Laatste appél plein 221 zeelar Sweelinckherdenking in Zierikzeese Thomaskerk Schoolmusical Rommel- en streekmarkt rond Diekhuus vrijdag 24 februari 2012 Brief middenstanders Al vrij snel nadat Lia van der Schalk zich op Schouwen- Duiveland vestigde, pakte zij ook hier haar toneelhobby weer op. Zo verleende zij hand-en spandiensten bij de schoolmusical van openbare basisschool 't Mêêtje in Ellemeet, de school waar ook haar kleinkinderen op zitten. ZIERIKZEE - Het jaarrond autovrij maken van het Havenplein in Zie- rikzee blijft een heet hangijzer. De werkgroep Havenplein - waarin zes Zierikzeese middenstanders de krachten hebben gebundeld - heeft schriftelijk een laatste appél gedaan op Schouwen-Duivelands dagelijks gemeentebestuur om het Havenplein niet zoals gepland jaar- rond, maar alleen in de zomer au tovrij te houden. De gemeente Schouwen-Duive- land hoopt door het autovrij ma ken van het Havenplein het cen trum van Zierikzee tot een aan trekkelijk winkelgebied te kunnen maken. Of een autovrij Haven plein in de praktijk nou echt een goed plan is waagt een aantal bin nenstadsondernemers te betwijfe len. Al eerder' werd gewag ge maakt van angst voor inkomens- derving omdat bezoekers die bood schappen willen doen de auto liefst zo dicht mogelijk bij de win kels willen parkeren. Als dat niet meer kan, zo vrezen de midden standers, blijven de klanten weg. In het laatste appél wordt op nieuw aandacht gevraagd voor de vrees van de binnenstadonderne mers. „Wij verzoeken de gemeen te het autovrij houden van het Ha venplein te beperken tot het zo merseizoen, want een mooi aange legd centrum met leegstand in het winkelaanbod is ook niet aantrek kelijk voor het toerisme. Onderne mers van het centrum zijn zich be wust dat er inderdaad veel moet gebeuren. Daar hoort ook een mooi gerenoveerd centrum bij. Echter kunnen de winkeliers niet leven van alleen toeristen in Zierik zee. De echte omzet zit in de reste rende maanden door onze eigen bewoners van Schouwen-Duive- land." De brief van de werkgroep prijkt op de lijst van ingekomen stukken bij de gemeenteraadsver gadering. Het college stelt de raad voor de brief voor kennisgeving aan te nemen. MIDDELHARNIS - In en rond het Diekhuus in Middelharnis wordt zaterdag een streekmarkt gehou den voor ambachtelijke producten en streekartikelen. Deelnemers zijn onder meer Kaas boerderij de Westplaat, Kwekerij De Smalle Nolle, Landwinkel 't Zand, Kwako fruitteelt, Wereld winkel, Fam en Small Peru. Verder is er een kok aanwezig die hapjes maakt van de producten die op de ze markt worden verkocht. Tevens is er een rommelmarkt met 25 verkooptafels voor onder meer speelgoed, boeken, kleding. De markten zijn van 10.00 tot 16.00 uur geopend. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Stadsbeiaardier en orga nist Janno den Engelsman ver zorgt samen met alt Liesbeth Fran ken en fluitiste Anita Duin houwer zaterdag 10 maart een concert tij dens de Sweelinckherdenking in de Thomaskerk. Jan Pieterszoon Sweelinck was we reldberoemd. De Amsterdamse or ganist (1562-1621) trok bewonde raars uit heel Europa. Amsterdam se kooplieden pronkten maar wat graag met de beroemde organist van de Oude Kerk. In de Thomaskerk in Zierikzee wordt zaterdag 10 maart de muzi kale wereld ten tijde van de VOC tot uiting tijdens een concert ter ere van de componist. Het aan Sweelinck gewijde concert stond eigenlijk gepland voor in de Nieu we Kerk, maar die staat momen teel in de steigers. De klank van het Van Vulpenorgel in de Thomaskerk komt volgens de organisatie echter heel goed overeen met het klankideaal uit de tijd van Sweelinck, zelfs beter dan het romantische orgel in de Nieu we Kerk. Organist Den Engelsman vertolkt een Toccata, een Fantasie en Psalmvariaties. Alt Liesbeth Franken en fluitiste Anita Duin houwer vertolken tijdens het con cert samen enkele duetten uit de 'Rimes Fran^aises en Italiennes van Sweelinck. Hans Erbrink verzorgt gesproken columns over Sweelinck en zijn tijd. Het concert in de Thomas kerk begint om 20.00 uur. Lia van der Schalk met één van haar drie kleine hondjes, die alle ook gevoel voor performance lijken te hebben. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54