Koudekerke bezorgd om drugshandel WALCHEREN Artrose zonder pijn? almanak Signalement Tenen van de wilg laten zich goed vlechten VRIJDAG 24 februari 2012 Vlissingen financieel terug bij af 22 en 23 VN-topfunctionaris schrijft boek 24 en 25 OOSTKAPELLE - Zowel kinderen als volwasse nen vermaakten zich gistermiddag bij mu seum Terra Maris in Oostkapelle met de tak ken van de knotwilg. Wilgentenen zijn door hun buigzaamheid goed te gebruiken in vlechtwerken, merkten ook de deelnemers aan de door het museum georganiseerde va kantieactiviteit. Vandaag is er voor bezoekers van het mu seum ook een extraatje: ze kunnen tussen 13.00 en 13.30 uur een kijkje nemen achter de schermen van het zee-aquarium. Zondag wordt van 14.00 tot 15.30 uur een rondleiding gegeven naar het mottekasteel in de tuin achter het museum. foto Ruben Oreel Met uw hulp wil ik deze droom uit laten komen. Lees er alles over in de bijlage! (Reumafonds fssssazeessss^asixe^xsoixoaxs VLISSINGEN-OOST Gewonde bij bedrijfsongeval Bij een bedrijfsongeval bij construc tiebedrijf Heerema aan de België- weg-Oost in Vlissingen-Oost is gisterochtend een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 9.15 uur. Het slachtoffer raakte bekneld en is per ambulance naar een zie kenhuis gebracht De opgeroepen traumahelikopter kon vanwege het weer niet landen. ■Xr&tt&zc&BasssssissmsssessaaaBxes^sxassBW. LEWEDORP Politie houdt koperdief aan De politie heeft gisterochtend rond 5.00 uur op de Toldijk in Lewedorp een 25-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden wegens de diefstal van koper. De politie trof in de auto van de man dikke grijze kabels aan met daarin een koperen binnenwerk. De man is ingesloten. De politie doet nog onderzoek naar waar de kabels met koper zijn gestolen. Tip? redactie@pzc.nl Met enige regelmaat roept de politie de hulp van burgers in. Soms wor den getuigen gezocht van een onge luk of incident. In de zoektocht naar boeven fungeren burgers dan voor de politie als extra ogen. Om het de goedwillende burger wat makkelij ker te maken, wordt van wetsovertre ders een signalement verschaft. Een beschrijving van postuur, haarkleur, kleding en bijzondere kenmerken van de onverlaat waar de politie op jaagt. Die bijzondere kenmerken zijn soms verrassend. Zo zocht de politie onlangs twee jongens voor een akke fietje tijdens carnaval. Het signale ment: De één droeg een houthakkers blouse en een oversized Elvisbril. De ander was gehuld in boerenkostuum. Dat klinkt als een makkie. Straathandel in gemeente Veere omvangrijker dan politiecijfers aangeven door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De straathandel in drugs komt in de gemeente Veere op grotere schaal voor dan uit poli tiecijfers blijkt. Het gaat zowel om dealen vanuit auto's als door groepjes jongeren op straat. Woordvoerder Mirja Vis van Poli tie Zeeland: „Als we van de cijfers uitgaan, is er geen probleem. Er zijn de laatste drie jaar geen aan houdingen verricht in Veere en we krijgen ook weinig meldingen van overlast. De geluiden die ons berei ken, geven een ander beeld. We weten dat het speelt, maar we kun nen er niet de vinger op leggen zonder concrete aanwijzingen." De dorpsraad van Koudekerke brengt het dealen onder de aan dacht tijdens de dorpsschouw door de gemeente volgende week. De raad kreeg signalen dat de han del verplaatst is van de Couburg naar het pleintje bij het scoutingge- bouw aan de Banckertstraat Een buurtbewoonster vertelt dat dit daar al geruime tijd gebeurt: „Ook bij de skatebaan aan de Wale- straat. Het gaat om groepjes jonge ren. Waar ik me zorgen over maak, is dat ze ook tieners op straat aanspreken. Ik had vorige zo mer een neefje van 14 met zijn vriendje te logeren. Die zijn op één avond twee keer aangeklampt of ze wat wilden kopen. Ze kwa men echt geschrokken thuis'." Dorpsraadsecretaris Henk Kloos terman: „Er werd gedeald bij het bezinestation, daarna bij de Cou burg en nu dus hier. Maar op wel ke schaal weten we niet. Omwo nenden zijn vaak bang. 'Ik heb wel wat gezien, maar meer niet', is de reactie. Ze schrijven geen kente ken op uit angst voor represailles." Sjaak Poppe, teamchef politie Veere-Middelburg: „Die handel is heel snel en dat maakt het lastig. Als we een melding krijgen, gaan we altijd kijken. Maar de vogels zijn dan al gevlogen. Bovendien is het soms ook de vraag of er echt iets aan de hand is. Als mensen au to's bij elkaar zien en in de één zit ook nog iemand met een petje op, is de conclusie snel getrokken." Een bewoonster van de Banckert straat: „Ik hoorde van een kennis dat het naar hier is verplaatst. Ik zie wel wat, maar ik heb er geen last van. Als het kan, schrijf ik ken tekens op. Maar dan wel stiekem." Voor het team Veere-Middelburg is de drugshandel vanuit auto's en woningen een apart aandachts punt. Wat er precies verhandeld wordt, is onduidelijk. Sjaak Poppe: „Als we geen dealers kunnen op pakken, weten we ook niet precies wat er verhandeld wordt." Melden bij de politie kan ook anoniem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21