zijn gezond Stenen 10 luit Presentatieruimte Caesuur maakt statement agenda DONDERDAG 23 Met de nieuwe tentoon stellingsreeks onder de titel De Schilder, het werk en het atelier wil presentatieruimte Caesuur in de Lange Noordstraat 67 in Middel burg een duidelijk statement ma ken. De expositiecyclus wordt za terdagmiddagmiddag om 16.00 uur officieel geopend door freelan ce docent wijsbegeerte Harmen Eij- zenga. De eerste expositie is inge richt door schilder Niek Hendrix (1985). Hans Overvliet van Caesuur be oogt met deze nieuwe cyclus sa men met de samenwerkingspart ners van deze presentatieruimte stelling te nemen in de huidige maatschappij, waarin het detail in haar vluchtigheid domineert. „Persoonlijke communicatie ge schiedt meer en meer anoniem en massaal", constateert Overvliet. Als voorbeeld noemt hij hoge vriendenscores door middel van vaak met alle vrienden gedeelde en ioo-voud geretweete berichten als de koffie is gearriveerd, of: ik sta nu bij de kassa. Concentratie op één gelaagd ob ject ziet hij problematisch worden door grote druk van het zogeheten multi-tasken. „Het geconcentreerd en langdurig werken aan een con sistent oeuvre wordt bijna een uit zonderlijke bezigheid." Met de nieuwe expositiereeks wil Overvliet mogelijkheden schep pen stil te staan bij en te discussië ren over dit soort ontwikkelingen. Met deze cyclus geeft hij uitvoe ring aan een idee dat kunstschil der Giel Louws vorig jaar opperde. Het betreft het creëren van een ex positieruimte waar een kunste naar een - al of niet metaforische - presentatie van zijn atelier kan ge ven en inkijk biedt in zijn inspira tiebronnen en werkproces. Industrieel ontwerper Fred van den Berge tekent voor de nieuwe presentatieruimte in Caesuur. Aan Niek Hendrix de eer als eerste de ze plek te vullen. „Ik maak schilde rijen waarin ik de schijnbare wet ten van onze werkelijkheid in beeld onderzoek. Wat is een afbeel ding en hoe verhoudt deze zich tot de dagelijkse realiteit? Hiervoor gebruik ik beelden die werken als archetypen of beelden die bijna geen beeld meer zijn", zegt Hen drix over zijn werk. Tegenstrijdig heid speelt daar immer een belang rijke rol in. Bijvoorbeeld het per spectief, dat niet klopt of een paard dat ondersteboven hangt maar zich desondanks goed staan de weet te houden. Middenin de tentoonstellingsperio de organiseert Caesuur een tafel met gasten (schilders, filosofen, cri tici, verzamelaars, galeriehouders) om te spreken over de betekenis van de schilderkunst en/of de schilder en het werk van die ten toonstelling. Zatertdag 25 februari, Caesuur, Lange Noordstraat 67, Middelburg, opening tentoonstellingscyclus, 16.00 uur; eerste expositie werk van Niek Hendrix, t/m 24/3, vrij. en zat 14.00 - 17.00 uur. FEBRUARI Middelburg Hoe ga je als Christen om met andere normen en waarden en omgangsvormen? Bert en Jenny de Ruiter werken al vele ja ren onder moslims in Amsterdam. Vanuit hun ervaring komen zij delen en vertellen over het spreken en omgaan met mos lims. Baptistengemeente De Fontein, Kruitmo- lenlaan 70 te Middelburg, 20.00 uur. Brouwershaven Salsa lessen door Rowena Schenker. Eetcafé 't Opstapje, tussen 20.00 en 21.00 uur VRIJDAG 24 FEBRUARI Vlissingen Februari is Crimimaand bij Film by the Sea 'door het jaar'. Vanavond wordt 'Varg donderdag 23 februari 2012 Het assortiment van 'De Geode' omvat ook sieraden. door Wilma Valk Al sinds 1991 komen klan ten uit de hele regio naar Breskens voor een steen. Niet zomaar een steen, maar eentje met een heilza me werking en voor iedereen per soonlijk uitgekozen door Elly van Oostenbrugge in haar winkel 'De Geode'. De naam is gekozen naar de oervorm van gesteente, een dichte bol, die bij het openen een prachtige binnenkant laat zien. Elly had altijd al interesse voor bij zondere stenen en mineralen. „Ik heb er veel over gelezen en cursus sen gevolgd. Natuurlijk leer je dan vooral de basiskennis. De rest is la ter gegroeid in de praktijk en door ervaring." Elly mag zich edelsteentherapeute noemen. Ze heeft tientallen soor ten stenen in haar winkel, die hel pen tegen de meest uiteenlopende klachten. Stenen die kunnen genezen? Ve len staan hier sceptisch tegenover, maar de grote kring tevreden klan ten van Elly denkt hier anders over. „Veel moeders van baby's ko men hier als de kleintjes last heb ben van hun tanden of iets tegen darmkrampen of slaapstoornissen. Voor deze kleintjes zoek ik dan ook een steen uit. Baby's weten niets van vooroordelen en toch helpt het altijd. De juiste steen zoek ik door middel van de metho de 'touch for health'. Dat gebeurt hier in de winkel en is zo ge beurd." Is er een passende steen gevonden dan is het noodzakelijk dat deze op de huid wordt gedragen: „Bij een klein kind spelden we deze aan het rompertje, grotere en vol wassenen dragen ze bijna altijd aan een ketting." „Er komen hier mensen met span ningen, nekklachten, hoofdpijn en zovoorts. Vaak ook iemand met een trauma uit zijn jeugd. Voor al deze klachten tracht ik dan de juis te te steen te vinden. Stenen zijn een natuurlijk product uit het bin nenste van de aarde en dragen alle maal een eigen soort energie mee. Daardoor brengen ze lichaam en geest weer in balans. Hiervoor ge bruik ik gladde getrommelde ste nen, die makkelijk te dragen zijn. Er zijn ook ruwe grote stenen. De- Het verrassende binnenste van oergesteente. Edelsteentherapeute Elly van Oostenbrugge in haar winkel 'De Geode' ze worden in een vertrek geplaatst en beïnvloeden zo de sfeer in huis. De werking van deze stenen is soms jaren te voelen." „De meeste klanten vertellen van alles, anderen weer niet. Het is ook niet nodig. Ik voel het wel, het is gewoon intuïtie. Ik luister, kijk en dan zoek ik een steensoort uit. Binnen een week moeten de klach ten verminderen. Zo niet, dan mo gen mijn klanten terugkomen. Het was misschien niet de juiste steen en dan kiezen we een andere uit." De stenen komen voornamelijk uit Brazilië en uit Noord-Amerika en India. „Ik ga altijd naar een groothandel om mijn stenen zelf uit te zoeken. Klanten die een steen meenemen ontvangen een duidelijke beschrij ving en uitleg over de werking van Stenen en Boedhabeelden bij 'De Geode' Stenen worden gebruikt tegen uiteen lopende klachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46