PSV reageert zich af tegen Trabzonspor Verrassende zege levert Ajax niks op 81 snuft Volgende week besluit over komst Eneco Tour Martens doet jeugdliefde pijn EUROPA vrijdag 24 februari 2012 jL- L/ J :«5 manchester - Met opgeheven hoofd en een groot applaus van de meegereisde aanhang verliet Ajax gisteravond voor het laatst dit sei zoen het internationale podium. De formatie uit Amsterdam verras te het lakse Manchester United op Old Trafford met een knappe zege (1-2), die net niet voldoende was voor een langer verblijf in de Euro pa League. Daardoor kan Ajax, dat vorige week met 0-2 verloor van United, zich de komende maan den concentreren op de eredivisie waarin het nog vijf punten goed moet maken op PSV en AZ. Uitgerekend Jan Vertonghen mocht zich aanrekenen dat Man chester United snel op voorsprong kwam. De aanvoerder wil zijn loopbaan graag vervolgen in de Premier League, maar bewees zich zelf een slechte dienst door de bal al na zes minuten in de voeten van Ji-Sung Park te schieten. De Koreaan, oud-speler van PSV, stel de Javier Hernandez in staat de openingstreffer te maken (1-0). Met het oog op de lastige uitwed strijd van zondag bij Norwich City startte Manchester United niet in de sterkste formatie. De spelers van trainer Frank de Boer benut ten de ruimte die ze kregen en kwamen na 37 minuten op gelijke hoogte via Aras Özbiliz (1-1), die net als jeugdspelers Dico Koppers en Ricardo van Rhijn een basis plaats had. Ook na rust was Ajax met invallers als Davy Klaassen en Thulani Serrero niet minder dan de thuisclub. De Jong en Lodeiro misten kansen op 1-2. De treffer van Toby Alderweireld in de 86e minuut viel te laat om United nog echt in verlegenheid te brengen. PSV is ook eigen huis te sterk voor een matig Trabzonspor. Na een 2-1-zege op vreemde bo dem verslaat de ploeg uit Eind hoven de Turkse formatie in de returnwedstrijd met ruime 4-1-cijfers. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Opnieuw was er gis teravond in het Philips Stadion niets te halen voor de tegenstan der van PSV. Na de dramatische nederlaag tegen Groningen trof de ploeg van Fred Rutten in het aan geslagen Trabzonspor een ideale opponent om zich eens lekker op af te reageren. De Turken kwamen de vorige week door PSV uitgedeel de dreun niet meer te boven. PSV won het verplichte nummer met liefst 4-1. Het team schaart zich bij de laatste zestien in de Europa Lea gue. De door directielid Frans Wil- lems beheerde kas wordt daardoor sowieso met 2,27 miljoen euro aan prijzengeld gevuld. Voor PSV draaide de ontmoeting met Trabzonspor tot twee keer toe uit op een simpele zege. Het zelf vertrouwen werd opgevijzeld na een slechte prestatie in Groningen en de matige tweede helften tegen Heracles en De Graafschap. Vanaf de aftrap stond er een gretig, fris en getergd team. Rutten had -een verrassende wijziging in petto. Wilfred Bouma (33) betrad het veld vanaf de aftrap. Niet voor Jetro Willems, maar voor Timothy Derijck. De Belg werd gespaard, Bouma haalde (opnieuw) een goed niveau. „Wij krijgen dit sei zoen nog heel veel wedstrijden en dan is het verstandig om te roule ren", aldus Rutten. De eerste helft was een kopie van zoveel andere eerste bedrijven in thuiswedstrijden dit seizoen. De tegenstander kreeg een grote kans, maar doelman Andreas Isaksson stond in de weg. Daarna liep PSV pijlsnel uit naar 3-0. De Turken konden niet met tegenslag om gaan, het elftal van Senol Günes viel als een kaartenhuis in elkaar. Zijn spelers liepen uit hun positie, PSV profiteerde. Een penalty van Dries Mertens, een kopbal van Tim Matavz en een bekeken schui ver van Kevin 'Strootman beteken den de definitieve knock-out voor de ploeg uit Trabzon. Rutten: „Ie dereen deed zondag alsof wij niet meer konden voetballen. Dat is on zin, net zoals het onzin is dat we vandaag alles goed doen. De goals zijn van hoge kwaliteit, maar eerst red Andreas ons uitstekend." Hoe dominant en fris van de lever PSV thuis ook speelt, het team ont beert blijkbaar de kwaliteit om de 9 Onder een ovationeel applaus maakte Erik Pieters gisteren na maanden blessureleed zijn ren tree bij PSV. „Dat was lang geleden zeg", zei de verdediger na de Euro pese wedstrijd tegen Trabzonspor (4-1). „Mooi dat ik kon invallen, ik heb laten zien dat ik op de weg te rug ben." Pieters liep op 15 oktober tegen FC Utrecht een breukje in zijn rech- nul te houden. Gisteren gebeurde dat voor de elfde keer op rij niet. Het team is in dat opzicht nog niet volgroeid. Slaagt de defensie er ein delijk in om bij een voorsprong de deur dicht te houden, dan is heel PSV begin mei spekkoper en moet de ploeg in staat zijn de landstitel te pakken. Dat de 3-1 van Yilmaz louter voor de statistieken was, leek keeper Zengin van Trabzonspor te willen onderstrepen. Na een onnodige handsbal buiten de zestien mocht hij inrukken en waren de Turken vleugellam. PSV nam gas terug en scoorde nog eenmaal, wederom via Matavz. Het avontuur in de Europa League krijgt een vervolg tegen het Spaan se Valencia, de nummer drie van Spanje. Op voorhand een zware opdracht. PSV speelde al eerder dit seizoen tegen de Spanjaarden en was daarin kansloos (2-0). Rut ten: „Valencia is een ploeg die wil voetballen en waartegen je kunt voetballen. In dat soort wedstrij den zijn wij niet kansloos." tervoet op. Maandag maakte de linksback van Oranje weer zijn eer ste speelminuten bij de beloften. „Ik kan niet zeggen dat ik com pleet fit ben. Ik mis nog wedstrijd ritme. Maar het gaat de goede kant op. Ik doe weer mijn ding." 9 De linksback hoort vandaag of bondscoach Bert van Marwijk hem meeneemt naar Engeland voor een oefeninterland met Oranje. Erik Pieters op zoek naar ritme BRUSSEL - Maarten Martens viert zijn treffer tegen Anderlecht. De midden velder van AZ schoot gisteravond in de 54e minuut raak tegen zijn oude ploeg. De formatie uit Alkmaar bereikte dankzij de 1-O-overwinning in Brus sel de laatste zestien van de Europa League. Thuis won AZ met dezelfde cijfers van Anderlecht. De Noord-Hollanders nemen het nu op tegen Udine- se. foto Jerry Lampen/ANP psv boekte voor de negende keer in Europees verband een overwinning op een Turkse ploeg. door René van Stee MIDDELBURG - Er is goede hoop op de komst van een etappe van de Eneco Tour naar Middelburg. Dat bleek gisteren uit een gesprek tus sen vertegenwoordigers van de pro vincie, de gemeente en de organi satoren van de meerdaagse World- Tourkoers. Tijdens die bijeenkomst werd dui delijk dat er enkele knelpunten dienden te worden opgelost. De Eneco Tour wordt verreden van 8 tot en met 12 augustus. In die pe riode is het onder meer ook ker mis in Middelburg. „Parkeren wordt dus een lastig ver haal. Ook ten aanzien van poli- 'tie-inzet moet er nog veel worden geregeld", zegt beleidsambtenaar sport Tjitte van den Buijs van de provincie. Niettemin toont hij zich positief over de komst van de Ene co Tour naar de provincie. „Over een finishlocatie en zaken zoals persruimtes maken we ons geen zorgen. Verder is duidelijk wat er van elkaar wordt verwacht. Ook op financieel vlak hebben we rede lijke afspraken kunnen maken. Ten eerste omdat het heel erg kort dag wordt om alles nog rond te breien en ten tweede omdat de En eco Tour ons ook echt nodig heeft en daarom niet te hoog in de boom is gaat zitten." Met name doordat de voorberei dingstijd heel kort is, valt er vol gende week een definitief besluit. Mocht Middelburg onverhoopt geen finishplaats van de Eneco Tour worden, dan is er volgens Van den Buijs geen man over boord. „Want ook na 2012 is ons er veel aan gelegen de koers naar Zeeland te halen. En dan liefst meerdere keren." Tweede ronde. Anderlecht-AZ 0-1 (0-0). 54. Martens 0-1. Scheidsrechter: Proenqa (Por). Gele kaart: Kljestan, Juhasz, Mbokani, Wasi- lewski (Anderlecht), Marcellis, Martens (AZ). Aantal toeschouwers: 14.000. AZ naar derde ronde. Manchester United-Ajax 1-2 (1-1). 6. Hernandez 1-0, 37. Özbiliz 1-1, 87. Alder weireld" 1-2. Scheidsrechter: Skomina (Slo). Gele kaart: Rafael, Evans (Manches ter United), De Jong (Ajax). Aantal toe schouwers: 76.000. Manchester United naar derde ronde. Atletico Madrid-Lazio Roma 1-0 (0-0). 48. Godin 1-0. Scheidsrechter: Atkinson (Eng). Gele kaart: Godin, Assunqao (Atleti co Madrid), Diakité, Matuzalém (Lazio Ro ma). Aantal toeschouwers: 22.000. Atleti co Madrid naar derde ronde. Besiktas-Sporting Braga 0-1 (0-1). 25. Lima 0-1. Scheidsrechter: Vad (Hon). Ge le kaart: Ernst (Besiktas). Aantal toeschou wers: 22.000. Besiktas naar derde ronde. Sporting Portugal-Legia Warschau 1-0 (0-0). 84. Fernandez 1 -0. Scheidsrechter: Bezborodov (Rus). Aantal toeschouwers: 25.000. Sporting naar derde ronde. Metallist Charkov-Red Bull Salzburg 4-1 (1-0). 28. Hinteregger 1-0 (eigen doelpunt), 56. Jantscher 1-1, 62. Cristal- do 2-1, 63. Blanco 3-1, 87 Marios 4-1. Scheidsrechter: Gautier (Fra). Gele kaart: Berezovchuk (Metallist), Lindgren (Salz burg). Aantal toeschouwers: 30.000. Me tallist Charkov naar derde ronde. Olympiakos Piraeus-Rubin Kazan 1-0 (1-0). 14. Djebbour 1-0. Scheidsrechter: Johannesson (Zwe). Gele kaart: Ibagaza, Mellberg (Olympiakos), Valdez, Martins (Rubin). Aantal toeschouwers: 33.000. Olympiakos Piraeus naar derde ronde. PSV-Trabzonspor 4-1 (3-1). 15. Mertens 1-0 (strafschop), 31. Matavz 2-0, 38. Strootman 3-0, 43. Yilmaz 3-1, 53. Mata vz 4-1. Scheidsrechter: Chapron (Fra). Ro de kaart: 44. Zengin (Trabzonspor). Gele kaart: Marcelo (PSV), Celustka (Trabzon spor). Aantal toeschouwers: 24.000. PSV naar derde ronde. FC Twente-Steaua Boekarest 1-0 (1-0). 28. Chadli 1-0. Scheidsrechter: Schorgen- hofer (Oos). Gele kaart: Chadli, Fer (FC Twente), Geraldo, Bourceanu, Tatu (Steaua Boekarest). Aantal toeschouwers: 22.000. FC Twente naar derde ronde. Athletic de Bilbao-Lokomotiv Moskou 1-0 (0-0). 62. Muniain 1-0. Scheidsrech ter: Gil (Pol). Rode kaart (2x geel): 60. Amorebieta (Athletic de Bilbao). Gele kaart: Iturraspe Derteano, J. Martinez (Athletic de Bilbao), Zapater, Caicedo, Ta- rasov, Obinna (Lokomotiv Moskou). Aan tal toeschouwers: 27.000. Athletic de Bil bao naar derde ronde. Valencia-Stoke City 1-0 (1-0). 24. Jonas 1-0. Scheidsrechter: Strombergsson (Zwe). Gele kaart: Dealbert, Soldado (Va lencia), Diao, Huth, Pennant, Jones, Shot- ton (Stoke City). Aantal toeschouwers: 55.000. Valencia naar derde ronde. Standard Luik-Wisla Krakow 0-0. Scheidsrechter: Mazic (Ser). Rode kaart (2x geel): 63. Nunez (Wisla Krakow). Ge le kaart: B. Bjarnason, Goreux, Cyriac, Gakpé (Standard Luik), Wilk, Jaliens, Parei- ko (Wisla Krakow). Aantal toeschouwers: 14.000. Standard Luik naar derde ronde. PAOK Saloniki-Udinese 0-3 (0-2). 6. La- rangeira 0-1, 15. Flora Flores 0-2, 51. Do- mizzi 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: Ha gen (Noo). Aantal toeschouwers: 18.000. Udinese naar derde ronde. Club Brugge-Hannover 96 0-1 (0-1). 21. Diouf 0-1. Scheidsrechter: Collum (Sch). Gele kaart: Zimling, Hoefkens, Rafaelov, Meunier, Akpala, Vleminckx (Club Brug ge), Zieler, Chahed, Schlaudraff (Han nover 96). Aantal toeschouwers: 20.000. Hannover 96 naar derde ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28