Stoer, robuust en sfeervol huis wonen3 vrijdag 24 februari 2012 door Elian van 't Westeinde Achter het gietijzeren hek is een hofje. Loop maar gewoon door", instrueert Dave Reinin- ga voor het geval het huisnum mer niet direct vindbaar is. „Wij wonen helemaal achterin." En inderdaad, na een treuzelgangetje over een verrassend sfeervol hofje in het cen trum van Vlissingen is de juiste voordeur gevonden. De gebouwen rondom deze stil le binnentuin dateren uit 1740 en dienden als brouwerij, luisterend naar de naam De Fles of Engelse Brouwerij. In 1822 kwam het complex in bezit van de gemeente Vlissingen die het in gebruik nam als garnizoenshospitaal. Rond de ja ren tachtig van de vorige eeuw zijn de zie kenzalen opgedeeld in appartementen. Daarbij is de sfeer van de oude gebouwen zoveel mogelijk bewaard gebleven. Aanbellen moet in een halletje dat ge deeld wordt met de buren. Als Dave de deur naar de grote woonkeuken open zwaait, is meteen duidelijk dat dit het hart van het huis is. Hier wordt geleefd. Aan de lange tafel worden vrienden ontvangen, maaltijden gedeeld, kranten gelezen en ko men de verhalen los. Dave kocht het appartement in 2008 sa men met zijn vriendin Vivian. Twee jaar geleden is hun dochter Liva geboren. „De verbouwing duurde een jaar. Eerst is het huis gestript. We hebben alle binnenwan den verplaatst. De indeling is nu helemaal naar onze zin. De entresol was er nog niet. Daarmee hebben we een extra ruimte ge- creëerd. Het is een lekker zithoekje gewor den waar we televisiekijken. Gelukkig zijn we beiden creatief en handig. Timmeren, schilderen en stuken, alles hebben we zelf gedaan." Achter de gipsplaten kwam een rood ge metselde muur tevoorschijn. „Een cadeau tje") zegt Dave. „We waren van plan er zelf een te bouwen met oude steentjes, totdat dit tevoorschijn kwam. Er.zat een laag ce ment op, die hebben we eraf gebikt." Het is de combinatie van vintage, modern, ruwe materialen en kleur in een lichte ruimte die het binnen warm en huiselijk maken. Een eikenhouten kerkbank, gevon den op Marktplaats, is met een spot uitge licht en komt voor de ruwe muur goed tot zijn recht. Het contrast met de strak vormgegeven keuken is groot. Dé knalroze Smeg koel kast die Vivian meebracht uit haar vorige appartement geeft kleur aan de witte muur. Rondom de stoere tafel staan de- signstoelen van verschillende ontwerpers onder wie Phillippe Starck, Gispen, Arne Jacobsen. Dave geeft Vivian de credits voor de inrich ting. „Inspiratie haal ik uit woonbladen. Ik kan urenlang in tijdschriften bladeren en foto's bekijken", zegt ze. Daarnaast vind ik het heerlijk om rommelmarkten af te strui nen op zoek naar afdankertjes waar we dan samen weer een mooi meubelstuk van maken. Zoals de tafel die Dave maakte van oudé vloerdelen die we hebben gered van de stort. Het onderstel is gemaakt uit steigerpijpen. De onderdelen en losse, klei nere stukken, zaten in manden die nu weer dienen als opbergruimte boven het aanrecht. De deur naar de hal was een plastic opdekdeur. Die is vervangen door deuren met glas in lood. Uit Alkmaar. De antieke tegeltjes in de hal komen uit Ant werpen. Zo tikken we van alles op de kop." Het tweetal heeft bewust gekozen voor een bijzonder huis. „Dit huis heeft karak ter en sfeer. Bovendien staat het op één van de leukste plekjes in Vlissingen. We hebben er echt ons huis van gemaakt. Een thuis." Dave en Vivian restaureren meubels die ze verkopen via: www.koningbert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43