'Geld is nodig om het groen te maaien' Eigen Huis: 'Onbegrijpelijk' Officier van justitie eist celstraf tegen 'verslaafde' verzamelaar kinderporno vrijdag Maak banners...in een oud huis De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 24 februari 2012 door Ondine van der Vleuten Een melding op Facebook: Lobke Blom is toegevoegd aan Egypte door Mohamed Ghorani. Daar kijk ik van op. Voor zover ik weet, kent mijn nichtje geen Mo hamed Ghorani. Nog voor ik bekomen ben van de verbazing, blijkt dat ik zelf ook er gens bij ben ingelijfd. Waarbij precies? Dat blijft voorals nog onduidelijk. Een oud-collega (met een voorlief de voor dalmatiërs en Thaise vrou wen, zie ik in zijn profiel) heeft mij lid gemaakt van een groep met een onleesbare naam. De voertaal is namelijk het Thais, zo te zien, een taal die ik helaas niet beheers. En dat maakt mij een beetje onge rust Want waar ben ik nou op eens lid van geworden? Is dit een groep die wereldheerschappij na streeft? Discussieert men over de beste manier om een varken te slachten? Over bloemschikkunst, wellicht? Bing biedt uitkomst, zie ik. Hier en daar heeft iemand deze online COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal ina28) D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik neb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (re) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook. 088 - 013 9910 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening rinrri De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegeve ris In het cololon tretl u nadere inlormatie aan 'Als we dit niet doen, dan moeten we iets anders schrappen. En dan merkt de burger het ook.' Hans de Kunder, wethouder Reimerswaal vertaalservice voor webinhoud losgelaten op de mededelingen van de groepsleden. Ik druk ver wachtingsvol op 'vertaling'. Warinkan Pornwaresed schrijft: - Ambtenaren zijn steeds minder wel kom u stevig mensen als een uiterst waardig gedijen. Ergens uit de buurt van Bangkok komt de mededeling: - Ik moet dank u voor het onthaal, sa men met khrap van Nagoya. Het wordt er al met al niet duide lijker op. Leest u even mee? - Maak banners...in een oud huis. - Blij om te weten iedereen vrienden. - Schattig liefde te zaaien samen resul taat binnen tien jaar. - Laten we wakker allemaal slaappil len om geld te zien duizend mensen naast prachtige mooie reacties. Lo geen verdriet onze nacht Kas. Voldoen aan de nieuwe dag, nieuwe dag oude Kas. Had ik hier te maken met bevlo gen amateur-dichters? Versleutel de boodschappen van crypto-anar- chisten? Een datingsite? Joost mag het weten. Ik heb me maar schielijk afge meld. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns 'w - A Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Woningeigenaren vinden deze dagen een onaangename verrassing op de deurmat. Alle Zeeuwse gemeenten verhogen de onroerendezaakbelasting (ozb). De meeste zelfs met meer dan het inflatiepercentage van 2,3 procent. door Cornelleke Blok en Rob Nobels Het enige kleine voor deel dat je als huisei genaar dacht te heb ben van de dalende waarde van je wo ning, blijkt niet op te gaan. De aan slag van de onroerendezaakbelas ting 2012 valt in veel gevallen ho ger uit dan vorig jaar. Tien van de dertien Zeeuwse ge meenten schroeven de tarieven op met meer dan 2,3 procent (het in flatiepercentage van 2011). Ze wil len zo voorkomen dat hun inkom sten lager uitvallen als gevolg van de dalende huizenprijzen. „We moeten drie miljoen bezuini gen. Dit is één van de maatregelen die we moeten nemen om het to taalplaatje sluitend te krijgen", zegt wethouder Hans de Kunder (CDA, financiën en belastingen) van de gemeente Reimerswaal. De gemeenteraad besloot om de ozb niet met de gebruikelijke 1,6 pro cent, maar met 2,6 procent te ver hogen. De Kunder: „Ik begrijp dat het bij burgers een gevoel van on rechtvaardigheid oproept. We reali seren ons ook dat de burgers het best taai hebben. Maar als we dit niet doen, dan moeten we iets an ders schrappen. En dan merkt de burger het ook." De gemeente Goes voert dit jaar sa men met Schouwen-Duivelan de grootste ozb-verhoging door. Wo ningeigenaren betalen 6,5 procent meer, terwijl de waarde van het onroerend goed in die gemeente gemiddeld 1,9 procent daalde. Wethouder Loes Meeuwisse (WD, financiën) noemt de maat regel 'verdedigbaar'. „Wij hebben vastgelegd dat onze netto-op brengst van de ozb elk jaar 2 pro cent moet stijgen. De kosten die de gemeente aan leveranciers moet betalen gaan immers ook omhoog. We hebben het geld no dig om het groen te maaien en de wegen te onderhouden. Mensen zijn vergeten dat de ozb in de goe de jaren, toen de huizenprijzen ste gen, minder omhoog ging." Daarnaast doet zich dit jaar in Goes een bijzondere situatie voor. „Eigenaren van bedrijfspanden hebben jaren te veel rioolheffing betaald, die eigenlijk in rekening gebracht had moeten worden bij burgers. Daarom betalen zij dit jaar 11,1 procent minder ozb en hebben we het tarief voor burgers extra verhoogd met 3 procent." Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt ze het onbe grijpelijk dat gemeenten de ozb al enkele jaren omhoog gooien, terwijl de woz-waarde van huizen daalt. Hans de la Porte, woordvoerder bij VEH: „De ge meenten zien het als een makke lijk middel om geld binnen te krij gen. En ze hebben niet graag dat die hoeveelheid omlaag gaat." Hij vergelijkt het met andere belas tingen. „Als je minder verdient, be taal je minder belasting en dat is ook her geval bij andere belastin gen. Bij de huizen is dit totaal an dersom. En dat vinden wij onte recht." In de jaren negentig ging dat nog wel eens anders. „Als de woz steeg, daalde de ozb. Je betaalde dan toch nog iets meer dan het jaar daarvoor, maar het was evenre dig. Dat is met de huidige daling van de waarde van het huis hele maal niet meer als je er meer belas ting over moet gaan betalen." Wel zijn er volgens De la Porte ma nieren om toch minder kwijt te zijn aan de ozb. „Het percentage van de ozb zelf krijg je niet omlaag, maar je kunt er wel voor zorgen dat de waarde, van je huis lager wordt. Bij de ge meente kun je bezwaar indienen als je het niet eens bent met de waarde die de gemeente aan jouw huis toekent. Daarvoor zul je wel met goede bewijsvoering moeten komen." Je kunt bij makelaars de verkoop waarde van je huis opvragen. „Ligt die onder de woz-waarde die de ge meente hanteert, dan is jouw huis te hoog ingeschat en heb je een goede kans dat de waarde omlaag gaat en je minder ozb betaalt." Ook kun je jouw huis vergelijken met dat van de buren. Is de woz ge lijk, maar hebben je buren allerlei aanpassingen gedaan aan de wo ning, dan is jouw woning te hoog gewaardeerd en heb je voldoende bewijs. door Emile Calon MIDDELBURG - Een docent uit Zeeuws-Vlaanderen was zeer blij toen de politie bij hem binnen viel, zo zei hij gisteren tegen de le den van de Middelburgse recht bank. De man was verslaafd aan het bin nenhalen via zijn computer van "kinderporno, vertelde hij. De meeste plaatjes (ruim 500) en films (100 uur) bekeek hij niet, ver zekerde hij de rechters. Hij besefte, zo zei hij, dat hij heel fout bezig was maar wist niet bij wie hij moest aankloppen voor hulp. Te genover de rechters gaf hij toe dat een aantal foto's en films 'te sme rig voor woorden zijn', nadat de voorzitter enkele foto's beschreef Volgens de verdachte had hij voor al interesse in foto's en films met meisjes in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar. Er zaten echter, zo bleek uit het dossier, ook afbeel dingen tussen van meisjes van vier jaar oud. Na de inval zegde de man (30) zijn baan bij een middelbare school op. Hij is inmiddels verhuisd naar het midden van het land waar hij een nieuwe studie heeft opgepakt en hij is van plan in een heel ande re sector een baan te zoeken. Want hij beseft, zo zei hij, dat het onderwijs niet de plaats is waar hij nog langer kan werken. Officier van justitie W. Suijker- buijlc eiste tegen de man een cel straf van twaalf maanden waarvan twee voorwaardelijk. Volgens hem moet er streng worden opgetreden omdat het verzamelen van kinder porno een misdrijf is die de samen leving schokt. Raadsman A. Sol vond het een wel heel zware eis. Hij wees er ook op dat deze zaak al lang aansleept en dat als het om een werkelijk schokkend misdrijf gaat, de offi cier wel wat sneller de zaak op zit ting had kunnen brengen. Uitspraak 8 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2