61 binnenland Tweede kans voor Samsom Kritiek op filmen eerste liulp ziekenhuis Jeugdig elan moet PvdA reanimeren De eerste twee kandidaten voor de opvolging van Job Cohen als fractie- en partijleider van de PvdA hebben zich gisteren gemeld. Ze willen beiden een eind maken aan het getob over de koers van de partij. Twittervasten reinigt de ziel KRAS,NL Zeecruises NOORSE FJORDEN NOORDKAAP SPITSBERGEN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15oPm donderdag 23 februari 2012 Diederik Samsom foto Robert Vos/ANP HILVERSUM - Producent Eyeworks heeft volgens hoogleraar medisch recht Johan Legemaate en me disch ethicus Erwin Kompanje me dische en juridische grenzen over schreden met een realityshow voor RTL over de afdeling spoedei sende hulp van het VU medisch centrum in Amsterdam. Dat zei den ze gisteravond in het tv-pro- gramma Nieuwsuur. Met 35 op afstand bestuurbare ca mera's filmde Eyeworks ruim twee weken wat er op de afdeling gebeurde. Volgens de criticasters soms zonder toestemming vooraf van de patiënten. De makers van het programma stellen dat alleen wie daar toestem ming voor gaf, in de uiteindelijke montage terecht kon komen. Vol gens Legemaate en Kompanje werd de patiënt vaak pas in de be handelkamer om toestemming ge vraagd, nadat er al gefilmd was. Een cameraploeg keek in januari en begin februari zestien dagen mee op de afdeling. Zo'n 1500 mensen bezochten in die periode volgens Nieuwsuur de spoedeisen de hulp. Aan 215 patiënten zou tij dens hun aanwezigheid in het zie kenhuis toestemming zijn ge vraagd om hen te mogen te fil men. Uiteindelijk stemden 150 mensen in. Het programma 24 uur: tussen leven en dood wordt in maart uitgezonden. masasaiBsemmaBiBumimtiamamsssmssasBSBm BERGEN OP ZOOM - De katholieke kerk schrijft niet meer precies voor hoe het moet: vasten. Wie er voor kiest de katholieke traditie in ere te houden, kan dus zelf bepalen hoe hij of zij de vasten invult. Dat leidt soms tot geheel nieuwe vormen van vasten. Zoals het 'twittervas ten', dat ook vorig jaar al de kop op stak: veertig dagen niet (of veel minder) twitteren. Niemand weet hoeveel mensen twittervasten. Op Twitter zelf wordt er nauwelijks over gesproken. Dat kan betekenen dat slechts een enkeling het doet. Maar ook dat mensen het niet ver tellen, denkt de katholieke journa list en auteur Anton de Wit (33). „Vasten doe je voor jezelf Veel mensen die vanuit religieuze over wegingen vasten, schreeuwen dat liever niet van de daken." De Wit onthield zich vorig jaar voor het eerst veertig dagen van Twitter en Facebook. Nu doet hij dat op nieuw. „Voor mij is vasten een voorjaarsschoonmaak van je ziel." Vorig jaar realiseerde De Wit zich dat hij zoveel met sociale media be zig was, dat het zijn aandacht ver snipperde. „Het begon op een mil de verslaving te lijken. Ik vond het een verademing, veertig dagen zon der Facebook en Twitter. Het bracht rust. Ik merkte toen pas hoe vooral Twitter een bepaalde onrust teweeg brengt." Zo doet twittervas ten voor de geest wat 'gewoon' vas ten voor je lijf doet, denkt De Wit. De eerste twee kandidaten voor het leiderschap van de PvdA heb ben zich gisteren gemeld. Kamerle den Martijn van Dam en Diederik Samsom willen met de oude idea len van hun partij een nieuwe koers gaan varen. Volgens Van Dam (34), die zich on der meer bezighoudt met integra tie en media, is het tijd voor een nieuwe PvdA. Hij wil 'keihard wer ken aan een nieuw Nederland'. Bij onder meer de overheid en in het onderwijs wil hij hervormingen doorvoeren. Samsom (40) vindt dat de idealen van de PvdA vertaald moeten wor den in heldere keuzes om te voor komen dat er alleen getob over de koers overblijft. Onder de keuzes die hij wil maken, vallen onder meer het openbreken van de ar beidsmarkt voor gehandicapten, het omvormen van de hypotheek renteaftrek en investeringen in duurzame energie. In 2008 deed Samsom al eens een gooi naar het fractievoorzitterschap, maar hij delfde toen het onderspit tegen Mariëtte Hamer. De PvdA-leden kiezen komende maand de opvolger van Job Co- hen. Voor de volgende Kamerver kiezingen kiest de PvdA nog een nieuwe lijsttrekker. Daarbij valt vaak de naam van de Amsterdam se wethouder Lodewijk Asscher (37). Hij zei gisteren dat hij pas vol gend jaar beslist of hij leider van zijn partij wil worden. zie onze website:binnenland Martijn van Dam presenteert zich op Facebook Zes uur na Martijn van Dam kondigde ook Die derik Samsom aan dat hij partijleider van de PvdA wil worden. Hij wil de partij nieuwe energie geven en Mark Rutte uit het Torentje verjagen. Dat Samsom (40) zich zou mel den, is geen verrassing. Vier jaar ge leden moest hij Mariëtte Hamer voor laten gaan. De afgelopen ja ren heeft hij zich zorgvuldig op een nieuwe machtsgreep voorbe reid. Hij heeft zich inhoudelijk ver breed, onder meer op finan- cieel-economisch terrein, en is ve le malen het land ingetrokken (hij was bijvoorbeeld maandenlang straatcoach) om met eigen ogen te zien welke problemen de (poten tiële) PvdA-aanhang heeft. Tijdens die bezoeken versterkte hij ook de band met de PvdA-afdelin- gen, en dat kan hem bij de komen de ledenraadpleging goed van pas komen. Samsom is een echte campagne voerder. Dat was hij al toen hij bij Greenpeace werkte, dat was hij ook als lid van het campagneteam van Job Cohen. Zijn optreden was toen echter niet altijd geluk kig; de haperende Cohen kreeg van hem en de andere campagne teamleden (onder wie ook Martijn van Dam) waarschijnlijk te veel ad viezen, waardoor hij nog meer ver krampte. Aan energie geen gebrek bij Die derik Samsom. Hij is een aüeskun- ner en een alleseter. Vorig jaar maart zat hij bijna dagelijks in de tv-studio om uitleg te geven over de kernramp in het Japanse Fuku- shima. Zijn kennis als kernfysicus kwam hem goed van pas. Maar hij weet veel meer; niet voor niets heeft hij meer dan eens de Natio nale Nieuwsquiz gewonnen. Ook won hij de Nationale IQ_-test en de 'De avond van de Grote Geschiede nisquiz'. Dat hij zijn brede kennis zo graag etaleert, kan hem opbreken, als hij die gebruikt om een ander te klei neren. Maar Samsom weet dat ook kennis voor een politiek leider niet genoeg is. Hij zal ook wijs heid moeten tonen, gezag moeten uitstralen. Daarvoor is soms enige afstandelijkheid en ingetogenheid nodig, en dat is voor een energieke man als hij is niet altijd makkelijk. Luxe 12-/15-daagse zeecruises per Costa Deliziosa* AICLUSIEF 12 dgn NOORDKAAP NOORSE FJORDEN v.a. 1050 Vertrek: 25/5, 16/6, 2-13/8 Geniet van de weergaloze schoonheid van de ruige Noorse fjorden en ontdek het indrukwekkende Geirangerfjord en de Noordkaap, het meest noordelijke puntje van Europa. Ook op het programma staan de Hanzestad Tromso, de Lofoten eilandengroep, Trondheim, Andalsnes en Bergen. Zie www.kras.nl/32765 waarom zou je meer betalen 15 dgn NOORSE FJORDEN SPITSBERGEN v.a. 1490 Vertrek: 19/7 Cruise naar de spectaculaire Noorse Fjorden, de Noordkaap en Spitsbergen! Ontdek o.a. Hanzestad Bergen en Honningsvag/Noordkaap. Via het Magdalenafjord naar Longyearbyen, de hoofdstad van Spitsbergen, Ook is er tijd voor de Noord-Noorse Hanzestad Tromso en Olden. Zie www.kras.nl/32766 COSTA DELIZIOSA* Dit prachtige schip van de Costa vloot is in 2010 in de vaart genomen. Aan boord bevinden zich o.a. restaurants, bars, zwembaden, een theater, casino, 4-D bioscoop en zelfs een golf-simulator en golfterrein! Droomt u van een ontspannende vakantie? Voor rust, intieme sfeer en exclusieve behandelingen kunt u aan boord bij de Samsara Spa terecht. Dit schip wordt hoog gewaardeerd met een 3 klanten-beoordeling van een 8.2! luxe cruise alle maaltijden aan boord havengelden VERTREK VANUIT AMSTERDAM... POPULAIRE VAARROUTES! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservèringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6