Subsidie aanvragen wordt simpeler SCHOUWEN-DUIVELAND Steigers op het hoogste punt Tekortkomingen brandveiligheid ziekenhuis Goes geconstateerd Gewonde bij bedrijfsongeval almanak Signalement VRIJDAG 24 februari 2012 21 PZC Discipline rol in toneel club Variabel 22 en 23 Verandering geldt alleen voor de 'vaste klanten' door Melita Lanting zierikzee - De gemeente gaat het aanvragen van subsidies vereen voudigen. Daardoor zal de aan vraag veel sneller afgehandeld kun nen worden. De verandering geldt alleen voor de 'vaste klanten'. Dat zijn de clubs die jaarlijks subsidie aanvragen zoals bijvoorbeeld de muziekverenigingen. In 2010 is de gemeentelijke subsi dieverordening aangepast. Nu, hal verwege de periode, is een evalua tie uitgevoerd om te kijken of de nieuwe werkwijze een beetje vol doet. Daaruit is gebleken dat de pa pierwinkel die gepaard gaat met subsidieaanvragen voor ergernis zorgen. Niet alleen bij aanvragers, maar vooral ook bij de ambtena ren die de aanvragen moeten be oordelen. Daarom worden de procedures sterk vereenvoudigd. Nu nog duurt het negen maanden voor een aanvraag is toegekend of afge wezen. Straks zal het acht weken gaan duren. Uit de evaluatie is ook naar voren gekomen dat het stopzetten van de waarderingssubsidies voor bij voorbeeld ouderenorganisaties niet heeft geleid tot het stoppen van activiteiten. Door het stoppen van deze subsi dies is geld vrijgekomen voor het subsidiëren van andere activiteiten zoals tafelen in de buurt of inloop middagen in dorpshuizen om ver eenzaming van ouderen tegen te gaan. Dat lijkt een succes, maar zo ver wil wethouder Gilles Houteka mer nog niet gaan. „Om hier nu al een waardeoordeel over te geven is het nog te vroeg", zegt hij. Houtekamer blijft zich zorgen ma ken over de participatie van oude ren aan de samenleving. „Je bent met ouderen bezig en dat blijft om een voorzichtige aanpak vragen." Hij roept de ouderenorganisaties dan ook op om vooral aan te klop pen als ze bijvoorbeeld een voor lichtingsmiddag organiseren en een spreker willen inhuren die geld kost. Ten behoeve van de evaluatie is on der 135 organisaties die jaarlijks subsidie krijgen van de gemeente ook een enquête gehouden. Onge veer 40 procent heeft de vragen lijst ingevuld. Daaruit blijkt dat de ze klanten best tevreden zijn over de gemeente. Vooral op het gebied van klantvriendelijkheid, beant woording van telefoontjes, mails en informatieverstrekking scoort de gemeente goed. ZIERIKZEE - Omwonenden hebben het bouw sel met de dag zien groeien en de Nieuwe Kerk steeds verder zien verdwijnen. Laag voor laag kropen de steigers omhoog en gisteren was het moment daar dat de complete voorzij de achter stalen buizen en houten planken verdween. Het Godshuis ondergaat een ingrij pende restauratie. Het stucwerk wordt aange pakt, de goten vervangen en de houtzwam in de kapconstructie verdelgd. Bouwgroep Pe ters uit Middelburg gaat het hoge vochtgehal te van de kerk bestrijden. Door loszittende or- door Luc Oggel Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes moet bij de gemeente een plan van aanpak voor wat betreft de brandveilig heid indienen. Er zijn tekortkomin gen geconstateerd, zegt burgemees ter René Verhulst. Dat plan van aanpak moet er bin nen 'een redelijke termijn' liggen. De tekortkomingen zijn niet van dien aard dat de veiligheid direct in het geding is. Het gaat bijvoor beeld over bordjes met vluchtrou tes die niet goed hangen na een verbouwing. „We gaan vooralsnog geen for meel handhavingstraject in", zegt Verhulst. VLISSINGEN-OOST - Bij een bedrijfs ongeval bij constructiebedrijf Hee- rema aan de Belgiëweg-Oost in Vlissingen-Oost is gisterochtend een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond kwart over negen. Het slachtoffer raakte bekneld en is per ambulance naar een zieken huis gebracht. namenten is de kerk gevaarlijk. De kosten zijn 2,1 miljoen euro. De restauratie neemt naar verwachting een jaar in beslag. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Met enige regelmaat roept de politie de hulp van burgers in. Soms wor den getuigen gezocht van een onge luk of incident. In de zoektocht naar boeven fungeren burgers dan voor de politie als extra ogen. Om het de goedwillende burger wat makkelij ker te maken wordt van wetsovertre ders een signalement verschaft. Een beschrijving van postuur, haarkleur, kleding en bijzondere kenmerken van de onverlaat waar de politie op jaagt. Die bijzondere kenmerken zijn sotns verrassend. Zo zocht de politie onlangs twee jongens vooreen akke fietje tijdens carnaval. Het signale ment: De één droeg een houthakkers blouse en een oversized Elvisbril. De ander was gehuld in boerenkostuum. Dat klinkt als een makkie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53