Cornelisse staat tussen zijn renners 32!sport Gerrans leidt in WorldTour Langeveld verdedigt titel in Omloop Franse renner Yoan Offredo jaar geschorst vrijdag 24 februari 2012 O O Sebastian Langeveld won vorig jaar de Omloop Het Nieuwsblad. De Nederlandse coureur reed toen voor Rabobank. Morgen staat Langeveld in het shirt van de Australische wielerfomatie GreenEdge aan het vertrek. De startlijst is te vinden op www.cyclingfever.com/startlist.html Teameigenaar Andy Rihs van BMC (rechtsboven) met zijn azen Cadel Evans, Thor Hushovd en Philippe Gilbert. MIDDELBURG - De WorldTour, op volger van de ProTour, is dit sei zoen toe aan zijn tweede editie. In de tussenstand gaat de Australiër Simon Gerrans (GreenEdge) met 106 punten aan de leiding. Hij schreef de Tour Down Under op zijn naam. Het Luxemburgse Radioshack-Nis- san, met onder anderen Daniele Bennati, Fabian Cancellara, Andy Schleck en Frank Schleck in de ge lederen, leidt met 115 punten de dans bij de ploegen. Dit totaal is de som van de individuele resulta ten van de renners van die ploeg, met een maximum van vijf ren ners. In het landenklassement gaat Australië met 188 punten aan kop. Ook in dit geval gaat het om de re sultaten van de vijfde beste cou reurs. Philippe Gilbert was vorig jaar de glorieuze winnaar van de World Tour. Mede dankzij zeges in de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik en de Clasi- ca San Sebastian behaalde de Belg 718 punten. Tourwinnaar Cadel Evans, vanaf dit seizoen ploegge noot van Gilbert bij BMC, eindig de met 574 punten op de tweede plaats. Alberto Contador legde met 471 punten beslag op de derde plaats. Bij de ploegen ging de eind zege in 2011 naar het Belgische Omega Pharma-Lotto. Spanje was de beste was bij de landenteams. De punten in de WorldTour kun nen worden behaald in 29 wedstrij den. Het WK en de Olympische Spelen behoren daar officieel niet toe. De eindzege in de Tour de France levert tweehonderd punten op. In de Giro en de Vuelta krijgt de nummer één 170 punten. De eindzege in de overige rittenkoer sen levert honderd punten op. Overwinningen in de zogenaamde monumentale klassiekers (Mil- aan7San Remo, Ronde van Vlaan deren, Parijs-Roubaix, Luik-Baste naken-Luik en de Ronde van Lom- barije zijn eveneens goed voor honderd punten. In de overige klassiekers levert een zege tachtig punten op. PARIJS - De Franse wielrenner Yo- ann Offredo is door de tuchtcom- missie van de Franse wielerbond voor een jaar geschorst wegens drie fouten in zijn where-abouts. De 25-jarige renner van Franqaise des Jeux kan nog wel in hoger be roep tegen de uitsluiting, meldt de Franse sportkrant L'Equipe. Offredo zou morgen aan de start van Omloop Het Nieuwsblad staan. Hij ging drie keer in de fout in 18 maanden. Twee keer was hij te laat met het indienen van zijn programma, in juli 2011 vergat hij zijn schema aan te passen nadat hij op het laatste moment had be slist toch aan een koers deel te ne men. Vorig jaar was Offredo vierde in de Omloop Het Nieuwsblad. In Mi- laan-Sanremo eindigde hij op de^ elfde plaats. door Ad Pertijs AMSTERDAM - Het is even zoeken, maar dan heeft Michel Cornelisse (46) het filmpje in zijn telefoon dan ook gevonden. Licht bibberen de beelden vanuit een ploegleiders wagen op weg naar de start van een koers. De stemming is die van een schoolreisje. De radio op hard en zingen maar. „Dit is wat ik be doel", zegt Cornelisse. „Zo gaan we niet elke dag naar de start, maar hier voelde ik dat Wout Poels het even nodig had in de pe riode dat het thuis niet goed ging met zijn vader." Het resultaat: Poels won die dag de etappe in de Tour de l'Ain. „Op een ontspan nen manier een juiste gespannen sfeer creëren", noemt Cornelisse dit geheel in de geest van zijn me de-Amsterdammer Johan Cruijff Cornelisse is ook net als JC een man van de straat. „Ik ben geen man van de laptop. Ik handel van uit mijn hart, vanuit mijn gevoel. Daarbij zal ik best een keer mijn hoofd stoten, maar ik houd ge woon van die jongens." Als renner had hij talent. Maar er was ook gemakzucht. Jelle Nijdam was zijn grote vriend. Turbo Jelle is nu brandweerman. Michel Cor nelisse zit in de ploegleiderswagen van een World Tour-team. Hij wordt geroemd om de manier waarop hij omgaat met renners. Cornelisse lacht met ze mee. Hij lijdt met ze mee en op zijn tijd gaat hij een knallende discussie met hen aan. Of hij dat geleerd heeft op 'een cursus? „Welnee", klinkt het met een lach. „Bij Peter Post heb ik nooit een complimentje gehad. Daar ging ik dus niet beter van rijden. Daarna kwam ik terecht bij La William, waar Rudy Pevenage heel anders met me omging. Ineens ging ik ook koersen winnen. Ik weet sinds dien waar een renner op zit te wachten na een mindere dag. Een renner die goed gereden heeft, hoef je geen complimentje meer te geven. Die voelt zich toch al ge weldig. Nee, het gaat om de jon gens die het lastig hebben gehad. Die moet je aandacht geven." Aandacht, die Cornelisse vroeger zelf zocht. Hij kan erg aanwezig zijn, geeft hij toe. Nu neemt hij zijn renners mee in diezelfde bra voure. Trots denkt hij terug aan het jaar dat hij met de amateurs van P3 regelmatig de profs klopte. „Zolang Michel Cornelisse de ron de van Luxemburg kan winnen, is alles mogelijk in het wielrennen, houd ik ze voor. Zo werkte ik ook al toen ik in het begin alleen nog maar met clubrenners werkte." P3 was zo succesvol dat Vacanso- leil-DCM wel wist met welke ploeg het het profpeloton wilde binnenrijden. Ook daarin bleef het team van Daan Luijkx scoren met opvallende namen. Jongens als Johnny Hoogerland, Rob Ruijgh, Lieuwe Westra, Pim Ligt- hart en Wout Poels leken kansen te pakken die ze voorheen niet kre gen. Het ontlokt Cornelisse een volgende hartekreet: „Geef jon gens niet te snel een stempel mee. Ga er mee werken. Ik gebruik me zelf vaak als voorbeeld", zegt hij over zijn nieuwe job als ploeglei der. „Ik weet wat ik als renner fout heb gedaan, maar ik weet ook wat ik goed heb gedaan. Ik had een ge weldige koersinstelling. Ik zat He- ver met negen vijanden in de kop groep dan met twee vrienden. Daar heb ik het dus met die gasten ook over. Renners moeten het leuk vinden om met mij te praten. En niet zoals ik het heb meege maakt, dat je angstig wegdook als de ploegleider de gang opstapte."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32