wonenI5 All you need is love (en een koper) O Dus jullie liefdesnestje wordt echt gekoesterd. „Als het even kan, zit ten we er. Je kunt er, in het seizoen, mooi naar puttertjes kijken. Die vogeltjes komen volop in de tuin. Of we zit ten er gewoon wat te praten, te drinken of te lezen. Het enige pro- bleem is dat het huisje inmiddels in de 'ver keerde' tuin staat. Gerard en ik wonen samen, in mijn huis, aan de Rosenburglaan 286. Dat van hem, '284', staat in de verkoop, inclusief het tweede huisje (zie http://bit.ly/yRdMfl). We hopen dat het snel iemand anders' liefdesnestje wordt. Hij of zij krijgt er een leu ke eengezinswoning bij, haha!" Trudie Bolier en ex-buurman, nu partner Ge rard Schouten in hun 'liefdesnestje', foto's TB NAMEN Trudie Bolier (46) en Gerard Schou ten (52) BEROEPEN zij: onderwijzeres; hij: automonteur WOONPLAATS Vlissingen TWEEDE HUISJE sinds 2006 FUNCTIE 'loungen, zo heet dat met een mooi woord' vrijdag 24 februari 2012 nen en verwerkt, ook verpakt en vervoerd worden. Bovendien ont staat bij klussen onvermijdelijk af val, dat op een verantwoorde ma nier moet worden verwerkt. Weer een schakel waar de bouwmarkt zelf geen invloed op heeft en waar de consument vaak geen kennis van heeft. Nog een moeilijkheid: het ene pro duct kan wel verantwoord zijn ge produceerd, maar wat is de winst als het vervolgens veel minder lang meegaat in vergelijking tot een (minder verantwoord) alterna tief? Lastig dus, geeft Aaldijk ook toe. „Het is soms appels met peren vergelijken. Een verf op basis van lijnzaad lijkt milieuvriendelijker dan een acrylverf Maar wat zou er in de landbouw gebeuren als ieder een lijnolieverf gaat gebruiken? En ook voor die verf zijn chemicaliën nodig." Ook de andere bouwmarkten zijn bewust bezig met de verduurza ming van producten en veiligheid. Praxis juicht initiatieven toe die daaraan bijdragen, maar koos er voor geen apart label in te voeren zoals Gamma. Wel nam Praxis het initiatief voor een convenant. Dit is een samenwerking van de gehe le sector van Nederlandse doe-het-zelfwinkels en bouwmark ten en diverse organisaties, zoals FSC, Wereldnatuurfonds en IDH (initiatief duurzame handel). „Wij willen met de hele sector ervoor zorgen dat we duurzame produc ten verkopen met herkenbare la bels, zoals FSC-hout. Dat willen we de consument zo duidelijk mo gelijk maken. Veel van onze pro ducten zijn al duurzaam en voor zien van internationaal geaccep teerde labels. We vinden het be langrijk te weten wie de produc ten heeft gemaakt en waar ze van daan komen", vertelt Luuk Ros, woordvoerder van Praxis. Reageren? wonen@wegener.nl Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmiand. De meeste staan in eigen tuin. door Jan van Mullem rn Klinkt romantisch. „Best wel. Het is inmid dels een jaar of vijf gele den. Ik was al alleen en kwam na mijn schei ding in het huis naast hem wonen. Het is een rijtje; onze tuinen gren zen aan elkaar. Op een dag, ik was net terug van vakantie, stak Ge rard zijn hoofd over de schutting en wenkte me. Zijn vrouw was bij hem weggegaan en hij wist niet goed wat te doen. Omdat ik een scheiding had meege maakt, vroeg hij mij om advies. Zo is het ge komen. Die eerste ont moeting op zijn veran da heeft geleid tot een heuse, serieuze relatie." Plus een buurman en buurvrouw die steeds met jaloerse blikken naar dat huisje in je tuin kijken? „Nee hoor, dat doen we niet. Ook de doorgang tussen beide huizen is weer dicht. Toen we nog apart woon den, hebben we op de bovenverdieping een deur ge maakt. Leuk voor mijn jongens en zijn twee zonen, die goed met elkaar overweg kunnen. En handig voor ons; hoefde ik niet langer elke ochtend met mijn toilet tasje onder de arm naar mijn eigen huis te lopen." Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl Als Robbert ten Brinks 'love-caravan' kapot is, hebben jullie een liefdesnestje te leen. Toch? Trudie Bolier: „Laat maar komen. Achter in de tuin van mijn vriend Gerard staat een overkapping, een soort veranda. Aan de voor- en zijkanten is die open. Het is er nu best fris, maar de ruimte is heel gezellig aangekleed. Met rieten stoeltjes, leuke kleedjes en een lampje. Toen we nog 'gewoon' buren waren, beiden net gescheiden} heeft Gerard mij daar voor het eerst op de koffie gevraagd. Tussen de wisteria en de gera niums is onze liefde op gebloeid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45