Ozb-tarief stijgt Lente met kans op nachtvorst Robovish bijna klaar voor rondjes in de haven Arts schrijft ziektebriefjes voor €5 Koningin even terug in Nederland Zonwering nodig? VRIJDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Veelal bewolkt 24 februari 2012 I 254e jaargang nr. 47 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 12' PSYCHOLOGIE Seksverslaving van hitsig tot bloedens toe PZC Woningeigenaren betalen meer, ondanks dalende huizenprijzen BIJLAGE WONEN Een cadeautje achter de gipsplaten 12 en 13 door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Zeeuwse woningei genaren zijn dit jaar meer geld kwijt aan onroerendezaakbelas- ting. Tien van de dertien gemeen ten verhogen de tarieven met meer dan het inflatiepercentage van 2,3 procent. De gemeenten hebben deze maat regel genomen, omdat zij minder inkomsten verwachten door lagere huizenprijzen. De gemeenten Schouwen-Duiveland en Goes ver hogen de ozb het meest: met res pectievelijk 6,75 en 6,5 procent. De waarde van het onroerend goed in Zeeland daalde in 2010 in bijna alle gemeenten. In de ge meente Schouwen-Duiveland zak ten de woz-waarden het meest: ge middeld 4,4 procent. De gemeen te Sluis was de enige gemeente waar de woz-waarde steeg (1,4 pro cent). In Terneuzen bleven de prij zen gelijk. Woordvoerder Hans de la Porte van de Vereniging Eigen Huis noemt de ozb-verhoging 'onte recht'. „De gemeenten zien de ozb als een makkelijk middel om geld binnen te krijgen. En ze hebben niet graag dat die hoeveelheid om laag gaat." Wethouder Loes Meeu- wisse van de gemeente Goes vindt de ozb-verhoging wel te verdedi gen. „Mensen zijn vergeten dat de ozb in de goede jaren, toen de hui zenprijzen stegen, minder om hoog ging." pagina 2 en 3: 'geld is nodig om het groen te maaien' en commentaar BRESKENS - De laatste testen worden de komen de week gedaan. Pakken die goed uit, dan kan de langverwachte robovish eindelijk z'n rondjes ma ken in de haven van Breskens. Van maandag tot donderdag waren ontwerper Al- bert Kramer en zijn stagiair Rick Siemonse druk in de weer om het kunstwerk de juiste kleuren te geven. Een heel precies werkje volgens een nauw gezet plan. Zodra de vis wendbaar genoeg is, zwemt hij overdag door de haven van Breskens om de onderwaterwereld onder de aandacht te brengen. Een firma in Dordrecht voert eerst nog een aantal proefvaarten uit. Als ligplaats voor de robovish is bij de vissershaven een soort zand berg van polyester en polyurethaan aangelegd. Daar 'rust' de vis uit na het zwemmen. „Voor de tewaterlating hebben we een bijzonder iets in ge dachten." foto Peter Nicolai BRUSSEL - Een huisarts in Brussel schrijft ziektebriefjes uit voor 5 eu ro zonder medisch onderzoek. Mi nister Laurette Onkelinx (Volksge zondheid) reageerde verbolgen en kondigde maatregelen aan. Ze spreekt over sociale fraude en vals heid in geschrifte. De misstanden kwamen aan het licht tijdens een undercoveropera tie van de Franstalige publieke om roep RTBF. Een journaliste had ge hoord dat de dokter wel heel ge makkelijk briefjes bleek te schrij ven voor iedereen die dat wil, ziek of niet. Ze besloot de proef op de som te nemen, meldden media gis teren. De dokter zou erg bekend zijn bij Brusselse scholieren en stu denten. Ook namen van andere huisartsen zouden circuleren. De overkoepelende Belgische vereni ging van artsen stelt dat de huis arts in kwestie een straf riskeert. INNSBRÜCK - Koningin Beatrix keert dit weekeinde even terug naar huis om wat persoonlijke za ken te regelen. Zondagavond gaat ze dan weer naar Lech om dicht bij haar zoon prins Friso te kunnen zijn die sinds vorige week vrijdag in Innsbrück in het ziekenhuis ligt. In zijn toestand is ook gisteren geen verandering gekomen, zo maakte de Rijksvoorlichtingsdienst gistermiddag bekend. ZEIST - De lente is in aantocht. De weerkaarten van Weeronline.nl voorspellen voor het eind van vol gende week grote kans op 'typisch lenteweer, met een frisse start en een zachte en zonnige middag'. Of dit lente-achtige weer gepaard met een graadje nachtvorst is nog onze ker. De komende dagen is het nog wis selvallig. Volgens de weermannen bevinden we ons op de grens van hogedrukgebieden in het zuiden van Europa en lagedrukgebieden ten noorden van ons. Op de grens hiervan trekken in Nederland zwakke storingen over, waardoor de bewolking overheerst en er soms wat regen valt. Daarbij volgt aanvoer van zachte lucht uit het westen. In het weekeinde wordt de kans op zon groter. Het weer kan snel omslaan, bena drukt Weeronline.nl in een ge schreven verklaring. „Twee weken geleden werd er nog massaal ge schaatst, bij maxima die enkele gra den onder nul lagen. Gisteren was het in Nederland al bijzonder zacht met temperaturen in de dub bele cijfers. In Lelystad werd het maar liefst 13,3 graden. DE STELLING Gemeenten hebben ozb-geld hard nodig Reageer op pzc.nl UW MENING 262 reacties Nederland is gebaat bij een grote middenpartij eens ■«■■■■■■■OT 64% oneens 36% Bet 0118:75 02 07 www hgzgewêijechniek nU Beatrix heeft de voor de rest van volgende week al haar afspraken af gezegd om in Oostenrijk te kun nen blijven. Beatrix wordt maan dag bij de 70ste herdenking van de slag in de Javazee in 1942 vervan gen door prins. Willem-Alexander. Ook ontbreekt Beatrix dinsdag in de Ridderzaal bij het jubileumsym posium van Eurojust, de justitiële samenwerkingseenheid van de Eu ropese Unie die tien jaar bestaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1