb er zo'n enorme deuk van opgelopen." Van der Schalk is er de vrouw niet naar in de put te blijven zitten. Na de breuk met de HISP ging zij al snel in op de uitnodiging bij de To neelgroep Ellemeet te komen regis seren. De afgelopen maanden voer de zij ook de regie bij de toneel groep van sportvereniging WIK in Kerkwerve. Allemaal aardige men sen, vindt Van der Schalk, maar zij zijn niet met toneel bezig zoals zij dat zelf nastreeft. „Van hun kant vinden zij ook dat ik te veel disci pline eis: op tijd komen, tekst le ren, serieus repeteren. Voor mij hoeven er geen koekjes en grote zakken chips aan te pas te komen op een repetitie." Bij Variabel zal het in de eerste plaats gaan om het resultaat. Zij hoopt zowel met de jeugdafdeling als met de volwasse nen mooie toneelproducties te gaan maken. De komende maand beginnen beide groepen in dorps huis Züüdende in Kerkwerve. NOORDWELLE Lezing Vrouwen van Nu over Jan Steen De afdeling Noordwelle van de Vrouwen van Nu houdt woensdag 29 februari haar jaarvergadering in het dorpshuis. Voor de pauze ko men huishoudelijke zaken aan de orde. Na de pauze volgt een lezing van de heer Van der Valk over de schil derijen van Jan Steen. De jaarverga dering van de Vrouwen van Nu be gint om 19.30 uur in het dorpshuis van Noordwelle. LEWEDORP Politie houdt koperdief aan De politie heeft gisterochtend rond 5.00 uur op de Toldijk in Lewedorp een 25-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden wegens de diefstal van koper. De politie trof in de auto van de man dikke grijze kabels aan met daarin een koperen binnenwerk. De man is ingesloten. ELLEWOUTSDIJK Strijkkwartet geeft concert in Kerkje Het Buschensemble uit Berlijn geeft zondag 26 februari een con cert in 't Kerkje van Ellesdiek. Het kwartet bestaat uit viool, altviool en cello. Het concert begint om 14.30 uur. Kaarten kunnen worden besteld bij Annie Menheere via tele foonnummer 0113-612681. www.pzc.nl KIEK NOE Het PZC-Klassenfotoblog biedt een kijkje in de regionale schoolhistorie: www.pzc.nl/kieknoe KERKELIJK SiRJANSLAND Willem Staat schrijft op het weblog www.pzc.nl/monnikenwerk over de historie van kerkelijk Sirjansland. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto BURGH-HAAMSTEDE - Kunstenares Daniëlle Orelio uit Burgh-Haam- stede houdt vanaf komende zater dag open atelier. Tot en met 4 maart kunnen belangstellenden ko men kijken terwijl ze aan het werk is ter voorbereiding op de ko mende Kunstscbouw. Enkele werk stukken zijn al klaar. Daarnaast is werk te zien van twee ceramisten en zijn sieraden en collages te be wonderen. Het atelier aan de Hoge- weg 34 in Burgh-Haamstede is open van 11.00 -17.00 uur bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering S extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld Lia van der Schalk hier nog met leerlingen van openbare basisschool 't Mêêtje in 2010 bij voorbereiding van de schoolmusical. door Piet Kleemans DREISCHOR - De dorpsraad Dreischor wil van de inwoners van het dorp horen hoe zij den ken over parkeerproblemen en ver keersveiligheid in en om het dorp. Voor de dorpsraadsvergadering van dinsdag 6 maart staat daarom een interactief deel gepland. Tij dens de discussieronde komen ook de verplaatsing van containers en de eerste reacties op het Sociaal Prikbord aan de orde. Het interac tieve deel van de vergadering staat na de pauze gepland Voor de pau ze wordt het rapport 2011 van de dorpsraad besproken evenals het fi nancieel verslag over dat jaar. De heren Dekker en van der Horst ge ven vervolgens uitleg over de stand van zaken met betrekking tot de website www.dreischor.nl. Ria Geluk gaat het tijdens de dorpsraadsvergadering hebben over het- parkeren aan de Molen weg en bij Streek- en Landbouw museum Goemanszorg. De vergadering van de dorpsraad van Dreischor wordt gehouden in het dorpshuis aan de Moggestraat. De vergadering begint om 20.00 EXTRA AANBOD: - Medianavigatiecenter voor 995,- - 16" Licht metalen velgen voor 995,- iw.siunnauto.nl Klasse. Met een scherpe prijs. A160 EDITION 125 Leverbaar al vanaf 18.990,- Incl. metallic lak, stoelcomfortpakket, airconditioning, Audio 20, Bluetooth telefoonvoorbereiding, vloermatten tapijt. Ook leverbaar in 20% bijtellings uitvoenng. Klantvoordeel tot €4.258,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55