zeeland 123 'Geld cruisekade moet voor havenplannen blijven' Bijeenkomst over TomTom wijst naar plaats diefstal vanOeveren Sturm Auto Algemene reserve Reserve grondexploitatie EXTRA AANBOD: - Medianavigatiecenter voor 995,- - 16" Licht metalen velgen voor 995,- vrijdag 24 februari 2012 VLISSINGEN 1 7 verandering bijstand Het is nog maar de vraag of Vlissingen geld voor de cruisekade mag gebruiken voor de algemene reserve, laat staan dat ze dat aan andere dingen mag uitgeven. Volgens gedeputeer de Kees van Beveren is dat geld af komstig van Zeeland Seaports en is het gegeven onder de voorwaar de dat het voor 'havenontwikke ling' gebruikt zou worden. „Wij hebben als provincie ook geld ge kregen van het havenschap onder dezelfde voorwaarde." De gemeente ontkent dat die voor waarde eraan gekoppeld is. De provincie en het Rijk betalen ook mee aan de plannen voor een nieuwe ontwikkeling van de Bui tenhaven in Vlissingen. Zij leggen samen miljoenen op tafel voor dat project, waar de cruisekade slechts een onderdeel van is. „Als Vlis- sings geld wegvalt en dat zou gevol gen hebben voor de subsidie van het Rijk, dan is dat voor ons een punt van zorg." Van Beveren toont er anderzijds wel begrip voor dat Vlissingen geld uit dit project haalt om de totale financiële positie te versterken. Als gedeputeerde voor financiën houdt hij namelijk ook toezicht op de gemeenten. Die moeten hun begrotingen en jaarre keningen aan hem voorleggen. „De algemene boekhouding is belangrijker dan een los project. Daarom bekijken we de begroting ook in die samenhang. Wethouder Damen moet nu zorgen dat hij het huishoudboekje van Vlissingen op orde krijgt. Wij kunnen als provin cie ingrijpen, maar dan moet daar ook reden voor zijn. Bijvoorbeeld als we zien dat het niet meer goed gaat." Zover is het nu niet. „Maar Vlissingen heeft het financieel in derdaad niet gemakkelijk." De stichting Werkgroep Gehandi capten Walcheren en Klaverblad Zeeland houden dinsdag 28 februa ri een bijeenkomst over de verande ringen in de Wet Werk en Bijstand en de Wet Investeren in Jongeren. Een medewerker van de vakbond FNV zal uitleggen wat er is veran derd en wat dat voor mensen bete kent. De voorlichting wordt gege ven in Ter Reede in Vlissingen, van af 19.30 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - De politie vond bij een Middelburger (28) een Tom- Tom. Na het indrukken van de ho- metoets gaf het navigatieapparaat aan dat dat een adres aan de Na- dorstweg in Middelburg was. De Middelburger kon gisteren te genover de rechters van de Meer- voudige Kamer geen verklaring ge ven voor dat adres. Hij vertelde dat hij het apparaat via Markt plaats gekocht had van een Vlissin- ger. Bewijs daarvoor kon hij niet le veren. De bewoner van het bewus te adres aan de Nadorst weg wel. Uit zijn auto is vorig jaar augustus een TomTom gestolen van precies het zelfde type. De politie kwam de man op het spoor omdat een Middelburger zijn gestolen buitenspiegels her kende op Marktplaats. Hij maakte vervolgens een afspraak met de verkoper en waarschuwde daarna de politie. In de woning van de verkoper trof de politie ook een vermiste slijp machine en een gestolen scooter aan. De verdachte zei gisteren te gen de rechters dat hij die slijpma chine bij het grof vuil had gevon den en de autospiegels zelf ge kocht had op Marktplaats. Omdat ze niet pasten had hij ze zelf ook weer te koop gezet. Een bewijs voor de aankoop had hij echter niet. Officier van justitie W. Suijker- buijk gaf aan dat hij niet kon bewij zen dat de Middelburger zelf al die spullen heeft gestolen. Maar het staat volgens hem wel vast dat de man wist dat het om gestolen goe deren ging. Om die reden legde hij hem opzetheling ten laste en eiste een celstraf van zes maanden on voorwaardelijk. Daarnaast eiste hij dat de man ook nog eens zestien maanden extra moet zitten omdat hij die straf nog als voorwaardelijk achter zijn naam had staan voor eerdere misdrijven. Raadsman H. Goedegebure stelde dat er geen bewijs is dat de man die spullen had gestolen noch dat hij wist dat het om gestolen goede ren ging. Hij vond ook niet dat zijn cliënt aangemerkt mocht wor den als een actieve veelpleger, zo als de officier deed. Uitspraak 8 maart. De keuzes lopen uiteen van een klein beetje aan vullen (van 5,9 naar 7,9 miljoen euro) tot vol doen aan de wens van de raad om te groeien tot 15 miljoen. Het college kiest voor de gulden middenweg: de spaarpot vullen tot 12 miljoen. Uit de geheime stukken van de raadsconferentie van 10 februari - die in het bezit zijn van de PZC - blijkt dat nog een belangrijke reserve) die voor grondexploitaties, bijna op nul staat. De gemeen teraad wil een reserve van tien miljoen. VLISSINGEN Themadag 'Leven' in atrium Ter Reede In het atrium van woonzorgcen trum Ter Reede in Vlissingen wordt morgen de themadag 'Le ven' gehouden. Het is een informa tie- en verwendag die in het teken staat van leven met of na kanker en bedoeld is voor (ex-)kankerpa- tiënten en belangstellenden. Behal ve kramen met informatie en ver zorging is er ook live-muziek en een verloting. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. Terwijl het gemeentebestuur tracht de zaken in Vlissingen financieel op orde te krijgen, wordt in de binnenstad gewerkt aan een betere uitstraling van het winkelgebied. In de Walstraat worden de witte plavuizen vervangen door rode klinkers. foto Lex de Meester SINT LAURENS Huizenboek bij best verzorgde boeken Het boek 'Huizen in Sint Laurens' is door een vakjury van ontwer pers gekozen tot één van de dertig Best Verzorgde Boeken van 2011. In totaal werden 338 inzendingen be oordeeld. 'Huizen in Sint Laurens' is gemaakt door beeldend kunste naar Lara Almarcegui in het kader ven het Middelburgse project Kunst in de wijk. In het boek staan foto's van de meeste huizen in Sint Laurens met daarbij steeds een kor te beschrijving. VLISSINGEN Harmonie houdt rommelmarkt De stichting Vrienden van Ons Ge noegen houdt morgen weer een rommelmarkt om geld in te zame len voor de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen. De markt wordt gehouden in het repe titielokaal van de muziekvereni ging, aan de Ridderspoorlaan. Aan vang: 9.00 uur. De stichting houdt elk jaar verschil lende activiteiten om de harmonie financieel te steunen. Klasse. Met een scherpe prijs. Morcedes-Ben* Leverbaar al vanaf 18.990, Incl. metallic lak, stoelcomfortpakket, airconditioning, Audio 20, Bluetooth telefoonvoorbereiding, vloermatten tapijt, Ook leverbaar in 20% bijtellings uitvoering. Klantvoordeel tot 4.258,-. A160 EDITION 125

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23