wonderlijk besluit' Politie lapt werktijden aan de laars binnenland 15 verlaat zetel, maar ook kiezers weekendcpmpany0 Schippers: ggz betalen naar prestatie 'Een fractieleider moet eerst steun van de fractie hebben' 'Die persoon wordt een soort lijsttrekker-op -proef Vamdie,aa $e&mwiaoia woensdag 22 februari 2012 Hoogleraar staatsrecht Paul Bovend'Eert PvdA-prominent Jacques Wallage 350.000 overtredingen geconstateerd en gewoon in de Tweede Kamer was gebleven, vindt voormalig Ka mervoorzitter Frans Weisglas (WD). „Hij is gekozen door héél veel kiezers, die laat hij nu eigen lijk in de steek." Toch wil dat allerminst zeggen dat Kamerlid zijn hem te min is, meent Weisglas. In Cohens geval begrijpt hij best waarom die op al le fronten terugtrad, ook al was dat al na twee jaar. Het boterde nu eenmaal niet tussen Den Haag en Cohen. „Hij werd destijds door Wouter Bos gevraagd de partij te leiden, gaf zijn burgemeestersfunc- tie op om de partij te dienen. Nu dat niet is gelukt, is het verwron gen als hij had moeten blijven zit ten." Het is in zo'n geval niet raar om weg te gaan, al is blijven zitten ook niet gek, vindt André Rou- voet, oud-fractievoorzitter van de Christenunie. Zelf droeg hij een jaar na de verkie zingen van 2010 het stokje over aan Arie Slob en niet veel later stopte hij ook als Kamerlid. „Een voormalig leider die aftreedt, denkt meestal na over wat de ge volgen zijn als hij in de Kamer blijft", vertelt hij. „Door te blijven kun je het je opvolger moeilijk ma ken. Bij alle belangrijke beslissin gen wordt immers altijd gekeken naar wat de vorige leider er van vindt." Natuurlijk moet je altijd afwegen of je je opvolger dan niet voor de voeten loopt, stelt Weisglas. Maar één ding is zeker: „Buiten de ver kiezingstijd om is er nooit een goed moment om te vertrekken." zie onze website:binnenland Is het vertrek van Cohen goed voor de PvdA? Geef uw mening ^SSiS^SiXi-XSSCSfS05'XC£(iiXlXSCSCCStXe}SiSSSS6SiSZ8<£SCrS^i!SliS^yZSSeiS DEN HAAG - In de ziekenhuizen ge beurt het al en in 2013 gaan ook de instellingen voor de geestelijke ge zondheidszorg (ggz) over op de zo geheten prestatiebekostiging waar bij de vaste budgetten vervallen en per behandeling wordt afgerekend. Minister Edith Schippers (Volksge zondheid) maakte dat gisteren be kend. Ze denkt dat hiermee de ad ministratieve lasten van de instellin gen worden gehalveerd, ook al om dat die nu met de twee verschillen de financieringssystemen te maken hebben. Volgens Schippers helpt de nieuwe aanpak om goede en doel matige zorg te bieden doordat in stellingen nu worden gestimuleerd zich te onderscheiden, bijvoorbeeld via kwaliteit. Verzekeraars krijgen hierdoor meer mogelijkheden om tegen een scherpe prijs zorg in te kopen. De minister voegt met deze stap een hoofdstuk toe aan haar hervormingsagenda. Onlangs kreeg de Tweede Kamer haar voorstel om het voor pensioenfondsen aantrek kelijker te maken te investeren in De politiebonden vinden dat de politie-organisatie roof bouw op agenten pleegt door hen te lang te laten werken. Minister Opstelten draagt de korpschefs op het aantal over tredingen van de Arbeidstij denwet fors te verlagen. DEN HAAG - De politie slaagt er niet in het grote aantal overtredin gen van de Arbeidstijdenwet terug te dringen. De korpsen zijn al va ker op de vingers getikt door de Arbeidsinspectie omdat agenten te lang werken en te weinig rusten. Uit een interne monitor van de Raad van Korpschefs blijkt dat de Arbeidstijdenwet vorig jaar 350.000 keer werd overtreden. De politiebonden NPB en ACP spreken van roofbouw en stellen dat de veiligheid en gezondheid van de agenten op het spel staan. Daarom moeten korpsleiding en roostermakers scherpere keuzes maken over de inzet van agenten en de capaciteit beter verdelen, vin den de bonden. Nu komt het nog vaak voor dat er in drukke week einden onderbezetting is, terwijl er op rustige, doordeweekse dagen te veel agenten zijn. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) heeft de korpschefs ge sommeerd het aantal overtredin gen 'substantieel' omlaag te bren gen. „Helemaal naar nul zal nooit lukken", stelt een zegsman. „Dat is inherent aan de onvoorspelbaar heid van het politiewerk." De korpschefs erkennen dat 350.000 overtredingen veel te veel is. „Het werk is onvoorspelbaar. Een agent zal na een groot onge luk of bij een moord niet meteen zijn werk laten vallen als zijn dienst er officieel op zit", zegt hun woordvoerder. „Maar in de plan ning valt veel winst te behalen." Daarnaast heeft de politie te ma ken met twee verschillende 'reken methoden': de Arbeidstijdenwet én een speciale regeling voor de politie. Deze twee bijten elkaar nog al eens waardoor roosterma kers moeten puzzelen om aan de soms tegenstrijdige regels te vol doen, concludeerde TNO in een rapport dat oktober vorig jaar aan de Tweede Kamer is verstuurd. Opstelten wil bij de lopende cao-onderhandelingen nieuwe af spraken maken met de bonden. Zo wil hij het aantal verplichte vrije zondagen verlagen van 26 naar dertien en de Landelijke Ar beidstijden Regeling (LAR) afschaf fen. Maar de bonden willen alle zonda gen behouden en stellen dat agen ten nauwelijks een sociaal leven hebben als de LAR verdwijnt. Volgens de NPB en ACP zijn er simpelweg te weinig agenten voor de stortvloed aan werk. Maar er ko men geen extra agenten bij, bena drukt Opsteltens woordvoerder nog maar eens. „Politie is altijd een schaars goed. Het is beter om uit dat woud aan regels te komen en een flexibel systeem op poten te zetten, dat bescherming biedt aan de agent." zie onze website:binnenland Woordvoerder Raad van Korpschefs: voldoende rust is nodig de ziekenhuizen en onder voor waarden winstuitkeringen toe te staan. Eerder voerde Schippers pres tatiebekostiging in de ziekenhuis zorg in. Ook sloot ze een akkoord met ziekenhuizen en zorgverzeke raars om kwaliteit van de zorg be houden en de stijgende zorgkosten in toom houden. GGZ Nederland stelde gisteren in een reactie posi tief tegenover het plan van Schip pers te staan. „Prestatie op basis van kwantiteit valt goed te meten", stelt een woordvoerster. Jeroen Dijsselbloem (links) en Hans Spekman na afloop van de fractievergadering. foto Phil Nijhuis/ANP Van 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Badhotel Renesse 1 kind t/m 12 jaar gratis Strand op loopafstand Verblijf tot 4 april 2012 €409^ r! OP=OP ■H Reserveren via: 0900 700 7004 (€0.25 www.weekendcompany.nl 'Exd. reserveringskoslen 12.50 per boeking Let op! Alleen op 22 februari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. 3 dagen vlakbij het strand in Renesse!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5