VERBOUWINGS UITVERKOOP LAATSTE WEEK!! zeeland 27 Officier eist werkstraf voor 'oude' verkrachting meisje Brigadier schoot uit noodweer Cel voor overval op tabakszaak DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR www.depagterantiekeninterieur.nl vrijdag 24 februari 2012 wat onduidelijke midden. Dankzij de gunstige omstandigheden kon daar leuk worden meegedaan. Maar nu het wat minder gaat, brok kelt dat midden af. De tegenstellin gen worden weer groter. Aan de ene kant de marktgedachte, aan de andere kant de almachtige staat die voor ons zorgen moet. En dan is er ook nog die partij die iedereen opvangt die om wat voor reden ook, zijn of haar gram kwijt wil, en daarvoor een ander bevol kingsgroep en de Haagse zakkenvul lers de schuld geeft. De rest van de partijen zwalkt daar wat tussendoor. Al met al een ar moedige democratie. Helaas is er geen alternatief Eens goed naden ken zou geen kwaad kunnen. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats MIDDELBURG - Een 50-jarige briga dier van politie uit Terneuzen, die in april 2010 in Westdorpe een man in zijn been schoot, heeft uit noodweer gehandeld. De recht bank in Middelburg heeft dat giste ren beslist. Tegen de brigadier was voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel een werkstraf van 120 uur geëist. De rechtbank is van oordeel dat er geen sprake is van zwaar li chamelijk letsel en sprak de briga dier daarvan vrij. De kogel ging het dijbeen in en weer uit en het slachtoffer heeft er geen nadelige gevolgen aan over gehouden. Wel acht de rechtbank een poging tot het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel bewezen. Omdat het vol gens de rechtbank een noodweersi tuatie betrof, werd de brigadier ontslagen van rechtsvervolging. Anderhalfjaar terug hielden de po litieman en zijn collega 's nachts net voor de grens bij Zelzate een auto aan. Daarin zaten twee vrou wen. De bestuurster onderging een ademanalyse en moest mee naar het bureau voor een adem test. Plotseling doemde de agressie ve vriend van de vrouw op die dat wilde verhinderen. Toen de briga dier op zeker moment vreesde voor zijn leven trok hij zijn wapen en schoot. MIDDELBURG - De rechter in Mid delburg heeft gisteren een 23-jarige man uit Kortgene veroordeeld tot 32 maanden cel waarvan tien voor waardelijk voor zijn rol in de over val op de tabakszaak van de 84-ja- rige Jo van Kalmthout in Goes op 17 augustus vorig jaar. Terwijl hij met een jonger maatje op de uit kijk stond, stapten twee minderja rigen de winkel binnen en gaven de vrouw een duw waardoor ze kwam te vallen. Volgens de recht bank had de 23-jarige een leidende rol. De man gaat in hoger beroep. 'Woonzorg voor oudere agrariërs biedt ook jongeren kansen om op het platteland te wonen en werken.' Annelien Bij de Vaate, initiatiefnemer 'Wie maait het gras' BS5B3ifiiM«g«iait3«gag8SiBag8iSisg«SB«tt«co«paegB«Bi^«s^^ door Emile Calon MIDDELBURG - Vijftien jaar geleden zou ze verkracht zijn. Ze was toen ongeveer veertien jaar oud, hield van paarden en pony's en was vaak op een landbouwbedrijf in het oosten van Zuid-Beveland te vinden. De dader zou een zes jaar oudere jongeman zijn geweest waarop ze destijds verliefd was, zo bleek gisteren tijdens de zitting van de Middelburgse rechtbank. Het meisje en de jongeman ken den elkaar vanuit de gereformeer de kerk en hij was ook vaak op dat bedrijf te vinden. Tijdens de kerk diensten zou hij vaak naar haar ge lachen hebben. Toen hij haar op het landbouwbedrijf zou hebben gekust, vond ze dat heel bijzonder. Dat bijzondere verdween toen ze hem tijdens een volgende ontmoe ting moest bevredigen en hij haar betaste. In haar gezin werd nooit over seksualiteit gesproken en ze vond het vies wat hij met haar deed. Bij die ontmoeting kreeg ze ook te horen dat hij verliefd was op een ander. Ze vond dat zeer ver nederend en besefte dat zij alleen maar een gebruiksvoorwerp was en voor hem niets speciaals bete kende. Ze wilde hem niet meer zien maar kwam hem wat later nog eens te gen. Hij zou toen nog verder zijn gegaan, zo gaf officier van justitie W. Suijkerbuijk aan. Het meisje was door dat alles zeer in verwarring en vertelde een deel van wat er gebeurd was tegen haar ouders en broers. Haar moeder liet daarop weten dat dat alles grote problemen zou geven in de kerk. Haar vader, een rechercheur, was woedend maar deed verder niets. De vrouw stapte vorig jaar zelf naar de politie omdat ze vindt dat deze zaak afgehandeld moet wor den. Officier van justitie Suijkerbuijk gaf gisteren aan dat hij haar ge looft. Omdat het misdrijf lang gele den gebeurd is en beperkt van om vang, eiste hij een werkstraf van 240 uur, een voorwaardelijke cel straf van vier maanden en een schadevergoeding va 1500 euro. De verdachte zelf ontkende alles. Met kracht stelde hij dat hij haar hoogstens alleen eens heeft ge kust. Uitspraak 8 maart. pakken zoals ze gewend zijn. „Ik kan niet meer zoveel doen als ik zou willen. En er is zoveel te doen", zegt Conny. „Dat stuk gras daar doe ik, met de zitmaaier. Zo lang ik maar niet hoef te stoppen en dóór kan gaan, lukt dat best. Stoffel doet de rest van de tuin en helpt verder ook heel veel." Hem zit het boeren in het bloed. Elke dag vroeg opstaan, al hoeft het niet. En dan na de koffie en het krantje helpen bij de familie De Koeijer, puur voor het plezier. Aardappelen sorteren, witlof wie den, onkruid schoffelen, helpen rooien. Lekker bezig zijn. Bij thuis komst is er nog genoeg te doen in de moestuin van zo'n honderd vierkante meter. Nu staat er alleen nog een rijtje winterprei. Later dit jaar zullen er slakropjes zijn, en wortelen, kroten en boontjes. Nóg kan Stoffel zelf spitten, on danks de hart- en longproble men. Maar een ongeluk zit in een klein hoekje, bleek laatst maar weer. Bij een flinke storm viel een boom omver. Een halve meter van het huis. En Stoffel kon niks: die was toevallig omvergelopen door MIDDELBURG Herenstraat 9 Segeersstraat 8 DOMBURG VEERE Markt I Kaai 53 zondag geopend Domburg en Vee re zijn iedt een paar varkens en had last van zijn been. Eén telefoontje en er kwam hulp, van de boerderij van De Koeijer. Maar liever doppen ze hun eigen boontjes. Afhankelijk zijn van hulp is niet prettig. Voor zichzelf heeft Stoffel besloten dat hij zich niet zal verzetten, als zijn vrouw zegt dat ze liever naar een appartement verkast. Niet zo lang geleden is Stoffels' broer overle den; zijn weduwe, dik in de zeven tig, woont nu alleen in het huis. Omringd door een prachtige sier- tuin, vol bloemen fruitboompjes. Daar zal de komende lente onge twijfeld veel werk aan zijn. Dan wordt het een probleem. Wie maait het gras? Conny: „Als ik hier alleen over zou blijven, zou ik denk ik nog geen week blijven. Ik zou het niet erg vinden om in een flatje te gaan zitten, omdat ik realistisch ben. Het houdt vanzelf allemaal een keer op. Je moet bijvoorbeeld wél auto kunnen blijven rijden, als je zo in de polder woont." Maar missen zouden ze het wel. Heel erg zelfs. Echte buitenmen sen zijn het. „Buiten wonen, dat is een geweldig iets", zegt Conny.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27