'Ik zong eerder dan ik praatte' Vlissingen glijdt door crisis terug naar af 221 zeeland 21 Z^!oTeam Rentevrije weken 0 0/0 rente 1 ü®3 M 5 n rtiir Geen zwemles meer in Julianabad Arnemuiden n vrijdag 24 februari 2012 Chaima Moustaquim gooit hoge ogen bij The Voice Kids, foto Willem Mieras door Luc Oggel Chaima Moustaquim (13) uit Kloetinge doet, als enige Zeeuw se, mee aan het RTL 4-programma The Voi ce Kids, de kinderversie van het populaire The Voice of Holland. Ze heeft de audities overleefd en zit nu in het team van Nick en Si mon. De iPhone van Chaima (spreek uit: Sjeema) zoemt voortdurend. Sinds haar deelname aan het tv-programma The Voice Kids, een zoektocht naar jong zangta lent, is haar populariteit flink toe genomen. „Mij twitteraccount is zelfs al een keer vastgelopen", grapt de Kloetingse met Marok kaans bloed. Dat gebeurde twee weken geleden, op de avond dat ze op televisie het nummer 'Valerie' in de versie van Amy Winehouse zong tijdens de zogeheten blind auditions. Coaches Marco Borsato, Angela Groothui zen en Nick en Simon zitten dan in een stoel met hun rug naar de kandidaten toe en het is aan de zanger of zangeres om ervoor te zorgen dat zij zich omdraaien. Deelnemers worden dus echt op hun stem beoordeeld en niet op hun uiterlijk. Hoewel ze ook over dat laatste niet te klagen heeft, is bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions - lil «SS i m 1 s. BSiJ De totale schuld van de gemeente Vlissingen bedroeg vorig jaar 210 miljoen euro en groeit dit jaar tot 215 miljoen euro. Daarna daalt die tot 187 miljoen in 2015. dat wat Chaima aanspreekt in de show. Draait niemand om, dan is het afgelopen, draait één stoel om, dan is de volgende ronde zekerge- steld en draaien twee of alle stoe len om, dan mag de kandidaat kie zen door welke artiest hij of zij ge coacht wil worden. Bij Chaima draaiden Nick en Simon zich om, al gebeurde dat pas vrij laat in het nummer. „Dat was echt zenuwslo pend", zegt de leerlinge van het Ostrea Lyceum in Goes. Zingen is haar leven ('ik deed dat eerder dan praten') en toen ze tij dens een uitzending van The Voi ce of Holland de oproep zag voor The Voice Kids, heeft ze zich opge geven. Maar dat deden ook 17.000 andere kinderen in de leeftijd van 9 tot en met 14 jaar. Vóór de blind auditions had er al een flinke schif ting plaatsgevonden. De 17.000 aanmeldingen werden terugge bracht tot duizend namen en van die groep zijn er uiteindelijk ne gentig overgebleven. Chaima heeft al podiumervaring: in 2008 vertegenwoordigde zij Zee land tijdens de finale van het Kin deren voor Kinderen songfestival. Chaima is op vrijdagavond 2 maart te zien in de volgende ronde van The Voice Kids tijdens de battle, vanaf 20.30 uur op RTL 4. Video op www.pzc.nl/video. Na een paar jaar hard ingrijpen leek Vlissingen er financieel weer redelijk goed voor te staan. Maar mede door de crisis zijn schulden weer opgelopen en raken reserves uitgeput. Het gemeentebestuur werkt aan een pakket noodmaatregelen. door Maurits Sep De problemen in Vlis singen zijn dezelfde als een paar jaar gele den: veel schulden, hoge rentelasten, da lende inkomsten uit grondver- koop, minder geld van het Rijk maar meer taken. Het verschil met pakweg drie jaar geleden, toen de weg naar herstel was ingezet, is dat er een economische crisis over heen kwam. Alle goede bedoelin gen en inspanningen ten spijt, glijdt de gemeente terug naar af. Daarom is op 10 februari achter ge sloten deuren vergaderd door bur gemeester, wethouders en raadsle den over de problemen en de rich tingen waarin de oplossing ge zocht kan worden. Drie scenario's heeft het college geschetst, waarbij het zelf een voorkeur heeft voor 2. De kern van alle scenario's is het zelfde: het spaarpotje van de ge meente moet worden aangevuld. De algemene reserve is te laag en dat betekent dat tegenvallers maar moeilijk kunnen worden opgevan gen. De vragen zijn alleen: hoeveel geld moet erbij, hoe snel en waar haal je dat vandaan? De keuzes lopen uiteen van een klein beetje aanvullen (van 5,9 naar 7,9 miljoen euro) tot voldoen aan de wens van de raad om te groeien tot 15 miljoen. Het college Mest voor de gulden middenweg: de spaarpot vullen tot 12 miljoen. Dat is meer dan strikt noodzake lijk is, maar dan hoeft er ook niet extra bezuinigd te worden. De miljoenen die nodig zijn, wor den uit andere potjes gehaald. Vooral uit dat voor de cruisekade die in de Buitenhaven moest ko men. Daar komt geen nieuwe ka de, en dus ook geen nieuwe dure ontvangsthal. Dat geld kan beter achter de hand worden gehouden, vindt het college. Wethouder Damen wil pas ingaan op deze plannen als definitieve keuzes zijn gemaakt. Hiermee is Vlissingen nog niet uit de zorgen. Uit de geheime stukken van de raadsconferentie van 10 fe bruari - die in het bezit zijn van de PZC - blijkt dat nog een belangrij ke reserve, die voor grondexploita ties, bijna op nul staat. Daarin zit nog 0,9 miljoen euro - precies het bedrag dat de gemeente in novem ber vorig jaar al uit het budget voor de cruisekade had gehaald om dit potje aan te zuiveren. Het is echter volstrekt te weinig naar de zin van de gemeenteraad. Die wil een reserve van tien mil joen. Dat zit er bij lange na niet in, blijkt uit de stukken. In alledrie de scenario's wordt het maximaal 4,4 miljoen in 2016. Hoe? De eerste stappen worden ge zet door ambities bij te stellen. Nu Omroep Zeeland niet naar de Tim merfabriek komt, hoeft de gemeen te daar ook geen geld meer voor apart te houden, vindt het college. Dat is al 1 miljoen euro. Minder in grijpend asbest weghalen op het Scheldeterrein scheelt nog eens 6 ton. En uit het potje voor stads en dorpsvernieuwing komt ook nog 9 ton. Wethouder van financiën Jacques Damen wil nog niet ingaan op de ze plannen. Hij doet dat pas als de finitieve keuzes zijn gemaakt. Scenario 1 Scenario 2 (voorkeur) Scenario 3 De algemene reserve moet in vijf jaar tijd groeien naar 7,9 miljoen euro. Minder mag niet van de toe zichthouders, zoals de provincie. Een aanvulling met 2 miljoen euro is voldoende om aan de eisen te voldoen. Meer maatregelen zijn niet nodig, mits de jaarlijkse be zuiniging van 10 miljoen euro wordt gehaald. De reserve grondexploitaties groeit naar 4,4 miljoen euro. De algemene reserve moet in vijf jaartijd groeien naar 12 miljoen euro; De algemene reserve kan tot dat bedrag worden aangevuld door 3 miljoen euro uit het potje voor de cruisekade te halen, 2 ton uit op brengsten van verkoop van gebou wen en 7 ton uit opbrengsten van uitkeringen. De reserve grondexploitaties groeit naar 4,4 miljoen euro. s^sssssssss^sBsssssxz:sw!ssssssiS!S^^ciseesasssssL De algemene reserve moet in vijf jaartijd groeien naar 15 miljoen euro. Bovendien worden extra reserves gevormd om nieuwe tegenvallers op te kunnen vangen. Bovenop de 3 miljoen voor de crui sekade en de 9 ton uit scenario 2 moet ieder jaar 6 ton extra bezui nigd worden. De reserve grondexploitaties naar 4,4 miljoen euro. CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld ojf door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - De gemeente Mid delburg schaft per 1 mei de zwem les in het Julianabad in Arnemui den af Daarmee bespaart ze ruim 17.000 euro per jaar. Afgelopen jaar maakten nog acht tien kinderen gebruik van het les- zwemmen in het Julianabad. Zij kregen van mei tot september drie keer per week een half uur zwem les. De gemeente had hiervoor één zweminstructeur in dienst. Door ziekte van deze instructeur vielen afgelopen jaar enkele lessen uit. Daardoor konden de kinderen niet afzwemmen. De ouders heb ben van de gemeente een deel van het lesgeld teruggekregen. Door de beperkte mogelijkheid voor hun kinderen om in Arne muiden zwemmen te leren, wij ken veel ouders al uit naar het Vrij- burgbad en de Zwemschool in Vlissingen. De gemeente wil met het afschaffen van de zwemles ouders tijdig duidelijkheid geven zodat ze hun kinderen elders kun nen opgeven. Door het stoppen met de zwemles, hoeft het zwem bad drie dagen in de week niet lan ger open te blijven, hoeft het wa ter minder verwarmd te worden en hoeft de gemeente geen instruc teur te betalen. MEEST GELEZEN 1Cruises voorbij aan Buitenhaven 2. Stennis in dierenasiel 3. Actiemarkt Meliskerke (foto) UIT Concerten, optredens, voorstellin gen: ga voor een overzicht naar www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22